Powyborczy komentarz Zbigniewa Przybysza – część 1

Możesz być zainteresowany

Comment (36)

 1. tak, najlepiej się obrazić i zabrać swoje zabawki. Trzeba było przed wyborami ogłosić, ze jeżeli wygra Pani Jola, to pan się z wszystkiego wycofa… Na pewno nie siedziałby Pan w Radzie. Pozdrawiam, życzę sobie żeby mój wpis został umieszczony 🙂

 2. Macieju , koszt ponosili…reklamodawcy – czyli członkowie Banku Spółdzielczego – proponuję obserwować wyniki banku ( zysk w 2017 r to 217 tys zł) i… ja bym ewentualny depozyt ..wycofał . Proponuję przeczytać dokładnie Badanie Biegłego Rewidenta – „..występujące w Banku ryzyko kredytowe kompensowane jest na bieżąco tworzonymi rezerwami oraz odpisami aktualizującymi>stan rezerw i odpisów aktualizujących na należności zagrożone w analizowanym okresie wyniósł 5880 tys zł osiągając poziom 58,95 % ( wymagany zgodnie z przepisami -30%)…” a wydatki reklamowe ( wyborcze !!!) w 2018 r ???

 3. Pan Świder Przewodniczącym Rady Miejskiej w Dzierzgoniu, pani Fiona przewodnicząca Rady Powiatu. A miało nie byc układów. Czyżby nowa burmistrz złamała juz jedną z obietnic przedwyborczych?

 4. Ejjj a co jest ze od dwóch tygodni nie ukazuje się Czas Dzierzgonia? Nie ma na kogo pluć!? A tyle tematów mial redaktor z Poznania. Ciekawe ile to kosztowało i ile podwyzek będzie zeby pokryć koszty tej gazecinki!.?

 5. Dzierzgoniem powinien rządzić ktoś nowy, młody z pomysłami a nie ludzie powiązani z przeszłością niechlubną

 6. Panie Przybysz po to jest Pan potrzebny tej radzie żeby oni nie robili tego co robią do tej pory. W tym szmatławcu to oni sami na siebie bicz kręcą bo to oni na sesjach głosowali za tymi projektami a nie pani Burmistrz, teraz to ona powinna przeprosić wszystkich radnych. To w takim razie tak jak poprzednik pisał nie Jolcia się wytłumaczy na żywo czy musi oddać kasę czy nie jeżeli tak to powołać komisję. Pozdrawiam uczestnik miłej pogaduchy.

 7. Ja mam wrażenie że na DTW pisze jedna Góra trzy te same osoby. Podkręcają wszystko żeby odwrócić od siebie uwagę. Każdy wie co się wyprawialo za czasow rządów Pana K. SZ. Kuksy, Wzgórze, jeden stolarz, nielegalnie pobierane uposażenie. Wtedy nikt nie miał prawa zapytać dlaczego jest podwyżka wody bo szybko,, mordy,, zamykali. Dlaczego pan W. T. wtedy nie mówił o tym jak jest źle w Adm? Próbuje się teraz zrzucac winę na innych aby ukryć swoją nieudolność i machloje.

 8. Szanowni Państwo! na portalu Dzierzgoń Twoje Miasto są komentarze w których zarzuca się działania obecnego prezesa ZGKiM choć taka decyzja została podjęta w roku 2012. Więc pytam się – dlaczego w tamtym czasie (2012) burmistrz K. Sz. wraz z byłym prezesem W.T wyrazili na to zgodę, dopuścili się takiej nieprawidłowości która trwała jeszcze przez kilka lat (chyba do 2015). Dlaczego wtedy nikt z radnych nie protestował?
  I mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego mieszkańcy nie domagają się zwrotu pieniędzy od p. Jolanty Sz. za nielegalne zatrudnienie w RTI? Przecież jest to ogromna kwota bo ponad 700 tyś zł. Portal DTM nie pisze o tym artykułów choć jest na bieżąco z tym co się dzieje w naszym mieście. Właśnie to jest zamiatanie sprawy pod dywan. Sprawy której dowodem są dwa wyroki sądowe. Jak długo będziemy pozwalali na bezprawie w naszym Dzierzgoniu?

 9. Ja mam pomysł na pierwszą sesje nadzwyczajna nowej kadencji. Dlaczego Pani nowo wybrana burmistrz nie powiedziała przed wyborami, że została nielegalnie zatrudniona w RTI i będzie musiała oddać pieniądze?

 10. Powiem krótko ze ludzie są źli na Pana ze chce zrezygnować Pan z mandatu! Niech Pan to przemysli bo nie mozna sie poddawać! Każdy ma taki elektorat jaki ma…trudno a Pan nie ma sie czego wstydzić!

 11. Na DTM komentarze pojawiają sie i znikają…oczywiście te niewygodne..a tak na marginesie próbują zrobic zadymę jeszcze za obecnej burmistrz..no szok! Sprawa od 2012…kto byl wtedy burmistrzem i prezesem ADM?! Czy my jesteśmy tak głupi czy ślepi?

 12. Panie Zbyszku prosimy niech pan nie oddaje swojego mandatu radnego -kto będzie im patrzył na ręce nie ubliżając innym radnym.Pozdrawiam

 13. Prezes też ma za sobą cały zarząd myślisz że oni nic z tego nie mają, przecież by nie siedzieli tak cicho a co do wyjazdów to ptaszki ćwierkają że ma kogoś. Hahaha.

  1. Ptaszki jednak dobrze ćwierkają, podobno ma kogoś nawet o tym samym imieniu co Ty, wszyscy w banku o tym wiedzą, bo ją odwiedza.
   A co na to jej mąż? Hahaha.

 14. E tam… Zawsze mozna zmienic bank. W XXI w rachunki placi sie poprzez konta internetowe, tak samo zaciaga sie pozyczki, pieniadze wybiera sie z kazdego bankomatu w Polsce. I to wszystko za darmo… Tak naprawde mozna posiadac konto nigdy fizycznie nie bedac w swoim banku.

 15. Widocznie miał dość rządów FIONY!
  Wszystko w tym banku było na jego „głowie”, bo przecież p.prezes jest w tym banku tylko od przyjmowania gości, kolesi, omawiając kolejny wypad „służbowy” do Gdańska, Warszawy, Włoch, Hiszpani, etc.
  Dobrze żeby Rada Nadzorcza zainteresowała się pseudo wyjazdami służbowymi p.prezes, na co wydaje bankowe pieniądze i ile p.prezes pracuje w tym banku.

 16. Czy to prawda, że Roman Kun – Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu złożył wypowiedzenie? jeżeli tak to jest to troszkę dziwne, że kilka dni po wyborach taka osoba z ponad dwudziestoletnim stażem pracy w BS-e się zwalnia. Co się dzieje w tym naszym mieście? Jeszcze nie zmieniła się władza a już zaczęły się zwolnienia. Ale cóż taki był wybór większości mieszkańców, tylko czy do końca przemyślany? Chcieli zmiany więc będą ja mieli i to nie tylko na stanowisku burmistrza.

 17. Panie Przybysz ja glosowalem na Pana i obecną jeszcze Burmistrz! I co! Pan tak chce po prostu to zostawić! Rozpoczął Pan dobrą robotę i trzeba kontynuować! Inaczej tego nie widzę!

 18. Panie Przybysz w Panu nadzieja. Prosze przemyśleć raz jeszcze swoja decyzje. Zeby udalo się za 5 lat nie moze Pana zabraknąć.

 19. Panie Zbigniewie, nie robi Pan nam tego. Calym sercem bylem i jestem za P. Domanska. Zrobila bardzo duzo dla naszej gminy. Nie rozumiem wyboru mieszkancow. Nie godze sie z wynikami wyborow i nie akceptuje nowego wlodarza. Nie przezyje tego jesli zabraknie Pana na sesjach. Dopiero sie zacznie. Musi Pan walczyc o dobro naszej gminy. Jest Pan osoba ktora mowi prawde i nie boi sie konsekwencji. Malo takich ludzi u nas w gminie. Mam nadzieje ze kierowaly Panem emocje i zostanie Pan aby godnie nas reprezentowac. Nas- zwolenników Pani Domanskiej.

 20. Rezygnacja p Przybysza byłaby duzym błędem. Przyszla ekipa rządząca juz pewnie zaciera ręce z radości. Uwazam ze ten czlowiek tyle pomagał zwyklym ludziom, dzieciakom w szkole, sponsorowal wiele imprez w tym charytatywnych, pomagal w leczeniu a prawie wogole o tym nie mówił, nie robil za kazdym razem zdjęcia…a wykładał swoje wlasne pieniądze. Jest uczciwym czlowiekiem a tacy powinni w radzie zasiadać. Takie jest moje zdanie i bardzo wierzę ze nie odpuści.

 21. Zwracam się do Pana Grzegorza M. gratuluję Panu rozwalenia układu, który utrącił 4 lata temu rządy Burmistrza Kaz. Szewczuna,

  Obserwując Pana rozwój jako radnego stwierdzam, że przeliczył się Pan ze swoimi umiejętnościami jako polityk( z całym szacunkiem dla Pana jako społecznika) , pana poczynania sprawiły , że elektorat budowany z takim mozołem się rozpierzchł i rozsypał na drobne. Nie rozumiem też Pana Tomka Przybilskiego , że pozwolił sobie grać swoją osobą. Moim zdaniem to jeden z najlepszych radnych jakich mamy, w takich przypadkach należy się szanować i jeżeli nie chciał Pan otwarcie poprzeć Burmistrz Domańskiej stworzyć własny komitet. Proszę porównać głosy P. Tomka z głosami P. Domańskiej w Stanowie.

 22. Nie przesadzajmy z „profesjonalizmem”. Tak naprawdę ten „profesjonalizm” to – silna struktura i elektorat postkomunistyczny, liczni oddani żołnierze z sitwy, duże pieniądze,zdeterminowanie, no i oczywiście wszystkie chwyty dozwolone. Ale to nie wystarczyło 4 lata temu a teraz tak ponieważ o jeden błąd było za dużo… Pani Domańska i Pan Przybysz mogą jednak spojrzeć ludziom w oczy ponieważ sporo jednak się udało dokonać i byli uczciwi w tym co robili. Żeby odzyskać władzę musi działać portal Dzierzgoń Info, opozycja musi wystawić jedną listę radnych no i oczywiście znany kandydat na burmistrza,który będzie zdeterminowany i będzie chciał wygrać. Mamy pięciu czy też sześciu radnych, muszą być bardzo merytoryczni, punktować błędy, patrzeć na ręce, składać własne propozycje (nie szkodzi, że będą odrzucane) ale też popierać słuszne propozycje rządzących. Mam nadzieję, że Pan Przybysz będzie jednak radnym. Prawa strona na ternie gminy ma mało powszechnie znanych ludzi a niestety ostatnie cztery lata nie zostały wykorzystane na ich wypromowanie. Ściągano ludzi z „kosmosu”. Druga strona tak nie postępuje,uczmy się od nich. Również stosuje zasadę przeciągania na swoją stronę osób które należą do drugiego obozu ale jakoś tam się wybijają. Mam nadzieję, że nowi radni, czy też osoby które zawdzięczały posady Pani Domańskiej nie pójdą na to…

 23. Analityku , nie jestem „politykiem” i jestem świadom większości błędów jakie popełniłem ( śmy) ,
  Nie czyniłbym ich, gdybym nim był – dlatego szczere słowa uznania dla tandemu Fiona ( ksywa z BS) i J Sz za ich profesjonalne ( polityczne) podejście do tematu wyborów . Naszym celem nie była władza dla władzy ale szczere przekonanie ,iż to co robimy to czynimy optymalnie , uczciwie !!! ( bez podejrzanych przetargów jak rewitalizacja parku zlecona zakładowi stolarskiemu) ale z błędami ( Ośrodek Zdrowia) dla dobra Naszej Gminy -i ,że wyborcy to docenią _ POMYŁKA !
  Nie obrażam się decyzję Wyborców – po prostu tę decyzję akceptuję ze wszelkimi konsekwencjami.

 24. Panie Zbyszku ciemna masa i tak tego nie zrozumie,ze zastosowano metodę ” ZŁAPAĆ, UZALEŻNIĆ,WYCISNĄĄĄĆ i WYRZUCIĆ”. ale z czasem się przekonają szczególnie seniorzy z małych okolic Dzierzgonia. Życzę im tego !!!!!!!!

  1. Gdyby wystawiła w trzech okręgach wiejskich swoich kandydatów na radnych,to by wygrała – na 100%
   Ponieważ jest mniej znana na wsiach należało kolędować od domu do domu i zrobić zebrania tam wieczorem
   Większość w Radzie Miasta i Gminy została zaś utracona przez wystawienie kandydatów przez Pana Murawskiego
   Proszę nie obrażać wyborców, nawet jeżeli błądzą, jeżeli jest to ich samodzielna decyzja
   Trzeba starać się ich przekonać do siebie
   Chyba że ich głosy zostały uzyskane niezgodnie z prawem…

 25. Bardzo emocjonalne wystąpienie. Polityk nie może przed wyborami liczyć tylko na swoje dokonania. Trzeba też trochę pomyśleć o elektoracie. Proszę zauważyć, że w obwodach miejskich Pani Domańska wyraźnie pokonała Panią Szewczun. Pani Domańska przegrała przez wiochę (starsi, słabo wykształceni z małych ośrodków?). Jej działania nie zostały docenione między innymi w Jasnej, Żuławce, czy w Bruku – w dużej mierze przez jej własne, zamierzone lub niezamierzone zaniechania. To co nadrobiła w Dzierzgoniu (przewaga 240 głosów) straciła z nawiązką w obwodach wiejskich. Tak więc Panie Zbigniewie nie ma Pan powodu obrażać się na mieszkańców Miasta Dzierzgoń.

 26. Każdy ma prawo decydować gdzie trafiają jego podatki i na co wydaje swoje pieniądze.Oczywista oczywistość a nie żadne obrażanie… Dla gminy Dzierzgoń i jej mieszkańców oczywiście lepiej byłoby gdyby Pan Przybysz lokował je tutaj. Dłużej klasztora niźli przeora…

 27. Zbyszek, ktoś mi kiedyś powiedział ” polityka to straszna dziwka , jak z nią raz zatanczysz to będziesz do konca zycia tanczyc!!!!!! I JA TAŃCZĘ!
  Po pierwsze trzeba było słuchać ludu i na kandydata wybrać Pawla – wykształcony, rzutki i inteligentny i pociagnął by za sobą wieś,
  ELa zamiast robic to co miało ją wyróżniać od poprzednika może i troszeczkę robiła,
  szczytem jej bylo zatrudnianie ludzi z kosmosu,itd. Itd itd.
  I co?

  Jak dziecko- obrazamy się i zabawki z puaskownicy zabieramy.Mowiłam i pisalam Zbyszek jestes swietny w biznesie ale ty do polityki się nie nadajesz, bo to jest syf.
  Spróbuj tylko się wycofać!!!!!!
  Nie rozumiesz, że oni tylko na to czekają!!!!
  Wlasnie nie i dzis pod Kram czy do Kramu na ul.Sloneczna prosze o orzybycie ludzi bez obłudy, falszu i zakłamania.
  DEmokracja dała im władzę ale nie dała im naszego przyzwolenia aby oszukiwac ludzi!!!!!!!!
  Zbyszek hestes wielki i nie pozwolę ci skrzywdzic ludzi tu mieszkajacych a szczegolnie tych, ktorzy połozyli szalę swego życia w niedzielę aby na Was zaglosowac!!!!
  PRZESTAŃ ZACHOWYWAĆ SIĘ JAK MAŁE DZIECKO!!!!!

  DLA MNIE TO, CO TY ZROBIŁEŚ W DZIERZGOBIU , JEST CZYMŚ NA CO NIE MAM SŁOW.
  TERAZ NAM NIE WOLNO SIĘ PODDAĆ!!!
  Niech rządzą ale my im teraz bedziemy patrzeć na kazdy ich ruch.DOSC TEGO.

  GODZINĘ SAMI WYBIERZCIE SPOTKANIA.JA DAJĘ 18STĄ!!!!!

 28. Według wygranej nowej p. Burmistrz za cztery lata wszystkie kamienice będą już po remontach, ulice i chodniki jak nowe i następne tysiące miejsc pracy, miliony będą spływać do Dzierzgonia a ja mówię sprawdzam. Bo jak słyszę jeszcze nie zasiadła na stołku a już straciła najwiekszego przedsiębiorcę w Dzierzgoniu i kilkanaście miejsc pracy gratulacje p. Jolu

  1. Podpisuje się. Będę sprawdzać czy przez 5 lat będę wyremontowane wszystkie budynki gminne, wybudowane nowe domy socjalne z programu mieszkanie plus, czy będę stypendia dla uczniów, fotowoltaika, nowe Kuksy, nowe wzgórze, świetlica w stanowie, zniżki na śmieci i wodę dla seniorów bez uszczerbku na finansach spółek, nikogo nie pozwalnia, nowe chodniki, wyremontowane wszystkie drogi gminne i powiatowe, wyremontowana kotłownia w Bruku a do tego wiele innych projektów społecznych na rozwój kompetencji mieszkańców. Proszę nie zamykać tego portalu, chciałbym aby Pan Panie Przybysz rozliczal obecną władze z wszystkiego co robią i z każdego punktu z programu wyborczego

 29. Ja również jestem zawiedziona wyborem naszej społeczności – nie zawsze jak widać dobro wygrywa. Chcę wierzyć, że był to efekt nieznajomości prawdy, że nie wszędzie (chodzi mi głównie o mieszkańców wsi) prawda dotarła. Panie Zbigniewie dziękuję, że przynajmniej części społeczeństwa pokazał Pan rzeczy i zjawiska, o których nie mieliśmy pojęcia. Dziękuję za Pana siłę i determinację w walce o sprawiedliwość.

 30. Dalej będziemy żyć w zakłamaniu.One do tego dążyły ,reszta teraz niech się boji w ciągu 5-lat odrobią to w zanadrzu.Ado tych co nie wiedzieli to teraz ujawnią gdzie polecą głowy,lista była już sporządzona 2-miesiące temu dla tego tak walczyli jak LWY, żeby na nie usiąść.POZDRAWIAM załamany mieszkaniec.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *