Koszt: ponad milion, miesięczne utrzymanie: 32 tysiące. Znamy liczby Klubu Dziecięcego Promyczek

Na początku grudnia nastąpiło otwarcie Klubu Dziecięcego Promyczek w Dzierzgoniu. To jedna z pierwszych inwestycji nowej burmistrz Dzierzgonia. Tym tematem zajmujemy się od początku i co jakiś czas wracamy do tej sprawy. Pisaliśmy m.in. o kwocie, jaka zostanie przeznaczona na budowę żłobka.

Żłobek będzie kosztować prawie 900 tysięcy złotych? Znamy wykonawcę robót

Tematem zainteresował się również radny Grzegorz Murawski, który złożył do burmistrz Dzierzgonia interpelację w tej sprawie. Pytał w niej między innymi o całkowity koszt budowy wraz z wyposażeniem oraz o miesięczny całościowy koszt utrzymania. Pełną interpelację radnego możecie zobaczyć poniżej lub na stronie bip.dzierzgon.pl.

Co wiemy o kosztach związanych z budową i funkcjonowaniem Klubu Dziecięcego Promyczek?

Koszt: 1014179,19 zł
Miesięczny koszt utrzymania: planowana kwota 32214,42 zł
Liczba dzieci: 17

Pełna odpowiedź na interpelację radnego Murawskiego poniżej.

 

 

Możesz być zainteresowany

Comment (12)

 1. Z Dzierzgonia 20 uczniów i opiekun pojechało w ten weekend na miesięczne praktyki do Niemiec, gdzie jest starostwo, kuratorium i jaki brak odpowiedzialności. W Niemczech jest ponad 1100 przypadków koronawirusa. Ci z resztą uczniów ich rodzinami i pozostałymi uczniami, którzy mają rodzeństwo w zespole szkół??????

 2. Ta inwestycja przypomina mi unwestycje na parku dzierzgońskim i wiele innych . Ile wydali na bluszcze i roże co z tego zostało ? Czy to ta sama metoda wydawanie pieniedzy? Nawet zaciągają kredyty milionowe a my bedziemy splacać. Moze powinnismy sie zastanowic czy ta wladza ma takie hobby jak wydawanie pieniedzy? Wydawanie dla wydawania ? Przeniesli dzieci przedszkolne do bylego Gimnazjum, wielkie remonty , parkingi miały byc i co z tego zostało? Czy dzieci zostaja nadal pod przedszkolem? ha ha duze zamieszanie a efekf oplakany. Czy to prawda,ze urzedzie sa podwyżki a paniom z kuchni w przedszkolu i szkole zabrano dodatki?
  Jesli to prawda to jest to piekne? Glosujcie w następnych wyborach juz wiecie na kogo.😂😂😂

  1. W roku szkolnym 2019/2020 dzieci podlegały pod przedszkole ale ptaszki ćwierkaja, ze od września beda podlegały pod szkołę. Czyli na nic protesty rodzicow, po cichutku i zrobia to co planowali.

  2. Zgadzam się z toba Greta. Jak można było puścic tam dzieciaki??????? dyrektor powinien za to odpowiedziec. To nie dotyczy tylko jego i szkoły ale nas wszystkich bo jak oni wrócą to na pewno coś przywiozą i nas wszystkich zarażą.

  3. to skandal! przecież ta młodzeż ma w domach swoje rodziny! Podono planują wracać… Gdzie? Tu? D. sprowadził niebezpieczeństwo na całągminę i powinien zapłacić stołkiem za takie decyzje.. Nie wierzę,ze władze dały zgodę na ten wyjazd? Gdzie Starostwo? Gdzie Pan wicestarotsta? Prosze portal o reakcje w tej sprawie

 3. Nowa władza wydaje pieniadze i robi co chce bo wybieracie takich radnych ktorzy nie zaprotestuja , od lat te same osoby za czasow meża siedzieli i teraz za czasow zony siedza w radzie.Sa tacy ktorzy tylko sledza co Dzierzgon info napisze i prostuja to co jest nie do sprostowania.
  1mln złotych na budowe domu jednorodzinnego to rozmach ma wladza przy wydawaniu naszych pieniedzy. Ale co tam jak zabraknie to obnizy cene wody dla emerytow , ale daliscie sie nabrac.😂😂😂

  1. Pytanie o czym myśleli rodzice tych dzieci?????, na stronach narodowej agencji już od dwóch prawie tygodniu wisi informacja,że można przesunąć, odwołać takie wyjazdy bez konsekwencji. Dyrektor pewnie ma „wywalone” bo przecież on tam nie będzie a pozbył się problemu z przesunięciem praktyk i związanym z tym zamieszaniem. Kompletny brak zdrowego rozsądku. Niemcy ( firma organizująca takie wymiany) ,cóż kto będzie rezygnował z pieniędzy sam nueprzymuszony. Rodzice niektórych uczniów pracują w instytucjach na terenie miasta, rodzeństwo chodzi tu do szkół. Kto da gwarancję,że po ich powrocie wszyscy będą bite dwa tygodnie siedzieli w domu i nigdzie nie wychodzili?

  1. Z dupy?Kwoty dają do myślenia,a i ciebie dody również ruszyło.Tak czy inaczej.A może dostaniemy odpowiedz ile zarabia wice w RTI i czemu burmistrz ma tak duże uposażenie.Każdy ma prawo przypominam o wystąpienie o udzieleniu informacji publicznej na którą musi mu urząd odpowiedzieć na nurtujące go pytanie ,lub osobiście na sesji również każdy w wolnych wnioskach może pytać o ile przewodniczący udzieli głosu pytającemu.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *