Zbigniew Przybysz stara się odpowiedzieć na pytanie: „dlaczego?”

Kolejny przedwyborczy komentarz Zbigniewa Przybysza, tym razem przewodniczący Rady Miejskiej stara się odpowiedzieć na jakże proste, a jakże trudne pytanie: „dlaczego?”. Prezentujemy Państwu wybrane fragmenty, jednocześnie zachęcając do obejrzenia całości.

„Próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak ogromne środki ktoś wykłada, aby walczyć z obecną panią Burmistrz. To są naprawdę ogromne środki. Jeśli policzycie Państwo nakłady finansowe poniesione na utrzymanie portalu Dzierzgoń Twoje Miasto czy gazety Czas Dzierzgonia, utrzymanie redaktorów, druki… naprawdę, to są już nie dziesiątki tysięcy, tylko kwoty znacznie wyższe. Pytanie jest: dlaczego?”

[…]

„Moim zdaniem najtrafniej odpowiedział jeden z autorów dyskusji na portalu dzierzgon.info.pl, który twierdzi tak: [RTI + Lokalna Grupa Działania + Bank Spółdzielczy i ewentualnie jeszcze w tej chwili przez Urząd to będzie finansowe perpetuum mobile dla tych ludzi]. I myślę, że ich celem działania nie jest naprawa, bo co tu w Dzierzgoniu naprawiać można? Co się złego dzieje? Jest chęć przejęcia, opanowania wszystkich istotnych dla życia miasta i gminy instytucji. To jest prawdziwa przyczyna, moim zdaniem, tak ogromnych nakładów. Ale nie wszystko co jest zawinięte w papierek jest słodyczą. Nie każde błoto”.

[…]

„Wrócę tylko do tych nakładów, do tej gazety. Proszę Państwa, kłamią, kłamali i będą kłamać prawdopodobnie dalej. Wiele miałbym uwag, ale tylko poproszę redakcję, redaktorów, których wszyscy znamy, bo to są osoby związane z dawnym układem, nie boję się tego nazwać – MŻ, WD, MK czy strażak, nazwijmy to, oni to piszą. Niech któryś z nich wskaże mi orzeczenie sądu, orzeczenie a nie wyrok, który mówi, że mam przeprosić panią przewodniczącą Rady Powiatu. Proszę bardzo. Czekam”.

[…]

„Po drugiej stronie mamy Elę, jak większość znanych mi osób mówi o pani burmistrz Elżbiecie Domańskiej. Osobę, której możemy zaufać, która jest osobą uczciwą i to co zrobiła przez te cztery lata jej kadencji […] jest moim zdaniem imponujące, jeśli porównamy to co było, to co zastaliśmy cztery lata temu w Dzierzgoniu”.

[…]

„Chyba najtrafniej będzie odpowiedzieć klasykiem: wystarczy nie kraść. Szanowni Państwo, mamy wybór między panią Elżbietą Domańską i raczej między pewnym układem towarzyskim, powiązanym etatami, stanowiskami w radach nadzorczych, np. Banku Spółdzielczego, zobaczcie te nazwiska, zobaczcie listę osób, które dostały dotacje z Lokalnej Grupy Działania, często są to bardzo zbieżne nazwiska. Czyli mamy wybór panią Elżbietą Domańską a grupą naprawdę interesu, która moim zdaniem, wystarczy przeczytać program, nie ma żadnej jasnej, klarownej wizji Dzierzgonia”.

Możesz być zainteresowany

Comment (14)

 1. Szok co za podłość ludzka. Sz
  …ni przekroczyli wszystkie możliwe granicę. Panie Zbyszku niech Pan nie odpuszcza . Trzeba wysyłać zawiadomienia do prokuratury gdzie sie da . Nie może im to bezkarnie ujść . Przez te lata robili z naszymi pieniędzmi co chcieli , prawdziwe eldorado zlodziejskie .

 2. Masakra jak się tego słucha w jaki sposób działahą państwo Sz to człowiek aż się gotuje ze złości. Jak tak można. Wstyd państwo Sz. WSTYD!

  PS. Dzięki za udostępnienie filmu tego wywiadu nie widziałem

 3. Przypomina sprawę pani kierownik z Zakładu Aktywizacji Zawodowej ze Sztumu. W jaki sposób pani Szewczun próbowała pozbyć się Anny Serockiej i dlaczego. Nie dość, że stworzyła stanowisko pracy dla przegranego mężusia to później chciała zniszczyć Serockiej życie i wypracowany autorytet oskarżając ją o mobbing. Zapraszam do wysłuchania nagrania. Może ci którzy tak ślepo wierzą w Jolantę zrozumieją, że na miejscu Anny Serockiej wobec której był tak bezwzględna mógł być ktoś inny…nasz mąż, żona, brat – jednym słowem każdy.

  http://www.tvregionalna24.pl/aktualnosci/21194,anna-serocka-ma-zostac-zwolniona-kierownik-zaz-zap?p=2

 4. Panie Zbyszku zgodzę się z panem ile pieniędzy wydają na tą kampanie ,w tym ,,SZMATŁAWCU,,-nie ma nic pozytywnego co było dobrze zrobione w naszej gminie-z tego co wiem to nie pani burmistrz to robiła tylko Radni decydowali jakie inwestycje będą wykonane to tak samo pisze o swoich kolegach z ugrupowania co też podnosili ręce do góry podczas głosowania na rózne inwestycje.Rozumując to wszystko wychodzi na to że ma w swoich szeregach ,,NIEUDACZNIKÓW,,-tak na chłopski rozum.

 5. Koniec z obietnicami pani Joli przecież wszyscy wiedzą kto za tym stoi i kto czerpie z tego profity,płacze do rękawa,lamentuje tym wszystkim wyborcą -Ludzie głowa do góry ona tego nie robi dla Nas mieszkańów tylko dla siebie i swoich przytupasów .Kto dalej będzie utrzymywać Teatr,pana W.pana R.-trzeba spłacać zaciągnięte kredyty i innych którzy pod przykryciem stowarzyszeń ciągną kase.Pora Drodzy Mieszkańcy Obudzić się i zrobić co trzeba .Pozdrawiam miałem do czynienia z jedną jak i z drugą przecież to chorzy ludzie.

 6. Precz z machlojami i przekrętami państwa Sz. Już dość nas oszukiwali tyle lat. Mydlili nam oczy a my im wierzyliśmy. Dość tego! Ludzie nie są tacy naiwni jak oni myślą. Pokażemy w wyborach gdzie ich miejsce! Ludzie do urn uderzać będą drzwiami i oknami. Zobaczycie, że mimo starań jakie czynią aby zwyciężyć pokażemy raz jeszcze gdzie ich miejsce!!!

 7. Jolanta Szewczun kandydatka na burmistrza Dzierzgonia z wyrokami Sądu w Imieniu Rzeczypospolitej Polskiej i kandydant na radnego – współpracownik SB. Nie prawne zatrudnienie, nie prawne pobieranie pieniędzy itd. A ona nadal caly czas próbuje nam wmówić, ze to kłamstwa. Przecież wyroki sa dostępne na stronach. Za kogo ona nas uważa?! Czy chcemy by tacy ludzie wladali naszą gminą? Głosując na nich pozwolimy na kolejne lata kłamstw i moachlojstwa w białych rękawiczkach.

 8. Panie Zbyszku trafnie Pan określa osoby z „układu”, zapewniam jednak że tych osób jest dużo więcej , ludzi uwikłanych w projekty, dotacje , pożyczki, kredyty, poręczenia i inne instrumenty finansowe dostępne NASZYM PANIOM ze świecznika. Grupa klakierów popierająca jawnie cały ten UKŁAD jest zależna finansowo bądź rodzinnie-towarzysko. Nie obawiał bym się głosów tych ludzi w wyborach , jednakże prowadzona przez 4 lata brudna , ohydna, przepełniona nieobiektywnym portalem DTM , nieobiektywną gazetką Głos Dzierzgonia przeciwna Dzierzgoniakom kampania spowszedniała zwykłym ludziom , którym uśpiono czujność poprzez malowanie ławek, kiszenie kapusty, robienie koktajli , bieganie i inne działania które dla każdego powinny być rzeczami codziennymi. Prawdziwe oblicze tych osób skryło się za pokrzywdzoną przez Domańską grupę osób biegających wokół i szukających wsparcia dosłownie wszędzie, a już najlepiej dyskredytując następców i ludzi chcących zaprowadzić ład. Wymyślane afery , rozdmuchiwane sprawy Szkoły w Bągarcie, dowozy połączone z plajtą SPKS, budowa drogi w Bągarcie, wyjazdy służbowe P. Burmistrz, udział P. Burmistrz w posiedzeniu Sejmiku wszystko to miało za zadanie odciągnąć uwagę od spraw naprawdę ważnych jak nepotyzm , sprawa RTI , opanowanie BS przez „UKŁAD”, wspomaganie SWOICH PRZYDUPASÓW poprzez LGD.

  Zwykli obywatele mogą czuć się zahipnotyzowani działaniami tych osób i PANA GŁOS , PANIE ZBYSZKU mam nadzieję obudził ich z błogiego letargu , pokazał wszystkie niecne gierki tych podłych bądź co bądź ludzi .

  Ludzie Ci nie powinni spojrzeć prosto w twarz ludziom , którzy każdego dnia starają się wiązać koniec z końcem , schorowanym emerytom i rencistom , ludziom ułomnym , a tak właściwie to WSZYSTKIM .

  Nazwijmy sprawę po imieniu WARTO BYĆ W ŻYCIU PRZYZWOITYM CZŁOWIEKIEM czego Wam Wszystkim i sobie życzę, nie pomylcie się w dniu wyborów.

  1. Szanowny Panie z PO, proszę nie manipulować… PiS wystawia własną listę do powiatu, pod własnym szyldem, zarówno w Sztumie, jak i w Dzierzgoniu. A Samorządne Powiśle zawsze było koniem trojańskim prawicy, główna zasługa to uniemożliwienia powstania prawicy w powiecie… Sojusz z Panią Jolą dobitnie świadczy co to za ludzie… Zatrudnienie Pana zamiast Kogoś związanego z gminą Dzierzgoń przez Panią Domańską było dużym błędem, myślę że Pan na jej miejscu takiego by nie popełnił…

 9. Używanie miana gazety wobec „Czasu Dzierzgonia”, a wobec redagującego ją, miana redaktora, to niestety wyjątkowe nadużycie, bo mi jako byłemu dziennikarzowi za taką „gazetę” po prostu wstyd. Słyszeliśmy jakiś czas temu, że opozycja „załatwi” burmistrz Domańską w ciągu miesiąca wydając gazetę, no i trzeba było aż z Poznania ściągać „redaktora” by takie cudo wydawać. No i nic się nie wydarzyło, bo ludzie swój rozum mają i widzą co się dzieje w rzeczywistości, a co można wyczytać z „gazety”. Zero obiektywizmu i rzetelności. No bo jak można wydawać cokolwiek prawdziwego o Dzierzgoniu z Poznania, nawet mając zapewne liczne grono życzliwych „korespondentów”, przypadkowo związanych z ekipą szykującą się do powrotu do władzy. Wysłałem jakiś czas temu sprostowanie, które każde szanujące się pismo powinno zamieścić i oczywiście zamieszczone nie zostało, bo nie pasowała do zamierzonego uderzenia. A chodziło o seniorów, którzy co tydzień spotykają się w siedzibie RTI. „Redaktor” zarzucił, że Panie uskarżają się na to, że prezes RTI utrudnia i ogranicza czasowo im spotkania. Kiedy udałem się na spotkanie z seniorami, by wyjaśnić te zarzuty, usłyszałem że nikt z nimi nie rozmawiał z „redaktorów” i w żaden sposób nikomu nie uskarżały się na traktowanie ich w RTI i są oburzeni, że ktoś próbuje nas skłócić. W ostatnim numerze z kolei przedstawiono mnie jako „czarnego luda”, który steruje Panią Burmistrz i okrada w domyśle mieszkańców, zarabiając niebotyczne pieniądze. Podobne zarzuty pojawiły się jednocześnie na anonimowej (jak przystało na „bohaterów” tropiących dzierzgońskie „afery”) „satyrycznej” stronie na portalu społecznościowym. Nie będę wchodził w szczegóły, bo zbyt długo zajęło by tłumaczenie kłamstw i nieścisłości, a jeśli kto ciekawy to może zajrzeć w moje oświadczenia majątkowe, bo są one jawne od ośmiu lat, od kiedy pełnię funkcje radnego i porównać z tym co napisano. „Gazety” nie da się tak łatwo unicestwić, bo co napisane, to napisane, ale z „satyrycznej” strony po kilku dniach zniknął post z moimi zarobkami. Może ktoś się jednak doliczył i porównał z zarobkami poprzedniego prezesa RTI, obecnej kandydatki na burmistrza i dowiedział się, że jak zostałem wybrany na prezesa RTI moje zarobki zostały zmniejszone o ponad trzy tysiące złotych w porównaniu z pensją poprzedniczki, bo okazało się, że była prezes zarabiała więcej od burmistrza i łączne kwoty, które także można znaleźć w stosownych oświadczeniach majątkowych, były rzeczywiście znaczące. Nie pasowało to do tezy „oszczędnej” i „powściągliwej” poprzedniej władzy i „chciwej” obecnej ekipy. A jeszcze nie tak dawno jeden z kandydatów KWW „Razem dla Powiśla” do powiatu, o przepraszam teraz to się nazywa Porozumienie Samorządowe (które w Sztumie kojarzone jest z PiSem) pisał, że kampania wyborcza sięgnęła dna i to wina obecnie rządzącej w Dzierzgoniu ekipy. Ponoć namaszczony jest już na nowego starostę sztumskiego. No cóż, jak mawiali starożytni „de gustibus non est disputandum” (o gustach się nie dyskutuje). Ja też znam już swojego następcę, a właściwie następczynię, o nowym prezesie mówią już także pracownicy banku, zatem będzie się działo. Jest jedno „jeśli”. Jeśli mianowicie wyborcy uznają, że powrót byłej władzy jest dla nich korzystny i oczekiwany. Życzę zatem mądrych wyborów. Leszek Sarnowski

 10. Tyle kasy nakradła przez te wszystkie lata więc pewnie ją stac na kampanię. Choć jest tez inna opcja-znalazla frajera lub kilku frajerów którzy dali sie nabrać na jej słówka. Ciekawe jakie stanowisko obiecała w zamian za sponsoring bo zmiany prezesa w bs i rti zaplanowała juz wcześniej (bs-mąż, rti- fiona).

 11. Podziwiam za determinację. Komu by się chciało? On nie musi. On po prostu chce zeby bylo normalnie. Domańska pokazala że można. Wybierzmy mądrze. Niektórzy wymagają od niej wiecej niz od poprzednika, ktory był 14 lat. Ja postawię na nią raz jeszcze bo mnie nie zawiodła a łatwo nie miała. Pozdrawiam wszystkich wyborców.

 12. PANIE ZBYSZKU MA PAN RACJĘ Z TYM UKŁADEM CHCĄCYM ZA WSZELKĄ CENĘ POWRÓCIĆ DO WŁADZY. WIDAĆ PO ICH DESPERACKICH DZIAŁANIACH I OGROMNYCH NAKŁADACH FINANSOWYCH JAK WIELE STRACILI. DLATEGO IDŹMY 21 PAŹDZIERNIKA DO URN I POWIEDZMY STOP 🛑 UKŁADOM.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *