Sąd nakazuje Prokuraturze ponowne przeprowadzenie postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień przez Kazimierza Szewczuna przy powołaniu pani Jolanty Szewczun na prezesa RTI S.A.

W poniedziałek 15 października 2018 roku odbyło się posiedzenie Sądu Rejonowego w Kwidzynie, którego efektem jest postanowienie nakazujące Prokuraturze Rejonowej w Kwidzynie ponowne przeprowadzenie postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień przez Kazimierza Szewczuna przy powołaniu pani Jolanty Szewczun na prezesa RTI S.A.

Postanowieniem z dnia 30 kwietnia 2018 roku, sygn. akt Ds. 266/2017, Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Burmistrza Dzierzgonia, mającego miejsce w latach 2001 – 2014, w związku ze sprawowaniem funkcji głównego akcjonariusza spółki akcyjnej Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne, poprzez dopuszczenie do pełnienia funkcji członka zarządu oraz prezesa wskazanej spółki osoby nieuprawnionej według art. 24f ustawy o samorządzie gminnym, na szkodę interesu Gminy Dzierzgoń.

Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska zaskarżyła to postanowienie Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie do Sądu Rejonowego w Kwidzynie. Po rozpatrzeniu zażalenia Sąd Rejonowy w Kwidzynie Wydział karny wydał w dniu 15 października 2018 roku postanowienie, sygn. akt Kp 395/18, w którym uchylił w/w postanowienie Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie i nakazał ponowne przeprowadzenie postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień przez Kazimierza Szewczuna przy powołaniu pani Jolanty Szewczun na prezesa RTI S.A.

Zdjęcie: dzierzgon.naszemiasto.pl

Możesz być zainteresowany

Comment (14)

 1. Panie Kaziku,
  piszę w tym miejscu, ponieważ na portalu Dzierzgoń Twoje Miasto, nie pojawił się mój komentarz, a jestem pewna, że i tu Pan zagląda. Wysłuchałam piosenki Franka Sinatry w Pana wykonaniu. Jestem pod wrażeniem, podziwiam odwagę. W moim odczuciu to, że zniknął Pan ze sceny publicznej Dzierzgonia, jest stratą dla dzierzgońskiej kultury, w przeciwieństwie do polityki. Pozdrawiam Pana serdecznie i życzę rozwijania swego talentu. Kiedyś w osobistej rozmowie powiedział mi Pan, że Pan co najwyżej może mi zagrać do tego co mówię, a dziś już wiem, że Pan i zaśpiewać potrafi…

 2. O ile pamietam nie tak dawno komitet p. Szewczun zarzucił obecnej p. Burmistrz że nie prawnie wykorzystuje salę gimnastyczną do przeprowadzenia spotkania z wyborcami. Wiec pytam sie, co właśnie w tej chwili i w tej samej sali gimnastycznej robi Jolanta wraz ze swoim komitetem? Jak tak maja wyglądać rządy po jej wygranej to ja dziękuję.

 3. W Dzierzgoniu i w Sztumie tak naprawdę nie skończył się komunizm.Istnieje silna politycznie postkomuna no i liberałowie. Granice między nimi są płynne, niektórzy raz są tutaj a raz tam… Niewiele różnią się programem a właściwie go nie posiadają. Brak pomysłu na Dzierzgoń.Obóz liberalny jest trochę uczciwszy,nawet więcej niż trochę…Brak jest prawicy. Dlatego w wyborach na burmistrza można wybierać tylko mniejsze zło… Można też wybrać do powiatu i sejmiku dobro i zagłosować na PiS. Nie jest wprawdzie idealny ale jest najlepszy… Zachęcam do takiej decyzji… Ukłony

 4. Kuba przecież ta kobieta nawet jak będzie miała wyrok z prokuratury to i tak będzie biła się w pierś, że to nie prawda. Polecam obejrzeć nagranie dotyczące kierownik ZAZ-u ze Sztumu. Jakim trzeba być podłym człowiekiem żeby zachować się w ten sposób. Chodzi po domach i prosto w oczy wmawia nam, że jest uczciwą i dbającą o dobro innych osobą. Takim zachowaniem traktuje ludzi jak idiotów. To jest szczyt hipokryzji.
  http://www.tvregionalna24.pl/aktualnosci/21194,anna-serocka-ma-zostac-zwolniona-kierownik-zaz-zap?p=2

 5. W końcu p. Jola nie będzie klepać po całej gminie że jest niewinna. Płacz, lament w domach wyborców i obietnice że ona jest niewinna ludzie niech się dowiedzą jaka ona jest czysta. Pozdrawiam wszystkich i zapraszam wybory. Mój wybór jest 1 – Pani Ela i wszyscy na nią.

 6. Wobec uczciwych ludzi nie toczą się sprawy w prokuraturze. Państwo Szweczun przez tyle lat czuli sie bezkarnie. Dzierzgoń traktowali jak swoj własny folwark. Ale nadszedł czas rozliczeń. Wierzę, że mieszkańcy zrobią to samo przy urnach. Czas skończyć z tymi machlojkami.

 7. Jedyną sprawiedliwością są wybory. Kartka wyborczą ma ogromną moc. Ludzie na wybory i głosować, żeby Dzierzgoń odpoczął od tych ludzi którzy myślą, że dane jest im wieczne rządzenie innymi. Głosuje na Domańską 4 lata byl spokuj, jak wrócą oni to sądy afery itd.

 8. Pytanie nr 1 dlaczego prokuratura w Kwidzynie umorzyła śledztwo a sąd postanawia przywrocic postępowanie? Czy to jest ta sama prokuratura z którą wojuje przedsiębiorca że Sztumu w sprawie p. Burmistrza Sztumu? Ja się pytam dlaczego ciąga się ludzi po sądach w trybie wyborczym o jedno słowo a takie machloje jak przekroczenie uprawnień przez Burmistrza prokuratura umarza.

 9. Sądów chyba nie da się zastraszyc i dobrze jak sądy się biorą za to ,to powoli można mieć nadzieję ,że z RTI talarecki wróco do gminny skrzynecki.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *