Przed nami wybory na sołtysów

Wszyscy mamy jeszcze w pamięci niedawne wybory samorządowe, które odbyły się w październiku, a część naszej gminnej społeczności w najbliższym czasie czekają kolejne, choć w dużo mniejszej skali, wybory. Tym razem mieszkańcy sołectw, osiedli wiejskich oraz osiedli miejskich będą mogli wybrać swoich przedstawicieli.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu podjęto uchwałę regulującą kwestię przeprowadzenia tych wyborów, które odbyć się będą musiały w okresie od 16 lutego do 31 marca 2019 roku. Niedługo powinniśmy poznać dokładną datę ich przeprowadzenia za sprawą decyzji burmistrz Dzierzgonia na mocy tejże uchwały.

Na oficjalnej stronie Gminy Dzierzgoń możemy przeczytać, iż takich sołectw mamy 12. Na taką liczbę składają się sołectwa: w Ankamatach, Bągarcie, Bruku, Budziszu, dwa sołectwa w Jasnej (wieś oraz dawny zakład rolny), Miniętach, Moranach, Nowcu, Poliksach, Prakwicach, Tywęzach i Żuławce Sztumskiej. W Gminie Dzierzgoń mamy również 3 osiedla wiejskie (Jasna, Jeziorno i Stanowo) oraz 5 osiedli miejskich.

Oczywiście wybory na sołtysów i członków rad sołeckich wybierani są na tych samych zasadach co burmistrzowie i radni miejscy, a uprawnieni do wzięcia udziału w takich wyborach są oczywiście mieszkańcy danych sołectw. Niedługo powinniśmy poznać dokładne daty wyborów w poszczególnych sołectwach.

Zdjęcie: dzierzgon.pl

Możesz być zainteresowany

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *