Sławomir Erber nowym prezesem RTI, Leszek Sarnowski odwołany

Według informacji, które otrzymaliśmy dziś decyzją Rady Nadzorczej Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego S.A. nastąpiło odwołanie z funkcji prezesa Leszka Sarnowskiego. Jego następcą, a tym samym nowym prezesem tej gminnej spółki został Sławomir Erber.

Leszek Sarnowski pełnił funkcję prezesa Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego od 16 listopada 2015 roku, zastępując na tym stanowisku Jolantę Szewczun, obecną burmistrz Dzierzgonia. Nowy prezes RTI S.A. Sławomir Erber dotychczas pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu.

Jeśli wejdziemy w posiadanie nowych informacji w tej sprawie, postaramy się niezwłocznie je Państwu przekazać.

Zdjęcie: dzierzgon-twojemiasto.pl

Możesz być zainteresowany

Comment (32)

 1. Słabo bo wszyscy się nie mogli obłowić czy co? nie rozumiem ? Lepiej było w LGD bo tam po 500 tys dotacji dostawali a z RTI nie to o to chodzi.?

 2. To dobra wiadomość! Panie Sławku życzę powodzenia! Proszę pamiętać o nas ze stowarzyszeń, bo ostatnie lata były słabe.

 3. Przytoczę słowa P. Joli po zaprzysiężeniu na burmistrza Dzierzgonia ” Mam wiedzę i doświadczenie” , a co się stało z wiedzą kiedy piastowała stanowisko Prezesa RTI . że to nie zgodne z prawem. Punkt widzenia z punktu siedzenia.Brawo.

 4. Jak ktoś napisał,że Erber ma takie same wykształcenie jak Sarnowski to po co zmiana, nie było potrzeby, aaaa nie, nie ,była bo Sarnowski zawiadomił prokuraturę że Jolcie zlamala prawo i musi zwrócić 700 tys złotych. No to powiem że była potrzeba.

 5. Do Kwoty – nie obnoszę się z kwot pomocy , ale z diet ( SŁOWA) winienem się „rozliczyć – Na obiady ( dożywianie- pieniądze przekazywane na konto szkół )- SP Bągart , SP Bruk ,Dzierzgoń ( 2 szkoły ) przeznaczyłem łącznie 27800,0 ( do czasu wprowadzenia 500+) a następnie 75400 przeznaczyłem na remont 3 mieszkań ( adresów nie podam ,ale ..raz otrzymałem kwiaty na sesji RM)
  tzw diet przewodniczącego otrzymałem na swoje konto 64416,00 (48*1342,00)

 6. Panie Zbyszku to jakiś kabaret… kolejna misja to połączyć adm z rpwik. Pomysł może i nie najgorszy, mówiło się o tym już 12 lat temu, ale czemu na prezesa mają wybrać synka przewodniczącego…

 7. Na portalu DTM straszna stypa nie ma euforii po wyborach dzisiaj lakoniczna wzmianka o zmianie Prezesa TRI co się dzieje ??? Słońce Dzierzgonia gaśnie ,gdzie ta energia przedwyborcza znikneła.Co Was tak wyssało SUMIENIE!!!!!

 8. Byl dyrektorwm szkoly podstawowej, a nie tylko nauczycielem, powinniscie to poprawic. Pan Sarnowski nie mial tez stosownego przygotowania do pelnienia takiego stanowiska, wiec skad takie zdziwienie ta zmiana

 9. Z tego co wiem to 1800zl za każdą sesję (czy jak kto woli raz w miesiacu) przez 4 lata. Łatwo policzyć.
  Świder nie odda diety , czyscie zwariowali , tyle kasy na czyjes dzieci , nie po to latal przed wyborami zeby tetaz te kase oddac. ale jestem z wami i wołam : Panie Swider czy Pan już przekazał dietę na dożywianie.

 10. Nie tylko na tym żałosny portalu nie ma pomimo pracy swych wspaniałych redaktorów, ale co z tym wspaniałym czasopismem Samorządowym CZAS DZIERZGONIA gdzie ci przystojni panowie roznoszacy to gów.o Nawet tvmalbork sesję przesuwa na pozycję najniższą, żeby jak najmniej ludzi oglądało.

 11. A dlaczego na Dziwrzgon Twoje Miasto nie ma żadnego info o tak ważnym wydarzeniu dla gminy jak zmiana prezesa w spółce. Marszałek ważniejszy

 12. Pani radny SWIDER czy już Pan zadeklarował że swoją dietę przekazywać Pan bedzie na dozywianie dzieci w szkole w Bagarcie i w Bruku? Tak panu lezy na sercu dobra blizniego, przypominam sobie jak Pan opłakiwał los rodzin pracowników SPKS to dieta przekazana tylko potwierdzi pańską bezinteresowną prace na rzecz dobra mieszkancow. Jak Zbigniew P. nazwany podłym człowiekiem przekazywał to Pan już to pewnie zrobił.Oficjalnie poinformuje Pan społeczeństwo o tak wspaniałej decyzji. Czekamy !!!!!

 13. Przecież wiadomo, że pracownikom RTI nie potrzebny jest prezes z zewnątrz. Będzie siedzial i brał kasę za nic, bo raczej wiedzą i doświadczeniem w finansach i projektach się nie pochwali

 14. Wartire, Pan Sarnowski jest po tym samym kierunku i tej samej uczelni co Erber. Nie bardzo więc rozumiem porównania.

 15. Czy to prawda że młody Kwolek będzie prowadził MRM ? to może powinni zrobić jeszcze tak Czesława K. pediatrą?Andrzej P. kapitanem drużyny Powiśla Dzierzgoń?
  Miro. Szmi.nastepcą Prof.Miodka?slownictwo jezyka polskiego to mocna strona np. ” uczni” i wiele, wiele innych, piekne – szczgolnie wymawiane w tym pokazywaniu glebokiego uczuciu przemyslenia. Zobaczymy co powie radny jak jego syn obejmie prezesostwo i czy wtedy tez padna slowa takie same jak do Zbigniewa P. Jest pan podły panie….. ?Poczekamy zobaczymy -mowili ze nie ida do wladzy dla pieniedzy.Jakos mnie nie mogą przekonać.

 16. Eber do RTI to tak jak Fiona na chirurga. Ludzie przecież to co oni robią to pokazuje, że szli do władzy tylko dla pieniędzy. Potwierdza to dzisiejsza decyzja rady. Mnie ciekawi kręgosłup księgowej musi być giętki jak żelki.Czy polecenie wycofania z prokuratury zostanie wykonane bez mrugnięcia okiem? Za taka pensje to nawet nie będzie pytań w celu zrozumienia polecenia. A może nowy prezes powinien się zastanowić zanim tą sprawą sie zajmie? bo jak kiedys bedą zgodnie z prawem pytac dlaczego to zrobil to moze zostac z reka w nocniku jak Cymerys, jak myślicie?

 17. Proszę uświadomić sobie,jak boją się oni opinii ogólnopolskiej.Od ukazania się na Google ostatniego artykułu o zmianie stołków w Dzierzgoniu, przestano podawać fakty dotyczące życia w mieście ( brak obrad II sesji RM, zmiany na stanowisku prezesa w RTI )tematami,pod ktôrymi ukazać się mogą kąśliwe ich tyłki komentarze
  A po co za dużo ma wiedzieć cała Polska ?

 18. Szkoda, wielka szkoda. Super pozytywny człowiek zaangażowany w rozwoj Spółki. No, ale z opozycji więc do zwolnienia przez obecną burmistrz. Zarzekala się, że zwolnień nie będzie. Ludzie jej uwierzyli zaglosowali i co? Ma tych wszystkich swoich wyborców za nic. Kto następny do zwolnienia?

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *