Żłobek miał kosztować ponad 400 000 zł, będzie kosztować prawie 800 000 zł?

W środę 5 czerwca odbyło się otwarcie ofert złożonych do przetargu na budowę żłobka (klubu dziecięcego), który ma zostać wybudowany w Dzierzgoniu w ramach programu Maluch+ 2019. Do konkursu ofert stanęły cztery przedsiębiorstwa.

Gmina Dzierzgoń na budowę klubu dziecięcego pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 395 323,00 złotych. W dokumentacji Gmina Dzierzgoń podała kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jest to kwota 449,417,87 złotych.

Jakie kwoty podały w swoich ofertach starające się o budowę żłobka firmy? Jak już wspominaliśmy na początku, do przetargu stanęły cztery podmioty.

1. Union Invest sp. z o.o. z Lipusza – oferta na 843,400,88
2. P.P.H.U. „ANDYS” Andrzej Mieleszczuk z Dzierzgonia – oferta na 865,522,81
3. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „JAR-BUD 2” Borzym Ryszard z Dzierzgonia – oferta na 792,841,81
4. Spółdzielnia Produkcyjno-Usługowa „RODŁO” z Kwidzyna – oferta na 951,948,98

 

(http://bip.dzierzgon.pl/?p=document&action=show&id=4057&bar_id=2997)

Jak widać nawet najniższa oferta w tym zestawieniu niemal dwukrotnie przewyższa kwotę, jaką Gmina Dzierzgoń zamierzała przeznaczyć na budowę żłobka w Dzierzgoniu.

SKĄD POZYSKAĆ RESZTĘ PIENIĘDZY?

Teraz będzie trzeba najprawdopodobniej poszukać brakującej kwoty w budżecie. Zmiany te zatwierdzić może tylko Rada Miejska na jednej z kolejnych sesji. Czy znajdą się pieniądze na budowę żłobka? Temat pieniędzy był poruszany przy okazji propozycji rozbudowy Tęczowego Przedszkola. Grupa radnych opozycji złożyła w kwietniu wniosek o rozbudowę przedszkola. W odpowiedzi burmistrz Dzierzgonia apelowała, żeby takie wnioski składać przed planowaniem budżetu na następny rok.

Czy teraz uda się włodarzom naszej gminy zmienić decyzję bardzo szybko i znaleźć dodatkowe pieniądze?

Wszystko okaże się już niebawem.

Możesz być zainteresowany

Comment (30)

 1. Każdy krzyczy -Referendum!!..Z Kim??Mamy co ludzie wybrali..Teraz kazdy tylko czeka kogo zwolnia kogo przeniosa kto awansuje?…Tak jest w malych miastach niby krzycza -nie tak mialo byc!..ale kazdy cicho siedzi bo sie boi o swoja dup..bo co w takim zadupiu mozesz-Nic,.Lepiej nie pisac nie komentowac nie dyskutowac bo i tak zrobia co chca-Szewczunowo!!

 2. To już jest przesądzone, że maluchy będą się uczyć na Zawadzkiego od Września. Już nawet biblioteki przenoszą.

 3. Referendum bo beda tak sie slizgac z mezulkiem przez 5 lat. już sklepy w galerii zamknęli teraz beda ciagnac z naszych podatków . Juz sprawa RTI umozona czy jeszcze kwestia czasu. 700 tys przygarniete ? teraz otwiera sie tyle mozliwosci. Żlobek budują ciekawe kto na tym zarobi?

 4. Moim skromnym zdaniem to wyjdzie tak samo jak za jej męża oddali Dom Dziecka za za darmo i później będą czerpać z tego obiektu korzyści, jeżeli za 4-5 lat będzie mało dzieci to i tak zamknął szkołę. Teraz to my rodzice musimy przekonać resztę radnych (przecież to mu och wybraliśmy). Do dzieła to nasz czas żeby zrozumieli że ten pomysł jest beznadziejny.

 5. Co na to wszystko p. Dyrektor przecież mówiła że jeszcze nie jest przesądzone gdzie dzieci będą chodziły a dzisiaj przejeżdżając obok szkoły na ul. Zawadzkiego były robione poręcze dla małych dzieci. Pytanie rodzi się samo czy pani dyrektor kłamie

 6. Kiedy my rodzice dzieci klas 1-3 będziemy wiedzieć co z naszymi dziećmi do której szkoly pójdę może jakaś informacja dla nas

 7. Pisanie komentarzy nic nie da, większość wybrała i teraz tak jest jak Burmistrz sobie wymyśli, jeśli Ci co ją poparli przejrzeli na oczy to pora odwołać obecną Burmistrz i tyle, 9 miesięcy minęło to referendum i pozbyć się ludzi którzy działają na szkodę miasta

 8. Dwóch radnych podjęło walkę o to gdzie dzieci mają się uczyć. Mówili głośno, że kl. 1-3 na Zawadzkiego to zły pomysł i co? Rodzice olali sprawę bo było jeszcze daleko do 1 września,a teraz jak czas upływa i nowy rok szkolny się zbliża to nagle oczy 👀 otworzyli? Radni mieli rację ale ich nikt nie wsparł a teraz co? Pomocy bo rewolucję swoją pani burmistrz wprowadzi w czyn! Słuchajcie młodych, oni wiedzą co mówią!

 9. Kto to wyceniał człowiek po gimnazjum – p. Burmistrz jeżeli ktoś zrobił projekt za taką kwotę to widać jakich ma pani doradców. Powodzenia

 10. My co Was wybraliśmy tak panowie i Panie z koalicji co ta Wasza Szefowa wymyśliła i jak Was za straszyła że wy tańczycie jak wam zagra. Czas się obudzić bo ona gra waszymi rękami a wy będziecie rozliczani

 11. Rok szkolny się kończy. Mam pytanie do rodziców klas 1-3 czy jest chęć pójść do Burmistrza i wybić z głowy ten plan przeniesienia naszych dzieci 1-3 na Zawadzkiego,jeszcze nie jest za pózno.Możemy się jeszcze zmobilizować i sprzeciwić tej bzdurnej reformie .Szukam sprzymierzeńców w tej sprawie.

 12. Ciekawi mnie kto robił projekt Żlobka? moze tez taka firma ktora ocenia szczeliny i pekniecia , Tu nie chodzi o oszczednosc i lepsze rozwiazania tu chodzi ze jolka nie bedzie realizowac rozbudowy przedszkola jak Domanska wymysliła. Tu tez chodzi o rozbicie grupy przedszkolnej. Żłobek nie w przedszkolu, dzieci przedszkolne z Żulawki do Bruku , dzieci 6 letnie do szkoły na Zawadzkiego i przedszkole zostanie okrojone i grono nauczycieli niezgadzajacych sie z „eeeyyyttteeeaaa ja ja ja” bedzie rozbite a te zagrywki beda nas kosztowac 1 mln naszych pieniedzy. Wybralascie kobiete ktora mysli tylko o sobie. Ciekawe jakie inwestycje prywatne po Żlobku w dzierzgoniu sie zrealizują. taka kwota na żłobek to sporo.

  1. Pewnie że jest chęć walczyć żeby klasy 1-3 zostały w szkole na ul Krzywej nie wiem kto wpadł na tak idiotyczny pomysł żeby takie maluszki wysłać tak daleko

 13. Przecież oni nie wiedzą z czyichś pieniędzy biorą pensje.Radni i władze opanujcie się.To my was wybraliśmy a wy robicie takie numery? Chodzimy po złamanych chodnikach, drogi beznadziejne. Przecież obiecaliscie nam nowe drogi. Chyba jesteście w amoku??

 14. Nie no Roman, tu nie chodzi o to że ktoś ma komuś budować dom, jest to oczywiście nierealne ale nie można tylko liczyć na pomoc mieszkańców. To że ludzie chcą pomagać jest fantastyczne ale są chyba odpowiednie instytucje, które pomagać powinny. A tak pół żartem pół serio z tym budowaniem domów może być problem ⁉️

 15. Ciekawy jestem czy ta inwestycja jest potrzebna? Wydany milion z budżetu na budowe. Czy znajdziemy 25 osób????Dzieci??? Ile rodzice będą płacić za pobyt dziecka????Ile będzie trzeba rocznie wydać z budżetu na utrzymanie dodatkowego budynku? Kto za to zapłaci???? My podatnicy?????

 16. Myślę że teraz mieszkańcy którzy na nich głosowali to biją się w pierś, gdzie konsultacje z rodzicami co Pan radny zaproponował, zrobią to samo co z mieszkańcami ul. Traugutta że ich petycja i podpisy nic nie dało.

 17. Cztery firmy przystąpiły do przetargu i wszystkie cztery zaproponowały prawie dwa razy większa cenę ??? 😂😂 o czymś to jednak świadczy. Ciekawe kto szacował koszt inwestycji? 🤔

 18. Ta budowa w końcowym rozliczeniu przekroczy pewnie śmiało przeszło milion złotych.Wracają czasy w których za zamówienia publiczne gmina przepł…ła,z wiadomych przyczyn.Dzie..ić się trz…..a. To skandal żeby tak mały budynek tyle kosztował.Nie lepiej byłoby dobudować skrzydło przedszkola na Słowackiego,może i drożej,ale i starsze dzieci by na tym skorzystały,bo na pietrze mogłyby być dla nich dodatkowe sale.

 19. Jak kasy nie ma to dlaczego zwalnia z podatku co niektorych ? zasluzyli na to czymś? a na rozbudowe kasy nie bylo a 2 razy wiecej na budowe to sie znajdą , to dziwna gmina , a wiecie dlaczego ?

 20. No Roman jesteś debeściak widzę że jesteś z jej kliki, to w jaki sposób zdobędzie tyle pieniędzy na żłobek?, co z pomocą dla poszkodowanych a Wiem koalicja podniesie ręce. Brawo Wy

 21. Do Romka a z jakiego powodu ten budynek spłonął , czy przypadkiem mieszkancy nie zglaszali do vc burmistrza zeby sie zajeli lokatorami jacy zamieszkiwali lokal gminny w tym budynku ? moze dobre rady zostaw sobie. jezeli pozar powstał w tym lokalu ktory byl gminny to kto powinien wyplacic odszkodowanie? moze cos wiesz wiecej na ten temat ? podziel sie z nami.

  1. No ale, że co? Ma wybudować nowe domy dla pogorzelców? A ubezpieczenie było? Rozumiem tragedię tych ludzi ale przecież gmina nie będzie odbudowywać każdemu poszkodowanemu domu/mieszkania ile kosztuje ubezpieczenie przeciwpożarowe? To nie są jakieś kosmiczne kwoty

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *