Zbigniew Przybysz o oświadczeniu Haliny Redlin: Kobieta zmienną jest

Sprawa powołania nowego prezesa Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego wciąż jest gorącym tematem w naszej gminie. W ubiegłym tygodniu na tym stanowisku Sławomir Erber zastąpił Leszka Sarnowskiego. W dzisiejszym komentarzu Zbigniew Przybysz kontynuuje ten wątek, polemizując z treścią oświadczenia przewodniczącej Rady Nadzorczej RTI S.A. Haliny Redlin, które pani skarbnik wydała w czwartek za pośrednictwem kamer portalu Dzierzgoń Twoje Miasto.

Poniżej prezentujemy Państwu fragmenty komentarza Zbigniewa Przybysza, gorąco zachęcając jednocześnie do obejrzenia go w całości.

„Pani Halina Redlin mówi, że byli i są… Kto to był? Bo Pani Halino przypominam, że Pani była za. Pani była za tym, by Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne próbowało odzyskać pieniądze. Nawet przypominam, że nie wiem, czy żartowała Pani czy nie, ale na to są świadkowie, którzy potwierdzą, że na Pani wątpliwości odnośnie kosztów, zapytała się mnie Pani czy ja pokryję koszty w ewentualnie przegranej sprawie. Ja odpowiedziałem, że tak. Nie wiem, czy to był dowcip czy to nie był dowcip, natomiast po tym spotkaniu Pani akceptacja była, co również potwierdzi były prezes Zarządu RTI S.A.”.

[…]

„Nazywa Pani panią Jolantę Szewczun panią prezes. Z jakiego tytułu? Przecież wyroki prawomocne jednoznacznie stwierdzają, że pani Jolanta Szewczun w żadnym momencie nie pełniła funkcji prezesa Zarządu RTI S.A., ponieważ to było z mocy prawa nieważne i nigdy nie była pracownikiem RTI S.A. Pani Jolanta Szewczun nie ma świadectwa pracy. Być może teraz nowy prezes jej wystawi, to jest wszystko możliwe, natomiast na pewno nie miała do momentu odwołania poprzedniego Zarządu”.

[…]

„Ale do chronologii… Czyli jeśli do wyborów było wszystko w kierunku, załóżmy, pani Domańskiej, to po wyborach się zmieniło i 31 października nagle zmiana frontu. I teraz jest pytanie, czy dlatego by się przypodobać nowej pani burmistrz, która jednocześnie prawdopodobnie będzie dłużnikiem, a zapewniam, że doprowadzimy do tego, RTI S.A., czy to samodzielna decyzja. Tego nie wiem. Być może pani Jolanta Szewczun nakazała Pani, żeby Pani wpłynęła na Zarząd w taki sposób, by Zarząd zrezygnował z dochodzenia bardzo prawdopodobnego długu, który istnieje, ponieważ RTI musiało wyksięgować z kosztów uzyskania przychodu wszystkie koszty związane z działalnością nie-pracownika RTI S.A. Taki dług istnieje i to jest na pewno w okolicach 600 000-800 000 złotych. Szczegółów niestety jeszcze nie znam, ale mam nadzieję, że się dowiemy”.

[…]

„Proszę Państwa, zapewniam, że gdyby nie pazerność pani Jolanty Szewczun, która zwróciła się do sądu o wypłatę odszkodowania za pracę, której nie pełniła, nie popełniała, to sprawa dzisiaj uległaby zapomnieniu. Nie byłoby żadnego orzeczenia sądowego, natomiast nie wiem, kto jej podpowiedział, moim zdaniem błędnie dla niej, dobrze dla naszej społeczności bo prawda wyszła na wierzch, że pani Jolanta Szewczun nie była pracownikiem, nie pełniła funkcji – to jest jedno”.

[…]

„Reasumując, Pani Przewodnicząca, proponuję nie manipulować, proponuję mówić prawdę i czytać ewentualnie teksty ze zrozumieniem. Jeszcze raz dziękuję i do usłyszenia”.

Poniżej odsyłamy do pełnego oświadczenia pani Haliny Redlin wydanego w czwartek 29 listopada 2018 roku. Można je zobaczyć na kanale YouTube portalu Dzierzgoń Twoje Miasto.

Możesz być zainteresowany

Comment (45)

 1. Tez myślę ze telewizja jest tu potrzebna bo inaczej nic sie nie ruszy. A tv są chętne na takie informacje tym bardziej teraz.

 2. Dlaczego sąd nie ukarał Kazika za to że zatrudnił żonę. Moim zdaniem to jest coś nie tak że sąd o wszystkim wiedział i nic z tym nie zrobił. Sprawa powinna wrócić na Wokande. Radni musicie dążyć do tego żeby sąd wszczął sprawę a jeżeli nic się nie zadziała to tv ściągnąć niech się przyjrzy.

 3. Dla mnie sprawa zwrotu pieniędzy jest sporna i tylko sąd może ją rozstrzygnąć , ale to że Burmistrz osadza swoją żonę tam gdzie zakazuje Ustawa moralnie dyskredytuje i Burmistrza i jego żonę . Radni powiatowi są dla mnie Judaszami (ta słynna 9 -ka) . Układanie się z malwersantami obnaża ich poczucie przyzwoitości , granie stanowiskami , posadami świadczy , że ludzie Ci są na dodatek łasi na wszelkie bonusy , a nie takich ludzi wybierać należy do SAMORZĄDU.

 4. To że kobieta jest zmienną to bardzo delikatnie powiedziane, oj bardzo. Ale czas pokaże co z tego będzie.

 5. A życiu nie zgodzilbym sie zostac w obecnej sytuacji prezesem rti. Za żadne pieniądze.. Przecież to predzej czy pozniej pęknie.

 6. A jeszcze lepsze ze ludzie na niektórych wogole głosów nie oddali a oni zostają starostą i wicestarosta.

 7. Ludzie mają wyroki za wyłudzenia pieniędzy a mieszkańcy oddają na nich swój głos w wyborach. Czegoś tu nie rozumiem. REFERENDUM W SPRAWIE ZMIANY BURMISTRZA DZIERZGONIA! KONIECZNIE!!!

 8. Zaprasza na jarmark bozonarodzeniowy to ja mam pytanie czy brała udział jak organizowała Domańska. Ja nie skorzystam bo przy takiej swietosci i blasku mogę zostać porażony Może udział wezmą ci co otrzymali 300 . ha ha ha .

 9. Nie cytuj wyroku SN i nie porównuj tych spraw bo one się różnią. Do RTI burmistrz powołał żonę i mieli oboje świadomość że łamią prawo a to wszystko po to już skutki zlamania prawa. My opieramy sie na wyroku ktory zapadl i jest prawomocny.Nic tego nie zmieni że to była próba osiągnięcia korzyści majątkowych razem dązyli do wyciagniecia pieniedzy z RTI. REFERENDUM to najlepszy pomysł na zmianę tej władzy. No i jeszcze czekamy na sprawę która sąd nakazał prowadzić prokuraturze w sprawie RTI.

 10. Czy tu chodzi o poprawienie wizerunku burmistrz w ten sposób na pewno zmieniła tylko że w negatywny. Gdzie te wypowiedzi że szmatławca i gdzie następne wydania kasy zabrakło. Czemu nic Jolka nie piszę. Pozdrawiam stary kolega Marzeny.

 11. A ja słyszałam że już po cichu rozmawia o zlikwidowanie szkół w Bruku i Bągardzie. Panowie i Panie radni o co tu chodzi pytam.

 12. Chciałem Państwu przypomnieć, że ruchy personalne po wyborach to zjawisko powszechne. 4 lata temu Pani Domańska wykonała podobne i tez wielu żądało referendum. Co do sprawy RTI znalazłem takie, dość zaskakujące rozstrzygnięcie SN w sprawie niemal analogicznej sytuacji – skutki rozpoczęcia pracy mimo nieważnej umowy o pracę

  Jeżeli dochodzi do zawarcia umowy o pracę niezgodnie z obowiązującymi przepisami i umowa ta okazuje się nieważna, nie oznacza to, że stosunek pracy nie będzie istniał. Wręcz przeciwnie – nawet jeśli umowa o pracę okazała się nieważna, a zatem nie stworzyła zobowiązań stron w momencie jej zawarcia, to zobowiązania takie powstają wraz z dopuszczeniem pracownika do pracy na warunkach tej umowy. Tak stwierdził Sąd Najwyższy w wyroku z 5 listopada 2003 r. (I PK 633/02, OSNP 2004/20/346).

  1. Nie zgadzam się z tym ponieważ na Panią Domańską mogłem zagłosować lub tez nie a na wicestarostę kto pytał mieszkańców o zdanie?

 13. Moi drodzy mieszkańcy w miejscowości WIŚNICZU jest powtórka wyborów a m——cu lutym tak orzekł sąd ,ponieważ wybory zostały sfałszowane. Więc widać ,że wszystko jest możliwe,jeżeli sprawa opiera się na kłamstwie.Naród może wszystko w tym jest siła.

 14. Tak tu wszyscy chętnie referendum by chcieli ale jak do niego dojdzie to ciekawe ile osób odważy się zagłosować za odwołaniem obecnej burmistrz. Trzeba ludziom uświadomić że nie ma rzeczy nie możliwych, można pogonić ekipę Szewczunów ale trzeba mieć odwagę powiedzieć głośno STOP UKŁADOM, ZŁODZIEJSTWU, KŁAMSTWU. Omotała ludzi przed wyborami, trudno ale miejmy teraz zdrowy rozsądek i powalczmy o uczciwość w Dzierzgoniu. TAK DLA REFERENDUM.

 15. Stanowo weź przestań, ludzie tak zaglosowali to chyba wiedzieli czego chcą, noo, bedzie fajnie, bedzie wiosna, lato itd

 16. No dzis tez sąsiad o to referendum pytał. Bo on inaczej głosował a czyta i gada z ludzmi i niby sa na tak

 17. Jesteśmy za referendum 100% na tak , wielu ludzi zaczyna mówić że, wraca to co było a to już raz przeżyliśmy. Nawet Kazio dostał posadę dzięki pomyłce społeczeństwa. Jesteśmy na tak jak Bągart – błędy trzeba naprawiać. REFERENDUM.

 18. A mnie wkurzylo ze choinka i atrakcje znowu tylko dla Dzierzgonia. Dzieci ze wsi do domu a miasto niech siech sie bawi. Dlaczego we wsiach nic nie bedzie? Nie każdy ma czym dojechac

 19. Referendum- tak tak tak. Ja z rodziną jesteśmy na tak. Sąsiedzi i znajomi tez popieraja takie działanie. Do dzieła, trzeba naprawić błędy.

 20. REFERENDUM! Plus sprawa Rti powinna być zgłoszona do Uwaga TVN! Nagłośnienie sprawy powinno pomóc. Nie siedzieć biernie przez 5lat.!!!

 21. Ja cię kręcę jaka piękna kukiełka świąteczna na portalu DTM zaprasza mieszkańców w uczestniczeniu Jarmarku świątecznym przed Urzędem.

 22. Ojejku jak słodko teraz na innym portalu…miło, świątecznie. Nie ma żadnych negatywnych informacji o wlodarzach.. Od czasu do czasu jakaś kolizja auta. Buahaha.

 23. Ja miałabym jeszcze jedną prośbę: należy sprawdzić kto otrzymuje bezzwrotne pożyczki na rozpoczęcie działalności i kto ją kontynuuje a kto po roku zlikwidował, biorąc tylko kasę z LGD!!!!

 24. Halina zmienną jest .KASA KASA.To wszystko co dla niej się liczy nie ważne jest kto rządzi ona jak Kameleon zmieni się i poprze.

 25. Jestem za referendum z rodziną i zaczołem już namawiać sąsiadów żeby też rozmawiali z innymi.Popieram pana Zbigniewa -jest pan COOL.

 26. Radni proszę Was pytajcie co sesje i pilnujcie kto otrzymuje umorzenia podatków żeby nie było znowu to co kiedyś, co sesja sprawozdanie kto otrzymał

 27. Młodzież ucieka z Dierzgonia bo My dorośli dajemy im przez tyle lat przykład ,że pozwalamy na rozprzestrzenianie się układów politycznych i biznesowych małej grupie ludzi i nic z tym zrobić nie można.Więc do kogo pretensje.Został tylko MOPS dla pozostałych bo władza świetnie się oblawia w……..sami sobie pomyślcie w co?.P.Przybysz o tym długo trąbil ,ale nie uwierzyli

 28. No dobrze popieram referendum, ale jak sobie to wyobrazasz? Sa w miescie ludzie odwazni, ktorzy sie podpisza, jednak zdecydowana wiekszosc to mieszkancy bojacy sie o swoje posady. Co z tego, ze uzbieracie podpisy skoro jestem pewien w 100% ze frekwencja bedzie niewielka. Demokracja nie jest idealna bo zawsze jest ktos pokrzywdzony. Nie ukrywam zdziwienia nad roszadami w gminie ale… sa one nadal zgodne z prawem. Jakie bedzie uzasadnienie referendum? Bo tak? Gdyby to bylo takie proste wnioskuje, ze w tv co chwile bysmy o nich slyszeli. Wyborcy wybrali geriatre, dom opieki i obecna wladze. Ja z mojej strony wybor ten odbieram jako stagnacje i utwierdzenie w przekonaniu, ze miasto wymiera. Dzierzgoń- Malbork, Sztum, Elblag- Olsztyn, Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń- dorosle życie. Kolo rozwoju w naszym mieście się nie zamyka, tylko wypycha coraz dalej. Teraz młodziez uczaca sie poza Dzierzgoniem to dla wielu mieszkancow bezsensowna decyzja. Tyle, ze oni w wieku 15 lat juz uciekaja i nawet jesli ktos wroci, sa to odsetki tych, ktorzy mogliby rozwijac miasto, zasiadac w radzie i tworzyc status Quo miedzy pediatra a geriatra.

 29. Zostali wybrani przez mieszkańców i przez nich mogą być odwołani. Wiadomo jest ze czeka nas ciężka praca, od podstaw, ale nie możemy siedzieć bezczynnie i patrzeć co oni wyprawiają.
  Należy zacząć od poinformowania odpowiednich organów o poczynaniach p.sz., pokazywać ich prawdziwe oblicze i przekonywać społeczność do słuszności referendum.
  Ale to musicie sami sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcecie rozbić klikę szewczun i frączek, czy przez 5 lat patrzeć co oni wyprawiają???

 30. Tak ktoś ich wybrał to i ktoś może ich odwołać jeżeli społeczeństwo czuje się oszukane.Czują się pewni bo żerują na lęku ludzi.Moim zdaniem referendum ma sens,kto nie próbuje ten się nie przekona.A bat nad władzą zawsze musi wisieć.

 31. To referendum jest prawie nierealne. Bylem na wyborach, kandydaci, na ktorych glosowalem nie wygrali. Od 25 lat w Dzierzgoniu nic sie nie zmienia. Ludzie lubia krzyczec ale wystarczy im nowy chodnik lub fontanna aby ich uciszyc. Ktos ich wybral i tyle. Wnioskuje, ze referendum zgromadzi z 20% uprawnionych. Co do radnych… Uwazam, ze nie powinno sie dzielic Dzierzgonia na okregi. Powoduje to sytuacje, w ktorej do rady trafia jeden kandydat lub wybor pada miedzy zlym i gorszym.

 32. Myślę że zostaliśmy oszukani my wszyscy dlatego też referendum odbyć się musi i to nie tylko w gminie ale i powiecie ponieważ wszystkich nas zrobiono w kulki. Bardzo proszę abyśmy się skrzykiwali i angażowali już teraz ponieważ do takiego referendum potrzeba dużo pracy, jesteście za?

  1. Jestem za referendum.Czym więcej mieszkańców gminy wypowie się za referendum na tym portalu,tym opozycja będzie bardziej zaangażowana by doprowadzić do wyborów za 8 miesięcy!Na tym portalu możemy pisać anonimowo,więc zachęcam Was wszystkich do wyrażania swojego zdania .Nie stójmy z boku i nie bądzmy bierni.

 33. Do p.Czesławy Kurak,jeżeli tak pięknie przed wyborami dbała pani o przyszłość Szewczunów to niech teraz się wykaże co zrobi dla przyszłości naszych dzieci . Oczekuję dobrych posadek,dobrze płatnych,żeby nie musieli szukać poza Dzierzgoniem.Dla nich nie ma miejsca a dla innych po dwa lub trzy etaty w tak małym miasteczku.Radzę pani zamknąć usta, a otworzyć oczy i nie skakać jak rottwajler,bo społeczeństwo może dużo.Powodzenia.

 34. A tak nie dawno twierdziła że ma wiedzę i doświadczenie więc obejmując stanowisko prezesa RTI doskonale zdawała sobie sprawę co robi.Więc niech nie zakłamuje rzeczywistości!!!!

 35. Gdyby to wszystko było tak cacy to by sarnowski nie polecial za to ze chcial kasę dla firmy odzyskać. A widzę ze przybysz w bawełnę nie owija.

 36. Oni dobrze wiedzieli co robią jak Kazio wsadzał żonę na stołek. Tylko teraz oglupiaja ludzi że niby wszystko było legalnie a jak nawet troszeczkę nie to i tak jolcia tytan „pracy” przecież pracowała. Już teraz wszyscy się przekonali jaki był cel prawdziwy wygrania wyborów, widać to po pokretnym odwracaniu kota ogonem przez te panią w czerwonej bluzce. Już zaczyna się przejmowanie stanowisk zaraz będzie we wszystkich radach ,stowarzyszeniach związkach itp prezeską, a wszystko to w 8 godzinach pracy . Jednemu się dziwię że ludzie dali się tak okręcić wokół palce i szybko zapomnieli jak było. Najlepiej dla nich gdyby tego nikt nie przypominał ze beda musieli zwrocic kasę, ale przy tylu stanowiskach szybko zbiora szmal na zwrot , oczywiście z naszych wspólnych gminnych pieniędzy
  .

 37. Moim zdaniem tak ludzi okłamali przed wyborami że teraz obstawiają wszystkie stołki i teraz jeszcze prezes Lgd, PORAŻKA. Proponuję już za 8 miesięcy referendum.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *