Zbigniew Przybysz komentuje budżet gminy Dzierzgoń na rok 2020

W nowy rok wkraczamy z komentarzem Zbigniewa Przybysza na temat uchwalonego na ostatniej sesji Rady Miejskiej budżetu gminy Dzierzgoń na rok 2020. W pierwszym materialne Zbigniew Przybysz odniósł się do podwyżki podatków, które odczują m.in. przedsiębiorcy. Poniżej prezentujemy Państwu fragmenty.

„Podatki od nieruchomości związanych z działalnością gospodarczą w Dzierzgoniu rosły i będą rosły. Tak przynajmniej wynika z dokumentów, którymi dysponujemy”.

„Z tego porównania jednoznacznie wynika, że gmina stawia na inwestowanie w działalność tak zwaną rolniczą. Przedsiębiorcy niezwiązani bezpośrednio z produkcją rolną będą płacili podatki wyższe, a zapowiada się, że zdecydowanie wyższe, ale o tym w następnym komentarzu”.

Kolejne komentarze opublikujemy w najbliższych dniach.

 

 

Możesz być zainteresowany

Comment (2)

  1. błędny tytuł – w tym komentarzu komentuję uchwały obecnej RM podnoszące podatki : dla porównania :
    A.podatek o gruntów związanych z prowadz.dz. gospodar. 2015 -0,72 – 2018 -0,72 B.podatek o budynków związanych z prowadz. dz. gospodarczej 2015 – 19,94 – 2018 21,73 tj 1,79 pln/m2) wzrost o 9 % w obecnej kadencji podatek A już wzrósł o 22 % a podatek B o 10 % tj o 2,17 pln /m2 !! – a to chyba nie koniec , w następnych „komentarzach” o…..”wieloletniej prognozie finansowej — cud nas czeka ? i o budżecie tj „na co m.innymi radni zdecydowali się wydać kredyty zaciągnięte w naszym imieniu przez burmistrzynię ( poprawnie ?) Dzierzgonia

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *