Polska się szczepi. W Dzierzgoniu wolnych terminów na ten moment brak

Polska się szczepi. Ruszyły masowe szczepienia w całej Polsce. Można zaszczepić się preparatami różnych marek. Można to zrobić w miastach wojewódzkich i powiatowych. Szczepią różne podmioty do tego uprawnione. Można to zrobić w Sztumie, Malborku, Starym Dzierzgoniu i Starym Targu. Jak sytuacja ze szczepieniami wygląda w naszym mieście? Dostajemy od mieszkańców sygnały, że w Dzierzgoniu trudno jest się zaszczepić. Według informacji uzyskanych przez nas na oficjalnej infolinii w niedzielę 3 maja, na ten moment w naszym mieście nie ma wolnych terminów. 

Na szczepienie można zarejestrować się przez internet (pacjent.gov.pl) bądź przez infolinię (numer 989). Na internetowej mapie punktów szczepień opublikowanej przez polski rząd na stronie www.gov.pl możemy znaleźć jeden dzierzgoński punkt, w którym szczepienia są wykonywane – jest to dobrze nam znany ośrodek zdrowia na ulicy Zawadzkiego „Zośki” 17. Z informacji jakie udało nam się uzyskać wynika jednak, że na ten moment każdy, kto chciałby takie szczepienie wykonać, może mieć problem z zapisaniem się na nie w najbliższych dniach.

Samorządy (w tym wypadku gmina Dzierzgoń) mogą (choć nie muszą) same otwierać inne punkty spełniające warunki dostępności – tak zwane Punkty Szczepień Masowych. W małych miastach w całej Polsce można znaleźć takie punkty tworzone w salach gimnastycznych czy np. remizach strażackich.

Gdzie jeszcze mogą zaszczepić się mieszkańcy gminy Dzierzgoń? Najbliższe punkty to: 

Punkt Szczepień Populacyjny
Stary Dzierzgoń 52
82-450 Stary Dzierzgoń

Punkt Szczepień Populacyjny
Nowotarska 8
82-410 Stary Targ

Punkt Szczepień Populacyjny
Myślice 47
82-450 Myślice 

Przychodnia Specjalistyczna
Reja 12
82-440 Sztum 

Punkt Szczepień Populacyjny
Nowowiejskiego 21
82-400 Sztum 

Punkt Szczepień Populacyjny
Słowackiego 6
82-400 Sztum 

Szkoła Podstawowa, Zespół Szkół im. J. Kasprowicza
Kasprowicza 3
82-400 Sztum 

Mederi sp. j.
Kotarbińskiego 10
82-200 Malbork

Poradnia Chirurgii Ogólnej
Armii Krajowej 105/106
82-200 Malbork 

Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z o.o.
Marii Konopnickiej 4
82-200 Malbork 

Punkt Szczepień Powszechny
500-lecia 23
82-200 Malbork 

Zaznaczamy przy okazji, że nie wiemy, jak sytuacja z terminami wygląda w wyżej wymienionych punktach. Wierzymy, że każdy chętny będzie mógł jak najszybciej się zaszczepić.

Możesz być zainteresowany

Comment (4)

  1. We wskazanych punktach też nie ma żadnych wolnych terminów na szczepienie, nie tylko na najbliższe dni ale i na najbliższe tygodnie.

  2. Niestety, bardzo słabo wygląda wyszczepianie w Dzierzgoniu. Moja mama 70 lat byla zaszczepiona dopiero 7 kwietnia, teraz czeka na telefon odnośnie terminu drugiej dawki,gdzie to miałobyć zapewnione. Nie rozumiem, wszedzie przy pierwszej dawce jest podawany termin drugiej,a w Dzierzgoniu trzeba czekac na telefon…. Nie każdy starszy czlowiek ma czym dojechac do innego miasta na szczepienie. Ogólnie wielka porażka.

  3. Polska nie tylko szczepi ale też buduje drogi, miasta przyciągają inwestorów. A u nas co? NIC! Wicestarosta odpowiedzialny za drogi co zrobił? Przed wyborami połatają trochę dziury?

  4. Samorząd dba o mieszkańców tylko przed wyborami teraz zapomniałem bo do wyborów jeszcze 2 lata i co z tego ,że musimy jeździć do ościennych gmin , pieniądze tracimy na dojazdy.
    Najważniejsze , że filmik wczoraj z przed gminy się pokazał.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *