Zbigniew Przybysz o sobie i początkach firmy Kram

W kolejnym autorskim komentarzu Zbigniew Przybysz przybliża nieco swoją historię oraz początki i rozwój firmy Kram, która w tym momencie zatrudnia ponad 350 pracowników i eksportuje swoje towary do kilkunastu krajów świata. Zbigniew Przybysz zapewnia również, że już niedługo pojawią się jego następne komentarze.

[…]

„W tym momencie powyborczym dotarły do nas różnego rodzaju informacje i okazało się, że sporo ludzi mnie zna, nazywając nawet podłym człowiekiem, ale sporo ludzi mnie nie zna, tego też doświadczyłem. Większość ludzi widzi mnie jako osobę majętną, zarozumiałą, arogancką, jeżdżącą BMW, dlatego też czuję się w obowiązku przedstawienia siebie i swojej historii. Być może za wcześnie, być może za późno, ale to oceńcie Państwo sami”.

Możesz być zainteresowany

Comment (40)

  1. Obie ustawy są wiążące. Jedna dotyczy uprawnień o referendum radych miejskich a druga zwykłych mieszkańców gminy Dzierzgoń, którzy jak chcą to mogą odwołać burmistrza czy też radę gminy

 1. Zależność ludzi w Dzierzgoniu wynika z historii po 1945r.( pisałam szerzej już o tym).Na wsi ludzi nie obchodzi demokracja,bo to jest lud ciężko pracujący i na takie coś,co kiedyś Grecy wymyślili, oni nie mają czasu.Oni kierują się zasadami, o których większość młodych zapomniała tj.Bóg Honor Ojczyzna.I ktoś ich w cwany sposób podszedł.!!!!!!Nie obrażajcie się na ludzi ze wsi,ja im raczej współczuję,że ktoś ich poprostu oszukał.Referendum ,zgadzam się z niektórymi,nie uda się u nas a raczej doprowadzi do jeszcze większej samowolki.Szkoda, że Paweł ,(młody,wykształcony,rzutki) nie zgodził się na kandydowanie.Zwycięstwo było oczywiste,bo większość miała tych pań dość.Szkoda!!!!! Ktoś nie chciał dopuścić do siebie oczywistych przesłanek,że klęska stoi u drzwi.Trudno,takie jest życie!!!Jedni są wściekli a inni uradowani( to boli bardzo,bo ich jest po m-cu od wyborøw coraz mniej).Co teraz?
  Pomogać naleźy radnym ,będących w mniejszości.Jak? Uczestniczyć w posiedzeniach Rady,komentować bzdurne decyzje ( brawo Darek i Ryszard)!!!!!Zaskoczył mnie również Przewód Młodzi.Rady( może za 5 lat????).Musimy pisać i pisać o wszystkich ich potyczkach!!!!Niech wiedzą,że im nic nie podarujemy!!!!Ją to nic nie rusza,bo to pancerny kameleon ale radnych-tak.Nawet A.P. z czasem zrozumie ,że trzeba jednak godnie patrzeć na siebie w lustro( w sumie to fajny gość ale.,…).Ludzie musimy wrócić do zasad pracy organicznej!!!!!Zbyszku, choćby chata ci się paliła ( tfu tfu) musisz uczestniczyć w posiedzeniach rady,bo Buldog cię „zje” za nieobecności.P.Maczyszyn współczuję pani przewodniczącego ale jak pani krzyknie rzeczowo i stanowczo, to on będzie „mały”!!!Pozwólmy im rządzić ,a może mleko i miód popłynie !!!
  Zobaczcie,jak Oni byli przygotowani w kwestii pensji dla burmistrza.Nawet przewidzieli wypowiedź Zbyszka w tej sprawie A radziłam Domañskiej,żeby ogłosiła obniżkę swojej pensji na drugą kadencję.Szkoda,że nie posłuchała!!!!!
  Będę pisać tylko na tym portalu,bo na DTM mnie zablokowali..
  I jeszcze raz,skoñczcie z tematem referendum, bo to może tylko udać się w sprawie powiatu!!!!!!!!

 2. Moze i sie myle, a moze i nie. Wychodze z zalozenia, ze osoby nie glosujace same odbieraja sobie glos po wyborach. Chce od razu powiedziec, ze nie jestem fanem ani obecnej ani poprzedniej wladzy. Chcecie zrobic referendum w miescie, w ktorym kazdy ma swoje zdanie ale na wszelki wypadek sie z nim nie zgadza. Ta lista trafi do urzedu. Gdy referendum okaze sie niewypalem beda mieli piekna liste z nazwiskami, adresami i numerami pesel. Dzierzgoń to miasteczko zaleznosci, jesli po glowie nie dostaniesz ty, to dostanie twoja zona, dzieci lub rodzina. Taka jest smutna prawda… Mam nadzieje, ze za 5 lat pojawi sie kandydat, ktory nie bedzie tylko populista ale rowniez realista.

 3. Panie Zbyszku wielki szacunek za firmę i charyzmę. Co do wyborów – gdyby na terenach wiejskich większość wiedziała co to jest DEMOKRACJA, myślę że kolesiostwa by nie było w tej chwili w gminie, powiecie. Powodzenia i wytrwałości.

 4. Jak mozna nie pojsc na wybory z mysla, ze p. Domanska wygra? Szczyt bezczelnosci. Ja mobilizowalem wszystkich aby sie ruszyli i poszli „machnac kilka ptaszkow” na kartce, a reszta zyla przekonaniem… Coz za narod… Komuna sie skonczyla a jak pokazaly wybory w jednej z gmin, kazdy glos sie liczy. Teraz referendum. Przypomina mi to troche Wlk. Brytanie (w sumie juz nie tak wielka), najpierw wszyscy patrzyli na glosowanie z przymrozeniem oka a teraz placz.

  1. Myli się Pan. To są dwie oddzielne ustawy. Po kilku występach Pani burmistrz, Pana przewodniczącego, no i nowej gwiazdy układu Pani CZeKa (naprawdę tak się podpisuje) ze zebraniem podpisów nie będzie raczej problemu. Z frekwencją może już tak bo ogłoszą zapewne bojkot. Największy jest problem Kogo wystawić w wyborach, oni wystawią Pana Demko a prawa strona niestety nie bardzo ma kogo. Pani Domańska to już nie, Pana Przybysza? Tak jak już wspomniałem ostatnie cztery lata zostały zmarnowane żeby wyłonić nowych prawicowych liderów…

 5. tak ,ale aktualnie dotyczy ona chyba innych problemów . Mamy 2018 r i aktualną ( nowelizacja w 2018) r Ustawę o Samorządzie Gminnym , która jednoznacznie określa warunki jakie muszą być spełnione by doprowadzić do referendum w sprawie odwołania wójta ( burmistrza , prezydenta)

 6. Rada gminy oraz organy wykonawcze gminy (wójt, burmistrz, prezydent miasta) mogą być odwołane w wyniku referendum lokalnego.
  Referendum w sprawie odwołania obu albo tylko jednego z tych organów przeprowadza się na wniosek co najmniej 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy, a w przypadku odwołania wójta (burmistrza, prezydenta miasta) – także z inicjatywy rady gminy. Wniosek mieszkańców może zostać złożony po upływie 10 miesięcy od dnia wyboru organu albo 10 miesięcy od dnia ostatniego referendum w sprawie jego odwołania i nie później niż na 8 miesięcy przed zakończeniem jego kadencji.

 7. Aby zorganizować referendum należy:

  Wystąpić z inicjatywą przeprowadzenia referendum. Z inicjatywą może wystąpić grupa minimum 15 osób, którym przysługuje prawo do wybierania organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego. Z wnioskiem może wystąpić również organizacja społeczna mająca osobowość prawną. W przypadku przeprowadzania referendum gminnego z inicjatywą musi wystąpić również 5 obywateli, którym przysługuje prawo do wybierania rady gminy.

  O powstaniu inicjatywy należy powiadomić zarząd, wójta, burmistrza, bądź prezydenta miasta.

  Inicjator referendum ma za zadanie powiadomić na swój koszt mieszkańców gminy, wsi, miasta na temat tego, czego dotyczyć będzie referendum oraz o przyczynach uzasadniających np. odwołanie prezydenta miasta.

  Następnie organizatorzy referendum mają 60 dni na zebranie podpisów mieszkańców danej społeczności lokalnej, którzy popierają konkretną inicjatywę. Aby referendum doszło do skutku na listach podpisać musi minimum 10% mieszkańców danej jednostki terytorialnej.

  Karty do zbierania podpisów muszą zawierać informacje o podmiocie, który chce się odwołać, notkę o tym, że nie można swojego podpisu wycofać, dane członków grupy inicjatywnej.

  Obywatel na karcie wpisuje swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL. Całość poświadcza własnoręcznym podpisem.

  Kiedy wszystkie wymagane podpisy są już zebrane, inicjator referendum musi przekazać komisarzowi wyborczemu wniosek wraz z podpisami.

  Komisarz wyborczy ma 30 dni na przyjęcie, bądź odrzucenie wniosku o referendum. Na postanowienie komisarza o odrzucenie wniosku przysługuje skarga do sądu administracyjnego.

  Referendum przeprowadzane jest w ciągu 50 dni od upublicznienia decyzji komisarza referendum o przyjęciu wniosku.

  Referendum jest ważne, jeśli udział w głosowaniu wzięło 3/5 obywateli, którzy wzięli udział w poprzednich wyborach wybierających wójta, prezydenta, burmistrza, radę miasta etc.

 8. Nikt nie mówi ze będzie łatwo…poczekajmy chwilę, przyjrzyjmy się co będzie robić władza..moze do niektórych cos dotrze. Bez zbędnych emocji. Mimo wszystko wierzę w ludzi…są co prawda wyjątki ale jak w kazdej regule.

 9. Ustawa o Samorządzie Gminnym Art.
  28b.
  1.
  Rada gminy, po upływie 9miesięcy od dnia wyboru wójta inie później niż na 9 miesięcy przed zakończeniem kadencji, może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta z przyczyny innej niż nieudzielenie wójtowi absolutorium lub nieudzielenie wójtowi wotum zaufania jedynie na wniosek co najmniej 1/4ustawowego składu rady.
  2.
  Wniosek, o którym mowa w ust.1, wymaga formy pisemnej i uzasadnienia przyczyny odwołania oraz podlega zaopiniowaniu przez komisję rewizyjną.
  3.Rada gminy może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w
  sprawie odwołania wójta na sesji zwołanej nie wcześniej niż po upływie 14dni od dnia złożenia wniosku, o którym mowa w
  ust.1.
  4.
  Uchwałę, o której mowa w ust.3, rada gminy podejmuje większością co najmniej 3/5 głosów ustawowego składu rady, w głosowaniu imiennym.

  1. Można też inną droga do wojewody , należy wtedy zebrać odpowiednia liczbę podpisów i zgłosić to do wojewody który może ogłosić referendum. Najważniejsze wtedy aby frekwencja była przy urnach czyli musi pójść 3/5 uprawnionych do głosowania w stosunku do ostatnich wyborów

 10. Zuza zgadzam sie z Tobą. Ci co nie głosowali teraz pewnie poszli by na wybory, ale sa tacy co glosowali na p.Szewczun-oni mówią głośno, ze popełnili błąd. Lista referendum z podpisami pewnie była by dluga i mize by sie udało ja odwolac, ale każdy sie boi a to niestety daje im wygraną.

 11. I jeszcze jedno..no może kilka słów..to ze sa zastraszeni niech sie Pan nie dziwi bo boją sie o pracę i swoje rodziny. A co do kupionych to tych właśnie wsadzilabym do jednego worka z malo inteligentnymi i nie inaczej. Pozdrawiam i mimo wszystko życzę wytrwałości. Wielu ludzi na Pana liczy.

  1. Podpisać musi się 10% społeczeństwa (pewnie gdzieś w granicy 500 – 700 osób) , referendum ogłasza wojewoda na wniosek mieszkańców, aby było ważne musi w nim wziąć udział 3/5 osób głosujących w poprzednich wyborach (około 2200 osób w obecnej sytuacji), od wyborów musi minąć 6 lub 9 miesięcy, dokładnie nie pamiętam tego

 12. Może ktoś zna przepisy (zasady) dotyczące rozpisania referendum?
  Ile osób uprawnionych do głosowania musi zawierać lista?
  Kto zatwierdza referendum?

 13. Takiej nie chcemy i właśnie dlatego niektorzy piszą o referendum. I głęboko wierzę ze jakby przyszlo do podpisania listy byłoby nas wielu. Bo Ci co nie poszli do wyborów bo wg nich to bylo oczywiste ze Domanska wygra bardzo sie zdziwii po wyborach i do tej pory przecieraja oczy ze zdziwienia

 14. Kuba i to jest… tragedia , co oni z Wami zrobili ? widzę w naszej społeczności gminnej ludzi ( większość ) : zastraszonych , kupionych i …. chyba mało inteligentnych , o jakim referendum marzycie ? kto się odważy podpisać listę ? Takiej Polski chcecie ?

 15. To jest największą bolączką, że tylko nieliczni nogą pisać jawnie na fb, podpisując się z imienia i nazwiska, ludzie którzy przebywają za granicą, lub są niezależni od” panujacego układu „. Reszta musi używać anonim gdyż boją się ujawnić w obawie o utratę pracy.Przykre ale prawdziwe.

 16. Jestem pracownikiem spółki gminnej i nie mogę się ujawnić, pojadą że mną jak z innymi. Jeszcze raz bardzo dziękuję za to że Pan został.

 17. W gminie się udało,w powiecie również,także do szczęścia brakuje, tylko rezygnacja jednego radnego!! I będzie euforia ,,Marzenki”Oby do tego nie doszło!!!

 18. Kuba , czy mógłbyś przybliżyć ” z kim zostałem ” ? zauważam tylko „non namy” z wyjątkiem p .Genowefy ( pozdrawiam Genia – nie pracowałem na etacie – nie było możliwości prawnych ,ale prowadziłem SKSy i wyjeżdżałem na zawody razem z p.Lipowską i Irkiem Lewandowskim)

  „Rozsądny” wiesz ,że dzwoniono ale nie wiesz w którym kościele – „franków” nie miałem

 19. Super że Pan został z nami bo po dzisiejszym kabarecie na sesji to prześli sami siebie, co niektórzy to nawet nie wiedzą o co chodzi bo Jolka każe to oni muszą. Obiecała stołki to mają ale z tym opiekunem to strzał w kolano, bezrobotny, bez doświadczenia i on ma być opiekunem-dla mnie to porażka. Jeszcze został Jarek i Gabrysia ciekawe co ma dla nich.

 20. Nie chce Ci się oglądać bo jesteś chyba zazdrosny szczególnie o to BMW. Mi się nie chce czytać twoich komentarzy.

 21. Zastanawia mnie co obiecane ma Kulik za noszenie torebki i nie tylko.Wierzyć mi się nie chce ,że chodzi tu tylko o szkołę w Bruku.Zastanawiam się nad tym czy czasem nie zostanie naczelnym budowniczym Dzierzgonia,ale mogę się mylić.Albo wróci Frącz,,,,albo ktoś zastąpi jego miejsce,aby można było podzielić się kasą z przetar…w i zrobić buble za konkretną kasę tak jak skwerek.kuksy czy wzgórzu zamkowym,nie pisząc o drewnianych placach zabaw stolarza.

  1. Zapenwe w tym momencie pojawi się na horyzoncie kochanek FIONY, który ma działalność w Poliksach…i to on zostanie naczelnym budowniczym, zastępując stolarza Frącz…

 22. Dwa miesiące,dwa lata lata za późno…
  Teraz trwa wielka czystka, która dotrze nawet do najmniejszego stanowiska na terenie gminy a może i powiatu. Wszystkim którzy ośmielili się podnieść rękę na władzę ludu, władza im tę rękę … Następnie, nielicznym jednostkom zostanie przedstawiona propozycja samokrytyki i złożenia hołdu.Zostaną oni wspaniałomyślnie objęci amnestią i w nagrodę dostaną miskę ryżu za wierną odtąd służbę. Pozostali niezależni przeciwnicy zostaną wycięci w pień… Tak aby już nigdy więcej okres wielkiej smuty, czyli lata 2014- 2018 się nie powtórzył. Nadzwyczajna kasta ma rządzić wiecznie…

 23. Zbyszku,pozwolę sobie dorzucić coś do twoich wspomnień.
  Kiedy pierwszy ciebie poznałam?
  Nawet tego nie pamiętasz,bo było to w domu moich teściów.Przyjechałam do teściów ,w czasie studiów, wraz z mężem ich odwiedzić.Teść,był wtedy naczelnikiem i oświadczył nam czyli mi i Czarkowi,że za chwilę przyjdzie do niego Z.Przybysz nauczyciel w-f z tzw.dwójki.Byłeś wtedy u teścia jakieś 15 min, ale to ,co wtedy usłyszałam zaszokowało mnie.Okazało się,że przyszedłeś do naczelnika prosić,abyś mógł zwolnić się z pracy w szkole ,bo masz inny pomysł na życie.Teść postawił ci warunek,że możesz się zwolnić ale musisz przepracować w szkole jeszcze 6 m-cy za darmo.Wtedy uważano,że studia państwo ci dało za darmo i musisz za to „odpokutować”.Nigdy tej wizyty nie zapomniałam,a były to czasy przed 1989r.Zawsze chciałam się o to ciebie zapytać- i pracowałeś za darmo w szkole te pół roku?

 24. Panie Zbyszku,jast Pan Wielkim człowiekiem,wiele Pan osiągnął swą ciężką pracą,której efekty są widoczne.Wielu mieszkańców naszego miasta ma dzięki Panu pracę.Wielu z mieszkańców Dzierzgonia jest wdzięczna.Proszę spojrzeć na tych ,którzy są z Panem.Chyłę czoła.Będzie dobrze.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *