Nowego członka Rady Miejskiej wybierzemy 7 kwietnia

Pierwsza niedziela kwietnia będzie dniem, w którym wybierzemy nowego radnego Rady Miejskiej w Dzierzgoniu w okręgu nr 1. Taką decyzję wydał 16 stycznia Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Wybory uzupełniające są wynikiem zrzeczenia się mandatu radnego przez Zbigniewa Przybysza. O tej sprawie pisaliśmy wielokrotnie, dlatego dziś przypominamy Państwu jeszcze raz treść oświadczenia radnego Przybysza w tej sprawie (czytaj).

Zbigniew Przybysz zdobył mandat radnego walcząc o głosy wyborców w Okręgu Wyborczym numer 1, w którego skład wchodzą ulice: Słoneczna, Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”, 11 Listopada i Betoniarzy. Zbigniew Przybysz startował z KWW Razem Możemy Więcej. Jego bezpośrednim rywalem była Aleksandra Pokrzywnicka, startująca do wyborów z ramienia KWW Jolanty Szewczun.

Wyniki głosowania w okręgu nr 1

  1. Zbigniew Przybysz – 124 głosy
  2. Aleksandra Pokrzywnicka – 77 głosów

W tytule artykułu piszemy, że „wybierzemy nowego radnego”, ale udział w wyborach uzupełniających będą mogli oczywiście wziąć tylko i wyłącznie mieszkańcy ulic wchodzących w skład tego okręgu.

Wojewoda Pomorski wydał cały kalendarz wyborczy związany z tym wydarzeniem. Jego szczegóły można znaleźć na stronie bip.dzierzgon.pl, ale my wklejamy jego najważniejszą część. Z poniższego kalendarza jasno wynika, że kandydaci będą mogli zgłosić chęć udziału w wyborach do 3 marca 2019 roku. O wszystkich szczegółach związanych z wyborami uzupełniającymi będziemy oczywiście Państwa informować.

Możesz być zainteresowany

Comment (4)

  1. Jasne ze startuj może jako była nauczycielka ogarniesz ten chaos związany ze szkołami, sześciolatkami itd. Bo to jakaś paranoja, kogo nie pytasz mówi co innego. Może w tej sprawie jakieś konsultacje? Z rodzicami?

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *