„Może i rzeczywiście chodzą plotki, ale ja będę mówiła państwu o faktach” – relacja z IV sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu

Ostatnia w tym roku kalendarzowym sesja Rady Miejskiej w Dzierzgoniu, mimo wielopunktowego porządku obrad, przebiegła dość sprawnie i szybko, ale nie zabrakło oczywiście dyskusji i trudnych pytań. Na IV sesji uchwalono budżet na 2019 rok, a także podjęto kilka tematów ważnych dla mieszkańców gminy Dzierzgoń. Na końcu obrad przewodniczący Ryszard Świder odczytał radzie i wszystkim zgromadzonym gościom treść pisma Zbigniewa Przybysza ws. jego rezygnacji z pełnienia funkcji radnego Rady Miejskiej w Dzierzgoniu. Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia naszej relacji.

W ramach dyskusji dotyczącej przyjęcia informacji o realizacji zadań oświatowych w Dzierzgoniu w roku szkolnym 2017/2018 (punkt szósty obrad), radny Zbigniew Czechowski zadał burmistrz pytanie o plany związane ze szkołami.

Zbigniew Czechowski: „Panie przewodniczący, pani burmistrz, wysoka rado. Mam pytanie do pani burmistrz. Jakie są plany właśnie ze szkołami na przyszły rok i z przedszkolem? Jak to ma wyglądać? Bo są różne plotki. Chcielibyśmy oficjalną, chociaż wstępną, prognozę usłyszeć”.

Jolanta Szewczun: „Panie przewodniczący, szanowni radni, tak jak pani dyrektor już wspomniała: z zespołem, w który wejdą wszyscy dyrektorzy szkół i przedszkoli, spotykam się w styczniu i w styczniu będziemy wypracowywać model, który państwu przekażemy. Będziemy go również opracowywać z komisją oświaty. Może i rzeczywiście chodzą plotki, ale ja będę mówiła państwu o faktach, które będą przedyskutowane, ustalone i wypracowane. I o tym porozmawiam wtedy, kiedy te stanowisko zostanie ostatecznie wypracowane. Wszystko z mojej strony”.

Najbardziej żywa dyskusja miała oczywiście miejsce przy punkcie 20. porządku obrad IV sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu, czyli przy wolnych wnioskach i informacjach. Radni mieli do burmistrz sporo pytań.

Radny Rafał Żemojdzin również pytał o kładkę przy ulicy Limanowskiego, o której pisaliśmy w czwartek.

W odpowiedzi od burmistrz Jolanty Szewczun usłyszał: „Ja już rozmawiałam z prezesem RPWiK-u, przygotowujemy się na razie do naprawy, a myślę, że w niedalekiej przyszłości będziemy przygotowywać dokumentację, żeby taka z prawdziwego zdarzenia, ze wszystkimi pozwoleniami wodno-prawnymi mogła kładka powstać. Na ten moment nie ma właściciela tej kładki, ale też nie chcemy jej zamykać. Zostanie ona naprawiona, przywrócone będzie bezpieczeństwo naszych mieszkańców”.

Resztę pytań radnych i dyskusję z nimi związaną możecie Państwo obejrzeć na naszym materiale wideo. Nagranie rozpoczyna się już w trakcie trwania sesji ze względu na nasze małe problemy techniczne.

Możesz być zainteresowany

Comment (9)

  1. A co z dziećmi szescioletnimi, które są w przedszkolu od 6 rano? Czy ktoś o nich pomyślał? A co w ferie i wakacje? Nasze dzieci będą siedziały w zamkniętej szkole czy zostaną wyrzucone do budynku przedszkola. Czy ktoś o nich pomyślał, że zaburzy się ich poczucie stabilności

  2. A widzieliście jak mocno się denerwuje jak ktoś z opozycji zadaje pytanie. Mało to te jeszcze vice co on prezentuje.

  3. Adam ja też to słyszałem w sklepie od jednej pani, Jolka już ma wszystko zaplanowane i dlatego trzeba ją powstrzymać. Na sesji opowiada jakieś głupoty bo myślała że nikt na zada takiego trudnego pytania.

  4. Tylko niech opowiedzą o tym że chcą zrobić dwie szkoły, 2-dyrektorów 2-vice i całe kadry. Czy budżet gminy wytrzyma to wszystko, znowu będzie trzeba dofinansować remont łazienek, doposażyć klasy. Pozdrawiam Wszystkich naiwnych.

  5. Wanda nie panikuj. Wszyscy wiemy, że te dzieci od dawna są w murach szkoły podstawowej. Moim zdaniem należy to wreszcie usankcjonować i jeśli już tam są to odpowiedzialność za dzieci powinna brać Pani dyrektor szkoły. Co do kadry, to uważam że w szkole podstawowej są nauczyciele z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem i nikt na tym nie straci, ponieważ dzięki temu pojawia się miejsce dla młodszych dzieci w przedszkolu. Reasumując jednym ruchem można znaleźć i miejsce dla młodszych dzieci i ratować zatrudnienie w szkole. A dzieci będą z jednym wychowawcą od klasy 0 po klasę III.

  6. Również uważa, że nie jest to dobry pomysł z tym zerowkami przedszkole wyposażone, teren zagospodarowany w duży plac zabaw. Przedmowca pisze o nauczycielach ze szkoły a co z nauczycielkami przedszkola?Przecież to one poza nami rodzicami jako pierwsze wychowują i nauczaja nasze dzieci.My rodzice musimy walczyć o dobro naszych dzieci bo to one sa tu najwazniejsze.Pamietajmy o tym!

  7. P. burmistrz poprawnie: „to stanowisko” a nie „te stanowisko”. W dalszym ciągu kłania się poprawna polszczyzna, nie wspomnę już o innych błędach językowych.

  8. Czy gmine stac na przebudowe jaka trzeba bedzie zrobic w szkole aby zaadoptowac pomieszczenia do wymogow jakie niezbedne sa dla malych dzieci. to beda pieniadze wyrzucone w bloto, no ale moze projekt zrobi ta sama pani projektant z Olsztyna no i przeciez ktos na tych przebudowach zarobi. A w przedszkolu wszystko jest i nie trzeba wyrzucac niepotrzebnie pieniedzy. Ciekawi mnie stosunek rodzicow dzieci, ktore przeniesione beda do szkoly, juz teraz mozna powiedziec ze dzieci szescioletnie w szkole to bardzo zly pomysl. Na tym tylko zarobią wykonawcy przebudowy i kto jeszcze? Juz z lat miniomych wiemy jak uczciwie prowadzone byly inwestycje na parku , kuksach, place zabaw itd. Rodzice,teraz to wam beda wmawiac, że to super pomysl, a tu moze chodzi o to aby dyrektorka szkoly nie musiala zwalniac nauczycieli i byc tą złą dlatego chcą zabrac dzieci z przedszkola a wasze dzieci to jak kukiełki w teatrze nikt sie nimi nie przejmuje.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *