Zbigniew Przybysz: Pytanie do Przewodniczącego Świdra, dlaczego akceptuje Pan łamanie prawa?

Prezentujemy Państwu kolejny odcinek najbardziej popularnego cyklu na naszym portalu, czyli „Zbigniew Przybysz komentuje”. Tematów, na które zabiera głos radny Rady Miejskiej w Dzierzgoniu jest kilka, jednym z nich jest „odpowiedź” burmistrz Dzierzgonia na jego interpelację złożoną na pierwszej sesji nowej kadencji. Poniżej przedstawiamy Państwu wybrane fragmenty, zachęcając jednocześnie do obejrzenia całości.

„Zgodnie z Ustawą o Samorządzie Gminnym, zgodnie z prawomocnym orzeczeniem, Pani nie była pracownikiem RTI S.A. Pani nigdy nie pełniła funkcji Prezesa Zarządu. Tak stanowi prawo”.

[…]

„Nie była Pani prezesem. Nie była Pani prezesem, ale już Pani jest. Jest już Pani Panią prezes, prezesem Lokalnej Grupy Działania. Ciekawe co powiedzą wyborcy Pani na ten temat. Część wyborców głosowała z nadzieją być może na lepsze zmiany, że Pani rzuci się w wir pracy samorządowej, że będzie Pani pracowała dla naszej lokalnej społeczności całym sercem, duchem i ciałem. Okazuje się, że nie, że jeszcze oprócz tego może Pani oddawać się innym działaniom. Nie wiem, prezesowaniem dalej stowarzyszeniu Pomezania, być może jeszcze innym podmiotom oraz Lokalnej Grupie Działania”.

[…]

„I teraz pytanie do Was, wyborcy pani Szewczun, co motywowało panią Szewczun do tego, aby startować, ubiegać się, czy być może by powołać się na stanowisko prezesa zarządu Lokalnej Grupy Działania. Według mnie dwie, no właściwie trzy – kasa, kasa, czyli pieniądze, pieniądze i drugie: tytuł prezesa. Tak, teraz jeśli KRS panią zarejestruje, będzie mogła pani używać [tytułu – dop.red.] pani prezes”.

[…]

„Oczywiście pytań jest dużo. Na przykład pytanie do Przewodniczącego Świdra, dlaczego akceptuje Pan łamanie prawa? Przecież prawo jasno i wyraźnie mówi, że interpelacja powinna jak najszybciej ukazać się na stronie, jak najszybciej w rozumieniu: 24 godziny, mówimy o dniach roboczych, nie mówimy o sobotach i niedzielach, od otrzymania takiej interpelacji powinna się ukazać na BIPie, na stronie urzędu oraz w miejscu tak zwanym do tego przeznaczonym. Widział Pan moją interpelację?”

Możesz być zainteresowany

Comment (28)

 1. W RTI taki sam fachowiec, jak poprzedni. O przepraszam z tym , że obecny ma za sobą studia z zarządzania, a poprzedni nawet tego nie miał.

 2. Wystarczy jak się spojrzy na fachowców którzy piastuja wysokie stanowiska usadowieni przez tytana pracy. Wice pracuje, że na zebraniach, na sesjach siedzi i słowa nie powie no po prostu FACHOWIEC chyba od kamery , ale posadę bierze w ciemno wyplata wplywa na konto. Następny to w RTI FACHOWIEC szkoda słów. A jak tam wicestarosta , czy to prawda że całymi dniami pije kawę z pracowniczkami? Napiszcie czy to prawda co sie dzieje w starostwie?

 3. Tu nie chodzi o tragikomedie,tylko,że próbuje się zamknąć niektórym ludziom usta żeby nie wyciągali żadnych spraw na światło dzienne”nie wygodnych”.

 4. Bardzo żałuję ale do żadnego na razie teamu nie należę. Aczkolwiek to co mówi Przybysz mnie osobiscie przekonuje. Tylko trzeba sluchac ze zrozumieniem i odrobinę orientowac sie o jakich sprawach mowi. A kazdy ma prawo do wyrazania swoich opinii.

 5. A wy swoje… Tragikomedii ciąg dalszy. Ekipa pod wezwaniem nie umie pogodzić się z porażką i teraz w myśl zasady „sprawiedliwie jest tylko jeśli po naszemu” , jojczy i robi tumult że katastrofa się w Dzierzgoniu wydarzyła. Jak obrażona banda dzieci… Żal mi was Państwo „Przybysz team”

 6. Świder nie po to szedł do wyborów żeby kasę przekazywać na dożywianie prędzej szkole w Bągarcie zamkną A wtedy odpowiedź będzie że chętnie ale nie ma szkoły w Bągarcie. taka będzie odpowiedz jak jolci na interpelacje Z.Przybyszowi.

 7. Szkoła w Bągarcie już od września ma być zamknięta spytajcie się p.Mirosława waszego radnego co uzgodnili z Jolką i Mirosławem Ż.Ponoć już piszą projekt na dom dziennego pobytu.HAHAHA ale Was wysterowali.Jolka nie próżnuje z w Wojtkiem i Mirusiem.

 8. Szkole w Bągarcie zamknąć bo lobbing się nie udał to teraz zmiana organizacji oświaty i szkoły nie będzie pod pretekstem utworzenia dziennego pobytu dla seniorów. Daliście się Bagarciaki wydmuchac a teraz to możecie im naduchac.

 9. Żywicki na fb napisał że wszystko co robił Zbigniew Przybysz to wszystko niezgodne z prawem tylko on Żywicki potrafi czytać i zna się na przepisach, to niech poda paragraf na jaki mąż zatrudnił żonę w spółce gminnej. I na podstawie jakigo paragrafu on był w zarządzie. Tu proszę przywołać wyrok sądu i podać w którym miejscu sąd nie ma racji i myli się.

 10. Może nie na temat ale czy ktos słyszał albo wie ze jest plan zamkniecia szkoly w Bagardzie? Bo różne informacje krążą.

 11. Oglądając zdjęcia z wigilii WTZ zwróciłem uwagę na mowę ciała p.Joli z nadmuchanego ego przed wyborami została tylko wydmuszka tak kończą ludzie z nieczystym sumieniem p.Burmistrz

 12. Meksyk… w tym Dzierzgoniu. Palce trzymaja tylko przydupasy. Panie Zbyszku punktuje ich Pan tak bez ustanku – bo na to zasługuja.

 13. Jestem mieszkańcem Sztumu i oglądam z zaciekawieniem Pana filmiki.I muszę jedno stwierdzić dlaczego ludzie są tacy głupi,że głosują na Szewczunową.Cymerys do tej pory się zastanawia ,że takie cos wyhodował na swojej piersi.Podziwiam Pana bo widać ,że Panu zależy na Dzierzgoniu.Prawo jest prawo kasę musi oddać.Jak mieszkańcy popuszczą to są frajerami.Niestety ostatnie wybory do powiatu pokazały,że to tylko chodzi o kasę.Zero skrupułów i moralnosci.Sprzedaż stołków na prawo i lewo jak ten wasz Demko Judasz i jeszcze paru innych.Pozdrawiam i trzymam kciuki za pozytywne i logiczne myslenie ludzi.

 14. Pytać pytać i jeszcze raz pytać oni są tak zapatrzeni w kasę że słów szkoda.Teraz to dopiero widać co zrobili z mieszkańcami. Widzieliście tego grubego koło Jolki na wigilii na WTZ ja myślałam że to krzesło pęknie chyba że na dwóch siedział.

 15. Haha odpowiedź na proste pytanie sprawia trudność jak widać. Bo nie wiadomo co odpowiedzieć. Niech jeszcze raz Pan zada pytanie bo to nie byla odpowiedź przecież.

 16. Panie Przybysz jedyne co mi przychodzi do głowy to powiedziec po prostu dobra robota. Niech ich Pan punktuje na kazdym kroku…bo są tego warci. Ma Pan naprawde w sobie duzo charyzmy i szloda byloby zmarnowac taki potencjał. Po prostu robic swoje jak do tej pory. Niektórzy zaczynaja rozumieć.

   1. Tak z ciekawości spytam, a dlaczego Pan Świder ma przekazać diety na dożywianie dzieci ?. Czy dzieci w naszej gminie głodują?. Te czasy jestem przekonany bezpowrotnie minęły. Z tego co mi wiadomo Pan Ryszard pomaga dzieciom w inny sposób i wcale się tym nie chwali .

 17. Pan swoim nazwiskiem firmuje prawdę o tym co się działo i dzieje w tym mieście. Wielu Pana popiera choć z roznych względów nie robią tego oficjalnie. Ale to Pan pewnie wie.

 18. I jeszcze zapomniałam dodać.Nowelizacja ustawy o samorządzie wprowadza od 31.12.2018r.- Radny będzie miał prawo do wglądu w działalność urzędu,a także spółek z udziałem tej jednostki samorządowej ( czyli np RTI).

 19. 10 cech radnego
  1.Empatia
  Radny musi wczuć się w sytuację swoich wyborców.
  2.Patriotyzm lokalny
  Powinien. posiadać wizję swojej małej ojczyzny.
  3.Odpowiedzialność
  Radny powinien być osobą odpowiedzialną,obowiązkową i zdolną do ponoszenia konsekwencji za swoje postępowanie.
  4.Uczciwość
  Umiejętność wywiązywania się z danego słowa czy przestrzegania reguł społecznych,nawet w momentach,kiedy inni tego nie widzą lub nie oczekują.
  5.Komunikatywność.
  6.Odporność na stres.
  Radny musi trzymać nerwy na wodzy i umieć dystansować się do problemów.
  7.Otwartość na media społecznościowe.
  8.Samodyscyplina i samodzielność.
  Konsekwencja w działaniu i dążeniu do zrealizowania swoich obowiązków jest bardzo istotna.
  9.Asertywność.
  Umiejętność. powiedzenia „nie” w odpowiednim momencie jest jedną z najtrudniejszych cech do opanowania.
  10. Umiejętność motywowania.
  Skuteczny radny to taki,któremu uda się obudzić w mieszkańcach duch obywatelski,by RAZEM mogli zmieniać na lepsze swoją mikro ojczyznę.
  My obecnie mamy Radę,gdzie pasuje powiedzenie „Mierny,bierny ale wierny”.
  Czy pan panie Przybysz chce , aby 1800 wyborców z takimi tylko zostało???
  Wiem,jak trudno jest uczestniczyć w obradach rady,gdzie z góry wiadomo,jaki będzie wynik głosowania.Boli to bardzo.
  Ale z własnego doświadczenia wiem,że takiego prezentu( czyli rezygnacji) nie można im podarować.
  I tak jak pan obudził w ludziach tzw.duch obywatelski , to nikomu się nie udało.
  Proszę o tym ciągle pamiętać.

 20. Wiosną niemożliwe ponieważ nie minie odpowiedni czas ale na jesieni razem z wyborami parlamentarnymi jak najbardziej

 21. Czas Pani Burmistrz urzędowania jest krótki wiosna trzeba będzie zrobić referendum i zmienić władzę. Obserwując to co się dzieje na sesjach rady miejskiej to masakra.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *