W powiecie sztumskim gorąco… Będzie nowy starosta?

Starostwo Powiatowe w Sztumie jest w ostatnich dniach miejscem gorącego sporu politycznego. Jeszcze przed majówką mogliśmy na portalu Dzierzgoń Twoje Miasto przeczytać artykuł o złożeniu przez radnych powiatowych wniosek o odwołanie Starosty Sztumskiego pani Sylwii Celmer. Wniosek ma zostać poddany pod głosowanie na następnej sesji Rady Powiatu. Następnie mogliśmy zobaczyć wywiad przewodniczącej Rady Powiatu Dobrosławy Frączek, która poruszyła w nim m.in. sprawę urlopu Sylwii Celmer. 

W sobotę mieliśmy dalszy ciąg przepychanek w starostwie powiatowym w Sztumie. Jak czytamy na portalu Dzierzgoń Twoje Miasto, pani starosta wezwała do przeprosin przewodniczącą powiatu Dobrosławę Frączek i wicestarostę Kazimierza Szewczuna m.in. za słowa wypowiedziane na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Sztumskiego i uniemożliwienie odniesienia się do słów wypowiedzianych przez wicestarostę Szewczuna na nadzwyczajnej sesji. W artykule możemy też przeczytać o tym, że z biura wicestarosty Kazimierza Szewczuna zniknęły pieczątki. Słowem: dzieje się.

Sprawa jest gorąca i wydaje się być rozwojowa. Będziemy trzymać rękę na pulsie, a całe ostatnie wydarzenia postaramy się szerzej skomentować po kolejnej sesji Rady Powiatu Sztumskiego. 

Możesz być zainteresowany

Comment (10)

 1. Ostrzegałem, że ta koalicja skończy się katastrofą dla PiS. Nie myślałem jednak, że aż całkowitą kompromitacją pseudo działaczy sztumskiego PiS. „Wam kury szczać prowadzać a nie politykę robić.”

 2. Jednak wice starosta wykazał swoją pracowitość i zaangażowanie pracując w Zakładzie Aktywności Zawodowej – Pod dobrym Aniołem. Tam też jego pracodawczyni miała podobne problemy jak obecna strosta.

 3. Bo ma nie widzieć! Tu nie o to chodzi! Pani Starosta stała się niewygodna dla przewodniczącej rady i jej popleczników….
  Czy naprawdę nikt nie dostrzega drugiego dna w tym sporze?

 4. Szkoda że, inne media społecznościowe Dzierzgoń Twoje Miasto nie mówi prawdy w całości. Dlaczego pan Wicestarosta wprowadza w błąd opinie publiczną. Przecież on nic nie robi tylko loobuję działania Burmistrza Dzierzgonia, a o innych gminach zapomina.

 5. Kaziu to się potrafi ustawić, nigdzie nie kandydował a stanowisko jest ale chyba chce wyższe 🤭

  1. Jak mi się wydaje to cała sprawa polega na tym, że Starosta nie jest na zawołanie i nie pozwala sobą rządzić. Dzierzgoński układzik rodzinny nie może tego przetrawić, że kasa ze starostwa nie płynie do Dzierzgonia a wybory już niedługo. Najlepiej gdyby przejęli starostwo i mogli zarządzać budżetem starostwa. Dlatego robią wszystko żeby usunąć obecną Starostę.
   Stara zasada- mamy kasa wszystkich mieszkańców i nią rządzimy i w ten sposób będzie się promować czego to nie zrobi j.sz.
   A wszystko po to żeby wygrać kolejne wybory . Żeby 700 tys do RTI stały się przedawnieniem. Karma wraca Domańska też nie dostawała pieniędzy ze starostwa bo ktoś blokował jak przypominacie sobie kto? 🤣

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *