Wzgórza Verde. Kto w zarządzie? Kto wspólnikiem spółki?

Całkiem niedawno pisaliśmy o nowej spółce w Dzierzgoniu, o którą na jednej z sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu pytał radny Grzegorz Murawski. Po naszej publikacji, w sieci pojawiły się kolejne informacje na jej temat. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie informacje można znaleźć na temat spółki Wzgórza Verde Sp. z o.o. na ogólnodostępnych stronach.

Takie informacje można znaleźć m.in. na stronie rejestr.io:

Tutaj nasz poprzedni artykuł na ten temat: W Dzierzgoniu powstała nowa spółka – Zielone Wzgórze Sp. z o.o.

Możesz być zainteresowany

Comment (15)

 1. W Dzierzgoniu, aby awansować to po pierwsze trzeba pobić swojego przełożonego ( prezesa, dyrektora) wyrok w sądzie przegrać , odejść z pracy i wrócić bez honoru po dwóch latach … i rządzić , ale już na stanowisku .

 2. Sukcesy Prezesa RTI
  „Należy również wspomnieć o Nadwiślański Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Dzierzgoniu (NOWES), projekcie który jest realizowany od kwietnia 2019 roku, a którego efektami są już funkcjonujące na rynku gminnym spółki i spółdzielnie – 2 na bazie ZGKiM, Klub Dziecięcy “Promyczek” i ,,Sercem do ludzi”(pomoc i opieka społeczna). Wartość projektu NOWES to ponad 12 000 000 zł.”
  A czym zajmuje się ta druga spółka, co ona przejęła?
  NOWES – to jest dopiero ciekawa sprawa dla Radnych i Mieszkańców…

 3. Czy to z daleka śmierdzi przekretem? kazdy musi sam sobie odwowiedziec. Utworzyli spolke, ktora jest konkurencja dla ZGKiMu .Przeciez kazdy terzezwo myslacy moze sobie wyobrazic po co ta spolka. Kiedys byla firma, ktora wykonywala inwestycje w Dzerzgoniu i wszyscy wiedza jak bluszczy poszukiwali
  nawet w okolicach Pasłeka i w innych nie zbyt moralnych miejscach. Przeciez ludzie sie nie zmieniaja i zawsze beda postepowac tak samo.
  To jest po to zeby nikt nie mogl kontrolowac co sie tam dzieje i dlaczego wygrywaja przetargi a jak mozna sobie wyobrazic to beda wydrywac przetargi , ktore bedzie oglaszac gmina. Pamietacie firme telemedycyne w kampanii wyborczej ? nie wyszlo ale nic straconego namy Verde.

 4. co na to radny Pskiet , ,radna Kurak ,czy też przew,R M Świder ? przecież to jawne działanie na szkodę miejskie spółki – co mogą wnieść do firmy zajmującej się pogrzebami p Krzywdzińska i H Machlik ? – razem maja większość . Co na to Komisja Rozwoju Gospodarczego i Budżetu ? – jaki wpływ na wyniki ZGMIK będzie miało wyłączenie -( po co innego miałaby powstać ta firma ) dochodów z organizacji pogrzebów ?
  mam nadzieję iż CBA się tym naprawdę zajmie i włączy prokuratura – to jest ..kryminał ! – myślicie ,iż wymyślił tę konstrukcję HM ?

  1. Tak zachodzi podejrzenie działania na szkodę gminy. Dlatego Radni zobowiązani są do żądania od Pani Burmistrz wyjaśnień jaką działalność przekazano do nowej spółki, która w większości jest prywatna. Jest to droga, która może doprowadzić do znaczącego wzrostu opłat za dotychczasowe usługi komunalne. Jak to się ma do słów przyrzeczenia Pani Burmistrz podczas obejmowania urzędu, pozostawiam bez komentarza…

 5. Stary i z wyrokiem i umiał się wkręcić … pracuje tak , ze mordka mu się nie zamyka i pewnie za to mu płacą … i po zawodówce można …. w Dzierzgoniu wszystko można .

 6. Czy pomysł na te społke to powstal przed wyborami zeby glosy zbierac? Czy czas nagli i wszyscy musza sie dorobic a moze zarobic bo lata leca i zaraz kadencja ku koncowi sie bedzie miała?
  Czy po wyborach trzeba było swoich gdzieś usadzić?
  Zobaczymy jak gmina pomoże Dzierzgońskim przedsiębiorcom ????? pewnie nie bedzie możliwosci bo gmina wzięła czy weźmie kredyty milionowe i trzeba bedzie splacac a z czego jak wszystko stanęło, moze powinni zmiejszyc swoje uposażenia i wypłaty brac po 1000 zł .

 7. A pomysł na charakter głównej działalność tej nowej spółki, to powstał przed czy też gdy zaczęła się epidemia w Chinach?

 8. A kogo interesuje zadłużona spółka komunalna. Musi ona byc więc jest i będzie. Ale zamiast dofinansowac ją i doposażyc w sprzęt zeby zaczęła prosperowac i wypracowywac zyski to tworzy się następną spółkę i dofinansowuje sie ja pokaźną kwotą . Pytanie po co? chyba kazdy swiadomy mieszkaniec sam sobie odpowie na to pytanie.
  Może niedlugo ogłosza upadłosc komunalki lub połączą z inna i beda nowe stanowiska?
  Przeciez wszyscy widza jak w Dzierzgoniu następują zmiany na stołkach. Pytanie do wladz co tam z DOK ? już plany są? czekamy!

 9. No no no widzę ładną patologię ktoś sobie urządza najpierw zwalniają dyscyplinarnie a później sie jest w nowo powstałej spółce. Ciekawe czy też będzie żenił kasę jak wcześniej. Podziwiam radnych z opozycji że nic nie mogą zrobić a co do tych z koalicji to myślę że mają buźki zakrępowane. Pozdrawiam

 10. Jak rozumiem gmina przekazała działalność dochodową w większości udziałów dwóm Osobom Prywatnym a niedochodowa i straty to już zmartwienie gminy?Taki był cel tego działania?
  Młodzi uczcie się jak się robi politykę i biznes w gminie Dzierzgoń…

 11. Wystarczy zalożyc spółkę i gmina przez swoje instytucje w tym przypadku RTI dofinansuje taką spółkę. Wszyscy przedsiebiorcy idzcie do gminy
  po dofinansowanie . Inni zamykaja swoje działalnosci bo nie ma żadnej pomocy od gminy jak robią to inni włodarze. A u nas nowa gwiazda powstaje. Czy w tym grajdole tylko swoich sie wspiera ? Wrocilo to co bylo. Bedzie mozna wykonywac inwestycje przez społkę i wszystko jasne. Czyzby nasadzenia bluszczy sie szykowały albo inwestycje na parku?

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *