Ponad 5000 złotych miesięcznie – znamy zarobki starosty powiatu sztumskiego

Umknęło nam jedno ważne wydarzenie w powiecie sztumskim, o którym sobie dziś przypominamy głównie za sprawą postu radnego powiatowego Leszka Sarnowskiego na jednym z portali społecznościowych (do przeczytania w tym miejscu). Przed świętami Bożego Narodzenia rada powiatu sztumskiego ustaliła miesięczne zarobki starosty. Piastująca to stanowisko Sylwia Celmer będzie mogła liczyć na pensję w wysokości około 5650 złotych netto.

Sprawa ta miała dość nieoczekiwany przebieg. Na komisjach poprzedzających sesję rządząca koalicja przegłosowała maksymalne możliwe wynagrodzenie dla starosty sztumskiego – 4700 złotych wynagrodzenia zasadniczego, 1900 złotych dodatku funkcyjnego, dodatku specjalnego na poziomie 40% wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatku za wysługę lat na poziomie 9% wynagrodzenia zasadniczego. To wszystko dawało łączną kwotę 9673 złotych brutto.

Na przedświątecznej sesji radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości złożyli jednak wniosek o ustalenie zarobków na mniejszym o ponad 1600 złotych brutto poziomie. Wniosek ten został przegłosowany większością głosów (radny Leszek Sarnowski wstrzymał się od głosu).

Przypominamy, iż Sylwia Celmer po raz pierwszy w historii powiatu sztumskiego została powołana na to stanowisko nie zasiadając w radzie powiatu. Taka sama sytuacja ma miejsce z wicestarostą Kazimierzem Szewczunem, którego zarobków na ten moment nie znamy. Kazimierz Szewczun nie kandydował na żadne stanowisko w minionych wyborach, a jego kandydaturę zgłosili i przegłosowali radni obecnej koalicji.

Możesz być zainteresowany

Comment (15)

 1. No właśnie nie startowali a mają bardzo prominentne stanowiska. Co prawda zgodnie z prawem stanowionym ale czy jest to zgodne z wolą wyborców i gdzie w tym wszystkim jakiś kręgosłup? Mogli startowac i wszystko byloby jasne. A co do samych wyborow to ludzie nie chodzą a potem gadają ze kolesiostwo tu czy tam.

  1. Też jestem ciekawy tego oświadczenia….ile się dorobiła na przynależności do kliki i bezzwrotnych pożyczkach z lgd.

 2. A gdzie są aktualnej rady i zarządu powiatu sztumskiego oświadczenia majątkowe? Bo na stronie powiatu jeszcze ich nie ma!!! A termin opublikowania już dawno minął!

 3. Jaka żenada? Ludzie chcieli, ludzie mają, ludzie niech nie narzekają! A teraz złe persony? Trzeba chodzic na wybory.

 4. Żenada żenada i jeszcze raz żenada, Kazik nie startując został vice, co oni myślą w Sztumie proponuję też Referendum. Poustawiali się na 5 lat i co później emerytura teraz będą ciągnąć tylko dla siebie a wyborców mieć w d… e. Sztumiak z krwi i kości.

 5. Myślałam o rozpisaniu konkursu-kto rządzi w powiecie sztumski? Ale to zbyt proste, bo rzuca się w oczy i wszyscy to widzą, no może poza PiSem, który myśli, że rządzi, a to przecież jedna pani z Dzierzgonia, no może dwie panie, bo przecież nie ten pan który oficjalnie zasiada na stołku, bo przecież za niestartowanie w wyborach musi być jakaś nagroda. To tylko u nas taki cyrk. Żenada do kwadratu, z cichym chichotem małego wójta w tle znad granicy województwa

 6. Proszę państwa to jakaś kpina co w Dzierzgoniu i w Sztumie tyle będą zarabiać,, nowicjusze, ,. Kazik teraz będzie mógł znowu reaktywować swoich kolesi bo znów przy Władzy, układ będzie gonić układ, ja tobie teraz a ty mi później.

 7. Hi,hi,,na układy układy nie ma rady !!Jeszcze Kazio,pewnie przez przypadek dostanie fula .Tak jak przez przypadek znalazł się w starostwie podczas wyborów.

 8. Widzę że wszystko wyszło im jak chcieli stołki, pensja a ludzi mają gdzieś. O co tu chodzi gdzie ten PIS tacy dobrzy, pojechali z mieszkańcami jak sobie założyli przed wyborami za wszelką cenę tylko kasa kasa i jeszcze raz kasa. My którzy głosowaliśmy pytamy się kogo i gdzie jeszcze wstawicie swoich.

 9. Starosta obecna to fachowiec w dziedzinie samorzadu, że cho, cho. Tak szczerze to jest mi ich troche szkoda. Starosta, ktora przyszła sie uczyć do starostwa pracy samorzadowej? Zal mi rownierz tych, ktorzy glosowali na radnych, ktorzy nastepnie wybrali takie wladze. Szewczun w ZAZ juz sie wykazał, no ale latka do emerytury leca i emeryturka bedzie calkiem dobra. ………A czy ja muszę sie przemęczać? kto mi bedzie kazał?
  Gdyby nie bylo presji to by ustawili swoje pensje o 100% wiecej . Taka pani przy prezesie NBP tez sobie pobiera wyplatę .

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *