Wieczór Wolności i Bieg Charytatywny za nami

Pomaganie jest fajne. A jeśli można je połączyć z obchodami 30 lat wolności, to staje się jeszcze lepsze. Właśnie taka sytuacja nastąpiła w Dzierzgoniu we wtorek 4 czerwca. Na placu przy Dzierzgońskim Ośrodku Kultury odbyły się obchody tej okrągłej rocznicy.

Grupa aktywistów z Dzierzgoń Team postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizować bieg charytatywny dla osób poszkodowanych w niedawnych pożarach, które nawiedziły naszą gminę. Bieg dla dzieci i dorosłych głównymi chodnikami Dzierzgonia okazał się wielkim sukcesem, a podczas całej imprezy udało się zebrać ponad 4 tysiące złotych!

Na scenie plenerowej przy DOK czas umilał gościom zespół Houston z Gdańska, którego członkiem jest pochodzący z Dzierzgonia Mikołaj Koziara. Pogoda dopisała, frekwencja również. Mieszkańcy Dzierzgonia znowu stanęli na wysokości zadania.

Mnóstwo zdjęć z imprezy możecie zobaczyć na facebooku Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury oraz na facebooku grupy Dzierzgoń Team.

Możesz być zainteresowany

Comment (5)

  1. Pani Burmistrz przeprowadza konsultacje dotyczące konsekwencji budowy wiatraków. Tylko „zapomniała” powiadomić o tym mieszkańców gminy… Może radni opozycji zwołają nadzwyczajną sesję dotyczącą wiatraków i skończą te zabawy.

    1. Budowa wiatraków zaplanowaną 10 lat temu przez ówczesnego burmistrza Kazimierza Szewczuna. Czy ktoś się pytał mieszkancow czy chcą tych wiatraków? Czy ktoś mowil o konsekwencjach? Prawie cala gmina objęta zakazem zabudowy mieszkaniowej poza Dzierzgoniem. Jak tak można? Że ja na własnej działce nie będę mogła wybudowac domu dla dzieci? Kto na tym skorzysta? Tylko rolnicy bo dostaną kupę kasy że wiatrak stoi na ich polu i gmina? Znowu mieszkańcy zostali oszukani. Zwłaszcza ci na wsiach. Brawo Pani Burmistrz tak to sie robi w Dzierzgoniu. Ludzie to tylko motloch wyborczy, z którym po wyborach nie trzeba się liczyć.

      1. Może ktoś zrobi rzetelny artykuł na temat negatywnych skutków wiatraków. Żeby ludzie wiedzieli co im grozi. Życzę powodzenia tym którzy mieszkają najbliżej. Nie zmruza oka😂

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *