Ogólne spotkanie z rodzicami w sprawie szkół – burmistrz z zaproszeniem

Burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun otrzymała zaproszenie od organizatorów ogólnego spotkania z rodzicami i mieszkańcami w sprawie reorganizacji szkół i przedszkola, które ma się odbyć w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Dzierzgoniu 27 lutego o godzinie 17:30.

O salę na to spotkanie dyrektor szkoły podstawowej w Dzierzgoniu poprosiło dwóch radnych – Zbigniew Czechowski i Rafał Żemojdzin. O całej sprawie planowanych zmian związanych z budynkami szkolnymi przy ulicy Krzywej i ulicy Zawadzkiego, a także zmian związanych z przedszkolem i sześciolatkami pisaliśmy Państwu w ostatnich tygodniach wielokrotnie (o samym spotkaniu na przykład w tym miejscu). Sprawa nie jest zakończona, mimo iż na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu do tego tematu nie powrócono. Sprawa ta podzieliła jednak rodziców, więc radni zdecydowali się takie spotkanie zorganizować.

Dziś otrzymaliśmy informację, że zaproszenie na to spotkanie otrzymała burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun oraz dyrektor Tęczowego Przedszkola Barbara Koszewska. W następnych dniach takie zaproszenie ma również otrzymać dyrektor szkoły podstawowej w Dzierzgoniu Katarzyna Przybysz.

Możesz być zainteresowany

Comment (6)

 1. Cichaczem chcieli wprowadzic zmiany i pod pretekstem ze tam szkoly wyremontowac a pozniej za 1 zlotowke. Pamieyacie jak bylo z spks , a za ile teraz mozna to sprzedac, a za ile poszedl plac pod Tesco? Jako mieszkaniec mam prawo tak myslec bo maz burmistrz juz to spraktykował. Male dzieci na Krzywej , starsze na Zawadzkiego tak powinno byc, taka powinna byc decyzja zgodna z rozumem.

 2. Ewa ja myślę że im by było na rękę żeby tego spotkania nie było, dali krótką informację na stronie gminnej i chcieli to załatwić po cichu. Wojtek na tego szmatławca to już kasy nie ma a co do DTM wiadomo kto Pisze.

 3. Tak się zastanawiam czy nie powinno byc odwrotnie. Tzn. wobec widocznego niezadowolenia rodziców ( oczywiscie nie wszystkich) czy to nie burmistrz powinna zorganizować takie spotkanie? I wysłuchać głosów odmiennych od swojego. Mimo wszystko dobrze ze bedzie.

 4. Pani Burmistrz została zaproszona !!!!!
  To już portal DTM i pewien szmatławiec nie służą do komunikacji z mieszkańcami ?
  Już Pani Burmistrz nie kolęduje z Radnymi po wsiach i osiedlach?
  Czy takiej zmiany oczekiwali Dzierzgoniacy?

 5. Fajnie że to spotkanie zrobili panowie radni przecież oni nic nie chcieli powiedzieć Nam rodzicom chcą zrobić.Gratulacje Panowie

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *