Kto dyrektorem Szkoły Podstawowej? Za chwilę konkurs

W piątek 25 marca mamy poznać nowego dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu. Według naszych informacji do konkursu przystąpiły dwie kandydatki: obecna dyrektor pani Katarzyna Przybysz oraz pani Dominika Kulik – dyrektor szkoły podstawowej w Bruku.

Poznaliśmy również skład komisji konkursowej, której zadaniem będzie wyłonienie spośród kandydatek nowej dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu. Pełen skład komisji możecie zobaczyć poniżej – został udostępniony w Biuletynie Informacji Publicznej w Dzierzgoniu.

(Visited 3307 times, 1 visits today)

Możesz być zainteresowany

Comment (29)

 1. Lepiej zamieniliby p.Age ze szkoły średniej, wielką zastępczynię dyrektora. Nic nie robi, tylko udaje. Czy ktoś to widzi? Chyba tylko osoby tam pracujące. Czas najwyższy z tym skończyć….

 2. Proszę napisać o zespole szkół co tam się wyprawia kto powołał wicedyrektorkę? To się nadaje do prokuratury!!

  1. Tam gmina nie rządzi, ale też ciekawy temat, teraz wicedyrektor się zabrała za rządzenie tyle lat nic nie robiła nie wie za co się zabrać, a teraz musi bo dyrektor na zwolnieniu hahahhahaha

 3. Przykro się na to patrzy, wiemy jak w gminach przebiegają wybory na dyrektorów, zanim się odbędą już wszyscy wiedzą, kto będzie . Taki wydarzenie, jakie miało miejsce w piątek, to laurka dla Urzędu w Dzierzgoniu. W każdym, kto o tym usłuszy, rodzi się wątpliwość, niezależnie od sympatii do kandydatek, czy zestawienie Ich dwóch pokazuje taką różnice, że komuś drgnęłoby sumienie i zagłosowałby wedle niego i dlatego ten numer z niedopuszczeniem do konkursu. No cóż, za nową panią dyrektor będzie się ten smród ciągnął, w jakich okolicznościach została dyrektorem. Obecna na tym dużo zyskała, bo z przegranej, jak mniemam , została ofiarą systemu. Potrzebna jest zmiana wyboru na te urzędy, decydujący głos powinno mieć kuratorium, skończyłoby się stołkowanie.

 4. Miałam nadzieję, że członkowie komisji będą za przesunięciem wyborów, niestety. A co robiła pani Aleksandra Nowakowska, prezes ZNP. Związki zawodowe powinno bronić pracownika, zwłaszcza jak jest łamane prawo. Już nie chce należeć do takich związków, które nie wypełniają swoich zadań.Już się cieszycie, że macie nowa panią dyrektor. Mieć taki startu, to wstyd i brak honoru. Jak można oczekiwać szacunku od pracowników, jak się ma taki początek. Wiem jedno, wypisuje się z ZNP i dalej będę robiła to co lubię, najlepiej jak potrafię. Jestem w szkole dla dzieci, a nie dzieci dla mnie. Szkoła to nie folwark.

 5. Proponuje wziąć udzial Pani burmistrz w wyborach na prezydenta Rosji doskonale sie do tego nadaje 😉

 6. Nie wiem czy ten portal jest do końca obiektywny. Jeśli tak to proponuję obiektywne spojrzenie na ten temat. Po pierwsze: po raz pierwszy w historii szkół kadra wystąpiła przeciwko Pani dyrektor ( opinia, którą wysmarowali ewidentnie nie jest pozytywna),. Tak wiem, będziecie twierdzić, że nikt jej nie podpisał, ale ,,laurkę” też nikt nie podpisał. Po drugie- do konkursu kadra wybrała nauczycieli, którzy niekoniecznie akceptowali ,,politykę” Pani dyrektor. Znaczące , bo zawsze jednak kadra była za dyrekcją. Po trzecie – wybaczcie, nie wierzę, że dyrektor szkoły zapomniał jakiegoś dokumentu. Myślę inaczej, że tworzy wizerunek ofiary, bo wie że nie ma już wsparcia . Lekcja pokory , ewidentnie.

  1. Bzdura! Ja tam za żadną nie jestem, bo od tego jest konkurs. Ale jak mogła to zaplanować, skoro urzędnik sprawdził czy wszystkie dokumenty są, a potem jeden zniknął. Wygląda na to że ktoś potem wyjął. Pewnie dlatego że różnica miedzy kompetencjami pań byla tak duża, że nie przeszłoby to przed komisją. A widać plan był i musiał się zrealizować. Przekręty same. Szok!!!!

 7. Aż ciśnie mi się powiedzenie, że człowiek stary a głupi i liczył na uczciwe wybory. No cóż widocznie inaczej się nie dało.

 8. No, to dokonali uczciwie wyboru dyrektora, czy w tej gminie i wśród radnych nie ma ludzi honoru? Czy w tych wszystkich komisjach nie ma odważnego, który by zaprotestował? Putinizacja gminy na całego. Wstyd dla przyszłej dyrektor, która w ten sposób dostanie stołek dyrektora szkoły.

 9. Wszystkie zdalne spotkania, sesje rady, komisje itp odbywaly sie dzieki wiedzy p.Kasi i jej systemie. Pozyskala tyle srodkow dla szkoly. A Brukowi urzad pisal projekty.

 10. klotnia o imie dyrektora, szkole… a krolawa u gory i tak swoj plan zrealizuje i sie smieje
  w Dzierzgoniu nie wazne kompetencje tylko plecy

 11. To jest niebywale,żeby tak szkalować dyrektorkę z Dzierzgonia. Proszę popatrzeć na szkołę ile dobrego zrobione. Jak było zdalne to u nas był.porzadek wiadomo było gdzie i jak mają być lekcje. Relacje między nauczycielami to chyba sami budują. Czemu Ci co tak szkalują nie mają odwagi się podpisać, skoro taką szkoda im sie dzieje. Zdecydowanie popieram Panią Kasię.

 12. To prawda, że dzieci są najważniejsze. Ale kłamstwa, manipulacje, napuszczanie jednych na drugich nie miały prawa uzdrowić tych relacji. Porozmawiajcie z nauczycielami. Pani dyrektor otrzymała od nich ,,podziękowanie” w postaci odpowiedniej opinii. A stworzenie odpowiednich warunków w tych trudnych czasach było jej obowiązkiem i wszyscy dyrektorzy sobie z tym radzili. Do tego ,,wydarzenie” z testami jest również znamienne.

  1. Opinii? a jakiej? pracowaliśmy nad opinią i pierwsza opinia super hiper, później grupka z gimnazjum byłego niezadowolona, że trzeba pracować a nie mieć tylko roszczenia postanowiła wystawić niepochlebną opinię, pod którą nikt się nie chciał podpisać. Nawet tyle cywilnej odwagi nie mieli. To jak to jest? na czyje zamówienie ta próba oczernienia Pani Dyrektor? A może nieczysta gra przed konkursem żeby zniechęcić i żeby nie stawała do konkursu. BEZCZELNOŚCIĄ jest poruszanie tematu opinii. To niebywałe żeby nauczyciele ( wstyd mi za moje grono) w tak chamski sposób wyrażali swoje opinie, wrzeszczeli na radach. Ludzie , co za poziom. Relacje? jakie relacje, że będzie można bezkarnie uderzyć ucznia i się zamiecie pod dywan, albo palić śmierdzące papierochy na terenie szkoły, siedzieć na lekcji z telefonem w ręku?. Stworzenie odpowiednich warunków było jej obowiązkiem??? Zajrzyjcie do Bruku i Bągartu ile tam mają nowoczesnych monitorów, komputerów itp. WSTYD . Przypomnieć jak wyglądało zdalne przez Librusa w innych szkołach a u nas ??? Relacje wam dokuczały? sami tworzycie relacje w swoim gronie podobno ludzie wykształceni.

  2. a jakie kłamstwa i manipulacje, konretnie?? Napisać można co ślina na język przyniesie…. testy? Jeśli jesteś z naszego grona to doskonale wiesz, że kiedy okazało się , że uczeń ma dostęp do platformy z testami to zostały odwołane próbne egzaminy. Może tak napisać całą prawdę a nie animowe paszkwile do kuratorium ??? Ile jeszcze zamierzasz/zamierzacie wysłać takich anonimów??? Że też wykształconym wydawałoby się ludziom chce się babrać w takim bagnie i stosować takie metody.

  3. Chocby sam Salomon zostal tam dyrektorem to by sie nic nie zmienilo bo tak zajadly jest w szkole klimat. Donosy, ktore kuratorium odrzucilo – WSTYD! Szkoda dzieci dojrzewajacych w takiej aurze. Uwazam ze obecna dyrektoka bardzo sprawnie kierowala szkola i tylko jatrzenie wkolo przeszkadzalo.

 13. Relacje nauczycieli zależą od nich samych, a w szkole najważniejsze są dzieci, a tu trzeba przyznać, że warunki stworzone przez dotychczasową panią dyrektor, sprawne połączenie szkół, organizacja zdalnego nauczania i wyposażenie gabinetów, estetyka szkoły itp. zasługują na uznanie i drugą kadencję😊

 14. Relacje?🤣🤣🤣 Relacje i „długopis pani burmistrz”mają poprawić poziom nauczania w tej szkole😆

 15. Subiektywnie rzecz biorąc to za czyna się małymi krokami wygaszanie dwóch szkół i ustawianie Swojego człowieka przed nastepnymi wyborami .Gdzie na to wszystko pani Radna pedagog i radni z komisji oświaty.

  1. Nie ma co robić ogniem 😂 sztumski BS też ma. Pidiory przy pomocy KNF u chcą przejąć Banki z SGB 😊

 16. To że się nie dostał to jakiś argument? Żaden. Twierdzenie, że sobie nie radzi jest też całkowicie subiektywne. Może wreszcie w tej szkole uzdrowi ktoś relacje.

  1. Relacje personalne zależą od ludzi, nie jest tajemnicą, że relacje między kadrą szkoły podstawowej i byłego gimnazjum nigdy nie były przyjacielskie. Jeśli nam samym nie zależało na poprawieniu atmosfery, to nikt za nas tego nie zrobi i myślę, że zmiana dyrektora nic nie pomoże w tym względzie. Dlaczego oczekujemy żeby ktoś zrobił za nas to co zależy tylko od nas samych. Pani Katarzyna zrobiła bardzo dużo w szkole, zadbała o jak najlepsze warunki nauki dla dzieci. I za ten ogrom pracy zasługuje na szacunek. To jest najważniejsze, bo uczniowie w szkole są najważniejsi. (No chyba że się mylę).

 17. Co to ma być W Bruku sobie nie radzi A tu ma taką dużą szkołą zarządzać, czy to nie jest żona pana który nie dostał się do Rady Gminy.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *