Petarda! Wielki sukces I Biegu Komtura. Gratulacje spływają z całego powiatu

Zapowiadało się na coś wielkiego i rzeczywiście takie było. Efekt końcowy zaskoczył nawet organizatorów. Połączenie sportu, kultury i historii wyszło w Dzierzgoniu na piątkę. I Bieg Komtura Dzierzgońskiego okazał się wielkim świętem, a gratulacje dla organizatorów spływają ze wszystkich stron.

Na starcie tej nocy ustawiło się 200 żądnych rywalizacji biegaczy. Trasa biegu wiodła przez wiele historycznych miejsc Dzierzgonia. Wśród uczestników nie było tylko mieszkańców gminy Dzierzgoń, bowiem w wyścigu o tytuł najszybszego nocnego sprintera wzięły też udział osoby spoza naszego miasta. Moc atrakcji, duża liczba sponsorów oraz masa nagród i upominków złożyła się na sukces pierwszej edycji tego wydarzenia.

Oddajmy głos Rafałowi Chętnikowi, biegaczowi ze Sztumu, który postanowił wziąć udział w I Biegu Komtura Dzierzgońskiego.

A teraz opinia grupy Gmina Gardeja Biega.

Jak widać, organizacja biegu stała na światowym poziomie. Potwierdzają to sami uczestnicy. Organizatorzy podnieśli sobie poprzeczkę bardzo wysoko i kolejna edycja będzie musiała być co najmniej taka jak w tym roku. Mimo wszystko wierzymy, że będzie jeszcze lepiej, bo Dzierzgoń Team pokazuje, że zawsze można więcej, sprawniej i ciekawiej. Gratulacje!

WYNIKI

Podium biegu wygląda następująco: Krzysztof Białkowski, Michał Wróbel i Rafał Chętnik. Zwycięzca na metę przybiegł po 17 minutach i 47 sekundach biegu. Pełne wyniki możecie zobaczyć pod adresem, który wklejamy Wam pod zdjęciem.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI I BIEGU KOMTURA DZIERZGOŃSKIEGO 

ANKIETA

Organizatorzy chcą poznać Waszą opinię na temat I Biegu Komtura Dzierzgońskiego i zapraszają do wypełnienia ankiety, w której możecie podzielić się swoimi wrażeniami i wydać opinię na temat organizacji. To pomoże im w podniesieniu poziomu organizacji kolejnych tego typu wydarzeń. Zapraszamy do wypełniania ankiety. Link poniżej.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ 

OBEJRZYJ OFICJALNĄ GALERIĘ ZDJĘĆ Z I BIEGU KOMTURA DZIERZGOŃSKIEGO 2019

(Visited 1082 times, 1 visits today)

Możesz być zainteresowany

Comment (6)

  1. Sam bieg uważam za fajny pomysł (mam nadzieję, że koszty nie są jakieś duże). Miałem zastrzeżenie tylko do patronów… Zapewne taki ich wybór osłodził w pewnej ambasadzie wściekłość wywołaną defiladą w Katowicach… Może nie tak bardzo jak „radosne świętowanie” ich ataku na Polskę, 1 września w Gdańsku, ale zawsze coś…

  2. Do W.
    Fascynuje mnie od lat Twoja erudycja, zwłaszcza w dziedzinie historii. I chwała Tobie za to. Każdy ma prawo do własnych poglądów i spostrzeżeń. Szanuje to. Uszanuj więc pomysł, a na patrona biegu trzeba patrzeć przez pryzmat zabawy i rekreacji, bo to był jego główny cel. A co do historii…może pora wstać z kolan i przestań na nią patrzeć mając w pamięci tylko narodowe nekropolie.

  3. Jak rozumiem kolejne biegi będą upamiętniały następnych komturów dzierzgońskich Zakonu Krzyżackiego. Pełnili oni funkcje kierownicze w formacji zbrodniczej, której dziełem było całkowita zagłada Prusów, w większości eksterminacja. Sprowadzenie Krzyżaków do Polski było największym błędem w jej dziejach – wojny do 1525 roku, zdrada podczas 'potopu’, w XVIII poprzez fałszowanie monet przejęcie naszych menniczych zasobów srebra- zrujnowanie gospodarcze kraju, potem rozbiory, zniszczenie terenów Polski podczas I wojny, w 1939 żądanie korytarza jako pretekstu do wojny, II wojna światowa a aktualnie enklawa Kaliningrad – możliwe zarzewie nowej wojny. Ten wielbłąd ze sprowadzeniem Krzyżaków ma swoje negatywne działanie po dziś dzień…
    Nie można było wybrać innego patrona tego biegu? Tylko zbrodniarzy ludobójców?

  4. Wielki sukces! Organizacja i oprawa powalają. Bardzo miło słyszeć, że to Stowarzyszenie Dzierzgoń Team podjęło się takiej imprezy, ludzie którzy działają na zasadzie wolontariatu. Potrafią dać tak wiele innym, radości, zadowolenia, przyciągają tym samym do swojego grona coraz więcej członków. Zorganizowali Piwną Milę, teraz pierwszy nocny bieg ulicami miasta co dla wielu mieszkańców było czymś nowym zobaczyć taką ilość osób biegajacych przez centrum miasta Dzierzgoń. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wydarzenie jakie przygotują, co to tym razem będzie? Poczekamy, zobaczymy ale morzem być pewni, że będzie to równie wspaniałe wydarzenie. Pokazali, że potrafią, dają radę, bo działając razem można bardzo wiele. Jeszcze raz Bardzo gratuluję sukcesu!

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *