Protestował Dzierzgoń, protestował cały kraj

Mijający tydzień był bardzo gorący i bogaty w wydarzenia na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. Wszystko to za sprawą protestów przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Orzeczenie TK z 22 października o niezgodności z Konstytucją RP prawa do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu zapadło większością głosów. Dwóch sędziów miało odrębne zdanie na ten temat.

Obywatele niezgadzający się z tą decyzją wyszli i wyjechali na ulice polskich miast i miasteczek, aby zademonstrować swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału. Protesty ruszyły w zeszłym tygodniu i odbywają się codziennie. Główny protest będzie miał miejsce w Warszawie, 30 października.

Nie inaczej było w Dzierzgoniu. Tutaj również mieszkańcy chcący wyrazić swój sprzeciw wyszli i wyjechali na główną ulicę. Momentami było gorąco, co można zobaczyć na filmie poniżej opublikowanym na stronie dedykowanej Strajkowi Kobiet w Dzierzgoniu.

Link do postu na profilu Strajku Kobiet Dzierzgoń

Według nieoficjalnych informacji, które pojawiają się w różnych miejscach w sieci – w protestach w Dzierzgoniu wzięło udział nawet ponad 200 osób, chociaż nie dysponujemy oficjalnymi danymi na temat liczebności strajków.

Temat i same protesty wciąż wywołują sporo dyskusji, a temperatura sporu jest gorąca. W piątek odbywa się również protest samochodowy ulicami Malborka, na którym mają się pojawić osoby z Dzierzgonia. Dzięki Foto Krukom możecie zobaczyć, jak wyglądało to na ulicach Dzierzgonia.

Zdjęcia: FotoKruki

Możesz być zainteresowany

Comment (7)

 1. Panie Przybysz, trzeba było zostać klechą, bo myslisz jak w średniowieczu…od razu widać jaka opcja polityczna

 2. „niebo kobiet”
  „Atmosfera jak w prosektorium. Widać stres matki, jej cierpienie wewnętrzne wynikające z poczucia winy. Jeżeli dziecko niespodziewanie urodzi się żywe, słabym głosem proszące o pomoc, płaczą wszyscy dookoła.” Wypowiedź polskiego ginekologa, który zabił wiele niechcianych dzieci nim się nawrócił…

 3. Waze- czy jeteś świadoma ( -omy) -,że Wszystkie Ustawy i Rozporządzenia w Polsce muszą być zgodne z KONSTYTUCJĄ ! – nie tak dawno tak”wielu” wartości zapisanych w Konstytucji broniło i…. jeździło do Brukseli na skargi…. , gdzie oni są teraz ? – protestują? – jak rozumiesz Art 38 Konstytucji RP „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia” – Od kiedy twoim zdaniem rozpoczyna się …”życie ”
  czy nic nie wiem o stracie Dziecka ? – można sprawdzić

 4. „Szatan jak błyskawica spadał z nieba” Łk 10,18
  Młodzież nie zdaje sobie raczej sprawy, że te „niebo kobiet” to wywołanie sztucznie porodu chorego dziecka, które jeżeli nie udusi podczas niego,to pozostawia się je żeby się udusiło w męczarniach , nieraz trwa to kilka godzin. A co dopiero mówić o zasadach ustrojowych i stanowieniu prawa w Polsce.
  Ale co tu mówić o ludziach młodych jeżeli Rada Powiatu przyjęła uchwałę wspierającą protesty i zabijanie chorych dzieci. Swoiste kuriozum pod względem prawnym i etycznym a o ekskomunice tych Radnych już nie wspomnę…

  1. A urodzone po 9 miesiącach, podczas normalnego porodu np. bez organów wewnętrznych albo bez części głowy albo bez mózgu, to będzie żyło?
   Najbardziej wkurzające jest to, jak faceci wypowiadają się w sprawach kobiet. Chodziłeś w ciąży, przeżyłeś poród? Masz pojęcie o czym mówisz? Myślisz, że decyzja kobiety o przerwaniu ciąży, to jak splunąć? To są decyzje, które pozostawiają ślad na całe życie. Kobiety nie są waszą własnością. Chcą mieć wybór.

 5. jak rozumieć stwierdzenie „protestował cały kraj „? – tzn ja też ? – NIE !!!! czy ktokolwiek z protestujących oprócz „moja kokocha to moja brocha” ma coś innego do powiedzenia ? – czy ktokolwiek z nich zna treść (rozumie ? KONSTYTUCJĘ RP a w szczególności art 38 ? – czy ktoś z nich wie, że żaden sąd w tym TK nie stanowi prawa ? ( TK bada zgodność Ustaw z Konstytucją ) – im lewakom…)chodzi o …brochę i obalenie rządu .
  Niech któraś z protestujących napisze postulaty i napisze co one chcą osiągnąć poprzez protesty ? . Niech ono ( nie jestem seksistą ) odpowie na pytanie jaka jest ( aspekt prawny nie moralny) różnica miedzy zabójstwem 6 miesięcznego dziecka _ matka ( lekarze również) stwierdza ,iż dziecko jest nieuleczalnie chore i samodzielnie nie będzie poruszało się – a usunięciem ciąży (zabiciem dziecka ) w 9 mcu ,lub 6 mcu lub 3 mcu ciąży ?

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *