Radni proszą o salę na spotkanie ogólne, rodzice podpisują petycję!

Nic o nas bez nas.

Z takiego założenia wychodzą radni opozycji i duża część rodziców.

Dziś miało miejsce ostatnie z serii spotkań burmistrz Jolanty Szewczun z rodzicami grup pięcio- i sześciolatków w przedszkolu. W ostatnich dniach w dyskusji pojawia się wiele różnych głosów, wśród nich przeważają pytania i prośby o spotkanie pani burmistrz również z rodzicami dzieci z młodszych grup przedszkolnych oraz prośby o spotkanie ogólne, na które będą mogli przyjść wszyscy rodzice – od przedszkolaków do dzieci ze szkoły podstawowej.

Dwóch radnych postanowiło wyjść naprzeciw prośbom i apelom rodziców i złożyć na ręce dyrektor szkoły podstawowej Katarzyny Przybysz prośbę o bezpłatne udostępnienie pomieszczenia sali gimnastycznej przy szkole podstawowej na ogólne spotkanie z mieszkańcami, rodzicami i nauczycielami!

Na ten moment nie wiadomo nam nic o innych konsultacjach burmistrz Jolanty Szewczun z rodzicami przedszkolaków bądź uczniów szkoły podstawowej. Taka sama sytuacja ma miejsce jeśli chodzi o spotkanie ogólne, któremu do tej pory burmistrz Jolana Szewczun była przeciwna.

Rodzice zostali wysłuchani przez radnych z opozycji i jeśli dyrektor szkoły podstawowej tę salę udostępni, to spotkanie ogólne na temat reorganizacji się odbędzie. Czy burmistrz weźmie w nim udział? Nie wiadomo.

PETYCJA

Radni stworzyli także petycję w sprawie sprzeciwu przenoszenia sześciolatków i uczniów klas 1-4 do szkoły przy ulicy Zawadzkiego. Rafał Żemojdzin zebrał już sporą liczbę podpisów. Petycja ta również dostępna jest u jednego z rodziców i byłego radnego Rady Miejskiej w Dzierzgoniu pana Grzegorza Murawskiego przy ulicy Odrodzenia 3. Podpis na petycji złożyło już wielu rodziców!

Możesz być zainteresowany

Comment (51)

 1. Są ludzie, którzy pamiętają dlaczego Pani Fiona, dawno temu została prezesem, tylko dlatego, że Pan Romek nie chciał. Nigdy nie miał parcia na władzę. I po tylu latach pracy nawet jednego dobrego słowa?
  No cóż, ani kosmetyczka ani perły na szyi klasy nie dodadzą.

  1. Święta prawda Pani Zosiu! Prędzej czy później karma do niej wróci.
   A tak na marginesie to osoba pozbawiona jakichkolwiek skrupułów w dążeniu do celu. Niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze.

 2. Zenek, widać że jesteś zorientowana co bs piszczy. Kto następny nie wytrzyma i się zwolni lub pomoże mu fiona.

 3. Oj żal, żal biedna uciemiężona przez Pana Romka pani Fiona, Zenek ty uważasz, że Pan Romek rządził, bój się bo jak się Fiona o tym dowie to ty tracisz etat.

  1. Fiona nie rządzi, bo jej nigdy nie ma banku, więc kiedy ma rządzić? Chyba, że telefonicznie? Narty, wczasy, kosmetyczka, no i….KOCHANEK…wymagają czasu i poświęcenia.

 4. Wdzięczny dla Pani Prezes? za to że pracował? Pan Roman pracował wiele lat dłużej niż Pani Prezes. Za pracę otrzymywał wynagrodzenie. Czyli wszyscy musimy być wdzięczni ze pracujemy, czy pracodawca powinien dziękować pracownikom ze firma się rozwija? Czegoś nie rozumiem z tą wdzięcznością….przecież to pracownicy tworzą zespół i wykonują pracę.

     1. O Jadzia, koleżanka Zenka co po łacinie slogany rzuca ale bank to nie armia, a te łacińskie trele morele to chyba armii się dotyczyły.

   1. Dajcie już spokój Fionie! To jej sprawa i sumienie! Jeżeli to, że ma „kochanka”nie przeszkadza jej dzieciom i mężowi….to nikomu nic do tego.

 5. Panie Romku , panie Romku . Ja tylko chciałem się dowiedzieć o jakie morale chodzi ? Przypomnę tylko definicję : MORALE – ESPRIT DE CORPS – skłonność do podtrzymywania wiary w instytucję, wyznaczone cele lub siebie samych oraz innych ludzi ….. To o który element ? W banku jak wiemy miał pan jak w RAJU ! I nawet samochód dostał na pożegnanie !
  A w zarządzie to Pan rządził a nie wiadomo kto ….. ! Morale……. Pomyśl Romku , pomyśl MORALE , DOBRANOC

  1. A Ty anonim to chyba kolega Fiony, no to powinieneś wiedzieć co w „banku piszczy” i z kim się spotyka?

 6. Godzice jutro o 15:30 KOMISJA OSWIATY idziemy bo przeniosa nasze dzieci na Zawadzkiego. Nie możemy pozwolić im robić co chce z naszymi dziećmi.

 7. Zenonie. O ile człowiek ma rozum i potrafi pracować to nikomu nic nie zawdzięcza. I tym się różnimy. A żona bardzo mnie wspiera.

 8. Powiem tak , dla niektorych jak czytam to najważniejsze są pieniądze , nawet jak będą zmuszony mieć przy sobie tubke wazeliny. Nie wszyscy są mało zdolni żeby się upodlic i za wszelką cenę utrzymać pracę, obecne czasy doceniają ludzi z wiedzą i wykształceniem i znalezienie pracy to żaden problem . Najgorzej to mają ci którzy sobie nie radzą i muszą wazelinowac bo inaczej odchodzą w niebyt.

 9. Dziwne, rzekomy Zenek pracujący w banku nie ma smialosci podpisania sie z imienia i nazwiska jak Roman to robi i w dodatku robi mu jakieś nieeleganckie wrzuty. Ponadto mówi w liczbie mnogiej pracowników banku…a nie powinien.

 10. Zenon, kobieto dowiedz się ile lat pracował Pan Romek a ile Fiona, i kto komu co zawdzięcza. A myślisz, że twój etat taki pewny?

 11. Panie Romku, panie Romku …..obyś pan swoim morale wykarmił rodzinę …… I Zrób se pan rachunek sumienia ile pan i pana najbliższa rodzina zawdzięcza instytucji w której pan pracował ……a ile samej Szefowej ……. Panie Romku , panie Romku , ale my pracownicy pana nie żałujemy !, PEŁNA , ŚWIADOMA , SUWERENNA DECYZJA O ZMIANIE ŻYCIORYSU !!! .
  Wierzę że ŻONA pana Wspiera ….. ,

  1. Zenku czytaj ze zrozumieniem treść „’ Nie było możliwości ani okazji by podziękować osobiście i pożegnać się z Wami w inny sposób więc czynię to na portalu. Wypowiadam się na tego typu środku przekazu po raz pierwszy w życiu. Nie myślałem, że nie będzie innej możliwości pożegnania się.”
   Wilczy bilet i tyle.
   Czuję ,że Zenek to nie Zenek , a li tylko moralista z wiadomego grona.
   Panie Romanie co Pana nie zabije , to Pana wzmocni jak mawiał klasyk wszystkiego dobrego w NOWYM otoczeniu.

 12. Panie Zenonie. Wypowiedzenie złożyłem na piśmie i dodatkowo poinformowałem poprzez SMS o jego treści wszystkich członków Rady Nadzorczej. Kredyty przyznawane są przez Zarząd a nie przez jedną osobę po przeprowadzeniu analizy przez inne osoby. Moje wypowiedzenie zostało złożone z przyczyn moralnych a nie materialnych.

 13. No wlasnie Panie Romku ! O co chodzi ? Sam Pan złożył wypowiedzenie, w trybie ustawowym więc jest pan dorosły facet z jaj…… i odpowiada za decyzje które Pan podejmuje. Jako ojciec rodziny miał pan to przemyślane i zapewne atrakcyjną ofertę z której pan skorzystał . Chyba że jest inaczej a o prawdziwych przyczynach dowiemy się niebawem……kredyty których pan udzielał mają długi żywot. A powiadomienie swoich SZEFÓW z RADY SMS em o odejściu to raczej brak klasy ……. Samych sukcesów na nowej zawodowej drodze panie bohaterze Romanie ! Dobrze pan wypadł w filmiku o banku, libbabie czy cóś ?

 14. Mieszkańcy i rodzice dzieci szkolnych i przedszkolnych jutro 15:30 jest Komisja Oświaty wszyscy idziemy bo beda chcieli glosowac nad zmiana , ktora przeniesie Wasze dzieci na Zawadzkiego. IDZIEMY NA KOMISJE 15:30 !!!!!

 15. Panie Romku Wszystkiego Dobrego w nowej pracy. Zarząd Wam tylko pogratulować że nie zatrzymaliście takiego Fachowca. Widać gołym okiem po wyborach co wyczynia nowa władza.

 16. Słyszałem, ze miał być zwolniony za to że w byborach głosował nie na te osoby i sam się zwolnił. Czy jest to prawdą ? Może wladze naszego banku nam odpowiedzą?

 17. Ą gdzie Rada Nadzorczą??? Zarząd???? Czy coś mają do powiedzenia???? Czy tak się postępuje z pracownikiem, który zostawił tam 28 lat swojego życia? Dokąd ten świat zmierza???

 18. Nie rozumiem jak po tylu latach pracy nie mógł Pan pożegnać sie i podziękować za współpracę osobiście? jak w cywilizowanym świecie?

 19. Ciekawych rzeczy byśmy się dowiedzieli gdyby Pana Romana nie obowiązywały przepisy o zachowaniu tajemnicy służbowej, bankowej. Tacy ludzie odchodzą a kto został , widzicie różnice?

 20. Panie Romku powodzenia! Osobiście wierzę ze karma wroci do kazdego zarowno za zło jak i dobro. Pozdrawiam.

 21. Panie Romanie! Jestem w szoku, że Pan odszedł. Ten bank to Pana dziecko. Bez możliwości pozegnania i podziękowania????? Pani Prezes czy to tak wypada,????

 22. Szkoda, ze tacy wartosciowi ludzie odchodzą z pracy. Ponad rok temu o ile pamietam odszedl kierownik z banku a teraz Pan.

 23. Trochę inny temat niż przedszkola.
  W dniu 31 stycznia 2019r. po 28 latach zakończyłem pracę w Banku Spółdzielczym w Dzierzgoniu.
  Chciałem bardzo podziękować Radzie Nadzorczej oraz Zarządowi za współpracę. Nie było możliwości ani okazji by podziękować osobiście i pożegnać się z Wami w inny sposób więc czynię to na portalu. Wypowiadam się na tego typu środku przekazu po raz pierwszy w życiu. Nie myślałem, że nie będzie innej możliwości pożegnania się.
  Natomiast wszystkim czytającym chcę przedstawić jedyną prawdę o moim odejściu z banku. Sam złożyłem wypowiedzenie w trybie ustawowym a wszelkie inne informacje są nieprawdziwe.

 24. O co tak naprawdę chodzi z tą reorganizacją? Bo mówienie o pięknych terenach w okolicy dwójki jakos mnie nie przekonuje.

 25. Odezwali się Ci co tak narzekają na info że to hejt, żeby nie czytać komentarzy tam, czynią wszystko żeby ludziom zniechęcić i wmówić że info Dzierzgoń to propaganda . To ja przypominam że najgorsze dla władzy to prawda która się pojawia na info. Pamiętacie Czas Dzierzgonia a obecne wpisy do Olki fasolki , pokazują że jeśli ktoś nie jest zgodny z linią rzadzacych to wróg i trzeba to ponizac , wysmiewac itp.

 26. Ja nie rozumiem jednego na spotkaniu z rodzicami w przedszkolu powiedziane było, że jest projekt na 5 milionów na budowę kolejnej sali gimnastycznej-tego burmistrz nie chce, bo po co kolejna sala.Moje pytanie brzmi-skoro są pieniądz to dlaczego nie można ich przeznaczyć na rozbudowę przedszkolna?Byłoby po kłopocie i wtedy nasza burmistrz udowodniła by, to co cały czas powtarza, że dobro dzieci jest dla niej najważniejsze. A tak, większość rodziców jest przeciwko ale to nikogo nie obchodzi.

 27. Do Olki Fasolki-nie przestrasz się tym co oni piszą na innym portalu u nich to taktyka jeżeli ktoś głośno im się sprzeciwia to oni tak atakują wszystko i wszystkich żeby tylko upokorzyć Ciebie i twoją rodzinę.

 28. Jak tak władza siłą pcha te zmiany to może nie zależy im na dobru dzieci tylko mają zaplanowany inny powód tych zmian? Pamiętacie jak przejmowała gmina dom dziecka na RTI ? Może teraz mają inny plan ze szkołą na Zawadzkiego? Może nie chodzi o dzieci tylko o remont? Lepiej wyremontowany budynek czy do remontu przejąć na działalność fundacji czy stowarzyszenia? Nie przekona mnie nikt ze to jest zmiana ,ktora ma na celu tylko dobro dziecka. Mozna wszystko powiedziec ale wladza doskonale wie ze robia to na co wiekszosc sie nie godzi, dlatego wyczuwa się drugiego dno tych decyzji ponieważ są nienaturalne. Wszystko jest jakieś dziwne słyszymy że w szkole nikt nie zgładzał potrzeby konsultacji , po czasie słyszymy że będą, Słyszymy że bedzie remont drogi i szerokie chodniki a potem okazuje się że w budżecie województwa nie ma tego remontu , słyszymy że będą nowe przystanki a potem słyszymy,że nie, będą wykorzystane te, które są. I tak cały czas, najpierw coś mówią potem orietuja sie ze to co mowia nie przejdzie to na nastepnym spotkaniu zmieniaja i tak w kolko Macieju. Tu widać jak władza jest przygotowana do wprowadzenia zmian, to wszystko jest dziurawe jak sito.

 29. Ludzie powinni iść na komisje 11.02. 2019 r. Bo musicie pilnować radnych i władzy żeby cichaczem nie dołożyli punktu z uchwałą o zmianie sieci szkół w gminie. Tej władzy cały czas trzeba patrzeć na ręce bo stracili zaufanie skoro robią takie zmiany wbrew społeczenstwu.

 30. Ludzie otwórzcie oczy co oni chcą z robić wyobrażacie sobie jak Wasze maluszki same idą do szkoły na ul.Zawadzkiego przy tak dużym ruchu samochodów,droga zima zawsze nie posypana .Dziękuje za takie rozwiązanie.

 31. Nic o nas bez nas!!! To hasło, które jest w Gminie Dzierzgoń bardzo często powtarzane po wyborze nowych władz. Chwała, że mamy takich radnych którzy czynnie angażują się w sprawy dotyczące naszej gminy a nie chowają głowę w piasek tak niektórzy radni sprzyjający obecnej władzy. Rodzice składajcie podpisy pod petycją, pokażmy im, że nasz głos w sprawie edukacji naszych dzieci jest bardzo ważny i musi być przez nich uwzględniony. Władze w demokratycznym państwie są wybierane przez społeczeństwo i jeżeli działają wbrew woli społeczeństwa to tracą legitymację do sprawowania władzy, dlatego jeżeli dalej tak będzie to myślę że warto w przyszłości będzie zorganizować referendum w sprawie odwołania burmistrza, niech mieszkańcy się wypowiedzą czy odpowiada im taki sposób sprawowania władzy przez obecnych włodarzy.

 32. Pchali się po władze i zapewniali że wszystko będzie konsultowane a teraz widać że nie taki był ich cel . Zadaje pytanie czy to wszystko było zaplanowane dużo wcześniej ? Nawet takie informacje obijają się o uszy ,że już przed wyborami były ciche ustalenia . Wydaje mi się że tu wcale nie idzie gra o dzieci . Ciekaw jestem czy po latach okaże się całkiem coś innego niż dobro dzieci ? A ten pomysł z Urzędem na Zawadzkiego to dopiero pomysł. w 100% trafiony. Trafnie Obserwatore Dixoniu

 33. Niech sobie Urząd Gminy przeniosą na Zawadzkiego i tam urzędują to jest też najlepszy pomysł. URZĄD GMINY NA ZAWADZKIEGO A W BUDYNKU NA PL. WOLNOŚCI PRZEDSZKOLE.

 34. Brawo Panowie!!!!!!!! ” Nic o nas bez nas” tak powinna wyglądać demokracja. To, że Burmistrz nie chce się spotkać z mieszkańcami to jest nienormalne zachowanie i pokazuje,że ma jakieś obawy, ale to,że radni robią spotkanie to trzeba im pogratulować. Nie uda się sprawę przepchnąć przez swoich radnych cichaczem, przegłosować i po sprawie. Wielu rodziców nie wyobraża sobie, że władza bez ich zgody przeniesie małe dzieci do szkoły na Zawadzkiego bo wielu uważa, że to chory pomysł. Może dobrym przykładem byłoby przychylić się do prośby mieszkańców i nie wmawianie im, że ta zmiana jest najlepsza bo czujemy, że zrobić z nas chcą ludzi nierozumnych. Jeszcze raz Brawo Panowie!

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *