Dzierzgońskie inwestycje – Warsztaty Terapii Zajęciowej

Inwestycja ta opiewała na blisko ćwierć miliona złotych. Dzięki przychylności burmistrz Elżbiety Domańskiej udało się zaadaptować pomieszczenia w Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu na Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Warsztat jest wyodrębnioną organizacyjnie i finansowo jednostką organizacyjną stwarzającą możliwości udziału osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Dzierzgoń, Stary Dzierzgoń i Mikołajki Pomorskie w rehabilitacji zawodowej oraz społecznej poprzez terapię zajęciową. Zadaniem Warsztatu jest nauka podstawowych sprawności zawodowych w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia oraz dotyczących życia codziennego, a także nauka współżycia w grupie.

Warsztat jest miejscem, w którym przebywa 25 uczestników, którzy posiadają orzeczony znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności ze wskazaniem na terapię zajęciową. Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzierzgoniu został utworzony 28 grudnia 2015 roku. Jest drugim Warsztatem w Powiecie Sztumskim prowadzonym przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Koniecwałdzie.

Możesz być zainteresowany

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *