„RTI S.A. zareagowało błyskawicznie tworząc bezpłatny Punkt Informacyjny”. Jest odpowiedź burmistrz na list radnych ws. pomocy dla przedsiębiorców

20 kwietnia część radnych wystosowała do burmistrz Dzierzgonia Jolanty Szewczun list otwarty w sprawie pomocy dla przedsiębiorców związanej z epidemią koronawirusa. Pisaliśmy Wam o tym.

Sztum pomaga przedsiębiorcom. Co zrobi Dzierzgoń? Radni piszą list otwarty do burmistrz

30 kwietnia radni otrzymali od burmistrz Dzierzgonia odpowiedź. Poniżej publikujemy pełną treść odpowiedzi na list.

Co możemy się z niej dowiedzieć? Na początek kilka cytatów.

„Jako burmistrz mogę zwolnić z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, dokonać odroczenia terminu płatności rat podatku od nieruchomości, postanowić o odstąpieniu od dochodzenia należności o charakterze cywilnoprawnym przypadających jednostce samorządu terytorialnego. Oczywiście pomoc ze strony samorządu musi wynikać z realnych przesłanek, stanu faktycznego i indywidualnego wniosku złożonego przez przedsiębiorcę.”

„Po ogłoszeniu przez Rząd specustawy w związku z pandemią, RTI S.A. zareagowało błyskawicznie tworząc bezpłatny punkt informacyjny dla naszych przedsiębiorców, którego zadaniem jest przekazywanie na bieżąco aktualnych informacji i rozwiązań prawnych dla firm w okresie pandemii.”

„Specyfiką gminy Dzierzgoń jest funkcjonowanie na jej terenie dwóch instytucji, które wspierają rozwój lokalnego biznesu. Są nimi Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne S.A. i Lokalna Grupa Działania „Kraina Dolnego Powiśla.”

Pełną treść odpowiedzi możecie Państwo przeczytać poniżej.

 

Możesz być zainteresowany

Comment (8)

 1. wstydu nie ma… pewnie na fortepian starczyło, może nawet gołębnik, i wreszcie bedzie miał co robic bo pracowac to trzeba potrafic

 2. Tak,tak ten punkt informacyjny w RTI to strzał w dziesiątkę czy w kolano?Codziennie po kilka razy koło niego przejeżdżam.Ha,ha Ciekawe czy ,,pseudo przedsiębiorcy” to pomoże?

  1. …rozwiazan prawnych…” a kto ich udziela? czyzby ktos kto wczesniej zostal zwolniony z Rti za nadużywanie mocnym trunków, a teraz powrócił do firmy -bo lista wdziecznosci jeszcze się nie skończyła.

 3. Punkt informacyjny? czy to nie uwlacza naszej inteligencji? Jak nisko trzeba oceniac społeczeństwo zeby takiego gniota wysmarowac?
  Radni powinni tak traktowac jak sa traktowani.
  Chyba nerwy i zlosc na radnych jest zbyt wielka?
  Czyzby to odbieralo mozliwosc myslenia?

 4. Jak czytam to gmina ma duzo możliwosci pomocy, ktore w pismie zostaly wymienione. Tylko pytam co burmistrz z tego koszyka zastosowała? aaaa punkt informacyjny, ktory nie zostal wymieniony jako możliwosc z ktorej kazdy burmistrz moze skorzystać.
  Czy burmistrz i pracownicy obniżyli sobie pensje w urzedzie zeby nie obciazac budzetu gminy w tych trudnych czasach?

 5. To jest wspaniala reakcja burmistrz , ze udalo jej sie stworzyc punkt informacyjny w RTI, szkoda, ze nie podchwycil tego pomysłu rząd i nie wprowadził tego w całym kraju.🤣😂🤣😂 Leszek Tabor mogł też utworzyc punkt infor. a tak to zrobil zwolnienia przedsiębiorców na okres 3 mc. Ten pomysł to pewnie pseudo radna podsunęła.😂🤣😂🤣🤗🤗🤗
  Ale sluszną linie obrala nasza władza.🤣🤣🤣🤣🤣

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *