Kładka przy Limanowskiego doczekała się remontu

Bardzo lubimy przynosić Wam takie wiadomości, mimo iż wielu mieszkańców korzystających z tego przejścia na co dzień już jakiś czas temu tę zmianę zauważyła. Otrzymując przed końcem ubiegłego roku zgłoszenie od kilku czytelników o fatalnym stanie kładki przy ulicy Limanowskiego, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej sprawie, czego konsekwencją był artykuł na naszym portalu (można go przeczytać w tym miejscu). Problem ten podniósł na ostatniej sesji Rady Miejskiej w 2018 roku również radny Rafał Żemojdzin, który poinformował radę, że on także otrzymuje od mieszkańców niepokojące informacje na temat stanu kładki.

Apele czytelników okazały się skuteczne, bowiem kładka została przywrócona do stanu, który nie budzi już strachu i nie zagraża bezpieczeństwu korzystających z niej mieszkańców. Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Dzierzgoniu naprawiło poręcze i uzupełniło ubytki w podłożu. Wyłożono również nową nawierzchnię mostku poprzez ułożenie wzmocnień belek, na których ułożona została nowa powierzchnia w postaci grubych desek. Całość została dodatkowo zakonserwowana. Teraz pozostają do wykonania drobne prace związane z chodnikiem przy dwóch stronach kładki, ale to leży już w gestii ZGKiM-u.

To Wam, czytelnikom, należą się największe słowa uznania. Przypominamy, że możecie informować nas o jakiejkolwiek ważnej z Waszego punktu widzenia sprawie za pomocą formularza na stronie https://dzierzgon.info.pl/kontakt/. My postaramy się pochylić nad każdą z nich.

[supsystic-gallery id=’2′]

Możesz być zainteresowany

Comment (20)

  1. Ryszard i Andrzej coś na sesjach pytań nie mają do burmistrz a wcześniej to im nic nie pasowało to źle, to nie dobrze zrobione, to nie tak, to nie ma innych firm itd. Panowie głos straciliście czy p. Burmistrz się boicie nie no przecież stołki obsadzone. Powodzenia panowie będziemy dalej patrzeć wam na ręce.

  2. Jad to płynął że strony dtm i Czas Dzierzgonia przed wyborami , chyba jesteś świadomy tego po co tak pokazujesz zniesmaczenie jak ludzie piszą o kladce lub pisza o butelkach plastikowych . Teraz dla władzy byłoby najlepiej gdyby nikt nic nie mówił i o niczym nie przypominał ale tak nie będzie bo karma wraca z podwójną siłą.

  3. Nadal sączycie jad. Nic się nie zmienia. Kładka zrobiona – źle, oświetlenie na skwerku po latach mroku – źle. Temat szkół nie istnieje, raczej temat chaosu, jaki za sobą przyniosły decyzje personalne w szkołach i stworzenie struktury, która z natury nie służy nikomu, a najmniej dzieciom. To wszystko decyzje Pani Domańskiej i za chwilę będziemy mieć tego twardy dowód w postaci kiepskich wyników nauczania. Rozumiem, że tego też nie puścicie. To jest obiektywizm, jedynego rzetelnego portalu. Zgadzam się, że konkurencyjny portal też nie jest lepszy.

  4. A to nie radna powiatowa ze St.Targu dzięki, której obecna koalicja ma wiekszosc w starostwie a co dalej idzie i posade wicestarosty mąż jolki?

  5. To może obecna władza coś napisze w tym temacie szkół.,,To ja mówię prawdę,, zapomniała jak to w swoim spocie mówiła ,niech teraz się wypowie.Pani Jolu do do pani.

  6. Cieszę się ze są w naszym mieście jeszcze osoby które piszą wprost to co myślą i myśli pewnie większość.

  7. Do As. Bo ona nie jest z Dzierzgonia. O podziale szkół chodzą jakieś info. Najwięcej slychac o ewentualnych zwolnieniach bo to ludzi interesuje i o tym gadają.

  8. Kolega Anonim dobrze pisze redaktorek to już pomysłów na tematy nie ma tylko wrzuca coś nie powiązane z naszą gminą i miastem ,wypadki ,napady kogo to obchodzi przed wyborami pisał co tylko Jolka mu kazała a teraz co zarobiony chłopak.Co z gazetką funduszy nie ma.

  9. Nie znam z Dzierzgonia zadnej Kubik. I co masz na mysli mówiąc o drugiej szkole? Bo cos chyba nie jestem na bieżąco albo mi cos umknęło.

  10. Władza ma służyć i robić to co mieszkańcy chcą , co dla nich jest ważne i potrzebne. brawo władza samorządowa? ha ha brawo RPWIK !!!!!!!!! A gdyby nie radny taki jak Rafał to kładka wpadła by do rzeki. Przecież radni koalicji w tej kadencji stracili głos i oczy, nic nie widzą. A gdzie te 3 butelki plastikowe i artykuły ,że brudno w Dzierzgoniu , Teraz to nie 3 butelki a 300 można zobaczyć A gdzie redaktorek dtm jakoś nie widzi brudu a może potrafi pisać tylko to co wczesniej napiszą na dzierzgon.info , teraz władza będzie likwidować to co niedawno wyremontowano w szkole. Czy coś wiecie że dyrektorem drugiej szkoły będzie Kubik,osoba,która wspierała w wyborach jolcie?

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *