Trochę Hiszpanii w Dzierzgoniu

Wracamy na chwilę na koniec sierpnia i podsumowujemy spotkanie z cyklu „Kultura za drzwi. Koncertowo wychodzimy z klasztornych murów” z powodzeniem realizowane przez Dzierzgoński Ośrodek Kultury. Na zakończenie wakacji mieliśmy w Dzierzgoniu istny hiszpański wieczór.

Na scenie przy DOK-u swoje umiejętności rozgrzewania publiczności zaprezentował zespół Cafe y Son. Ci, którzy zdecydowali się przyjść mogli posłuchać wszystkich znanych przebojów muzyki latino. To nie wszystko – były wspólne tańce i pokaz tańca flamenco gdańskiej grupy Anda Lu. Oprócz pokazu tancerki przeprowadziły także warsztaty tego tańca. Tego dnia pełną parą pracowała także kuchnia Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, która przygotowała smakołyki hiszpańskiej kuchni, takie jak: pikantna zupa, sangria i nachosy z sosem guacamola.

Biblioteka Publiczna w Dzierzgoniu również przyłączyła się do tego radosnego i gorącego wydarzenia, przygotowując ciekawe stoisko z hiszpańską literaturą. Zakończenie lata było bardzo gorące i mamy nadzieję, że podobne wydarzenia rozgrzeją nas w zimę!

Reszta zdjęć na profilu Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury (tutaj).

Możesz być zainteresowany

Comment (2)

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *