„Czyli zwolnione zostaną panie z przedszkola? Oczywiście!” Za nami ogólne spotkanie z rodzicami

W środę 27 lutego o godzinie 17:30 odbyło się ogólne spotkanie z mieszkańcami gminy Dzierzgoń w sprawie planowanych przez władzę zmian w strukturze i organizacji sieci szkół i przedszkola w Dzierzgoniu. Tym tematem na naszym portalu zajmujemy się od początku. Środowe spotkanie było zwieńczeniem akcji obywatelskiej prowadzonej przez dwóch radnych, którzy od początku walczyli o to, aby mieszkańcy mogli usłyszeć o projekcie władz gminy Dzierzgoń. 

Tak ważne zmiany doczekały się u nas szeregu artykułów. 

 1. Ogromne zamieszanie z przedszkolem i ze szkołami. Gdzie trafią 6-latki? 
 2. Kiedy gmina musi dowieźć Twoje dziecko do szkoły?
 3. Czy odbędzie się ogólne spotkanie z rodzicami?
 4. Radni proszę o salę na spotkanie ogólne, rodzice podpisują petycję! 
 5. Ogólne spotkanie z rodzicami w sprawie szkół – burmistrz z zaproszeniem
 6. Organizatorzy zapraszają na spotkanie ws. szkół 

Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele władz i oświaty: burmistrz Jolanta Szewczun, wiceburmistrz Wojciech Demko, dyrektor szkoły podstawowej Katarzyna Przybysz, dyrektor przedszkola Barbara Koszewska, przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Świder i wiceprzewodnicząca Czesława Kurak. Wśród uczestników spotkania byli również niektórzy z radnych, w tym oczywiście organizatorzy spotkania, czyli radny Zbigniew Czechowski oraz radny Rafał Żemojdzin. Łącznie tego dnia w sali gimnastycznej przy szkole podstawowej zjawiło się kilkudziesięciu uczestników.

Poruszono kilka tematów, większość z nich podejmowaliśmy na łamach naszego portalu. Niestety nie wszystkie założenia planowanej reformy zostały w sposób klarowny wyjaśnione i po spotkaniu wciąż pozostaje wiele wątpliwości. W środę nie zabrakło też spornych kwestii i gorących dyskusji.

ANIMATOR KULTURY BEZ UPRAWNIEŃ DO PRACY Z DZIEĆMI?

Wiceburmistrz Wojciech Demko przedstawił na spotkaniu pomysł związany z pracownią Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, która mieściłaby się w jednej z sal szkoły przy ulicy Zawadzkiego. Według tych założeń zajęcia z dziećmi prowadzić miałby animator kultury. W związku z tym jeden z uczestników spotkania wszedł w dyskusję z przedstawicielami władz.

Uczestnik: Czy ten animator będzie miał uprawnienia pedagogiczne? Czy to będzie animator kultury? Kto to będzie?
Wiceburmistrz: To będzie animator kultury.
Uczestnik: Czyli bez uprawnień pedagogicznych nie może mieć zajęć z dziećmi. 

Przepisy jasno mówią, że opiekę nad dziećmi w szkole może pełnić tylko i wyłącznie osoba z uprawnieniami pedagogicznymi. Pomysł ten może być niezgodny z przepisami, bowiem na spotkaniu nie padło zapewnienie, że animator kultury takie uprawnienia posiada. Czy w takim razie władza proponuje rozwiązania niezgodne z prawem?

MOŻE W KOŃCU ROZBUDOWAĆ PRZEDSZKOLE?

Jedna z mam podniosła na spotkaniu temat rozbudowy przedszkola, które sprawiłoby, że wszystkie dzieci byłyby w końcu w jednym miejscu. Pytała, czy gmina nie może pomyśleć o rozbudowie przedszkola, żłobka i sali dla wszystkich dzieci, aby nie były one przenoszone do szkoły. Postulat ten spotkał się z gromkimi oklaskami uczestników spotkania.

CZYLI ZWOLNIONE BĘDĄ PANIE Z PRZEDSZKOLA? OCZYWIŚCIE!

Sprawa reorganizacji szkoły i przedszkola dotyczyć będzie również nauczycieli. Wśród kadry pedagogicznej od początku pojawiały się pytania i wątpliwości dotyczące kontynuowania ich pracy po proponowanych przez burmistrz zmianach. To również było tematem gorących rozmów na środowym spotkaniu.

Na pytanie jednego z uczestników, czy w związku z tą reorganizacją zwolnione zostaną panie z przedszkola, pani dyrektor szkoły podstawowej Katarzyna Przybysz odpowiedziała: „Oczywiście!”

Reforma oświaty, którą wprowadził rząd spowoduje, że w szkole zmniejszy się liczba klas, dlatego też z nowym rokiem szkolnym może zabraknąć etatów dla niektórych nauczycieli. Pozostawienie sześciolatków pod nadzorem przedszkola mogłoby spowodować, że szkoła może mieć duże problemy z utrzymaniem aktualnej liczby nauczycieli. 

NIECH PAN DA NAM NA PIŚMIE, ŻE WSZYSTKIE DZIECI ZOSTANĄ DOWIEZIONE

Nie mogło zabraknąć i nie zabrakło kwestii dowozów dzieci do szkoły. Tym tematem na naszym portalu również zajmowaliśmy się wielokrotnie. Na spotkaniu temat ten żywo zainteresował rodziców. Jedna z matek pytała, czy wiceburmistrz jest w stanie zapewnić ją na piśmie, że każde dziecko zostanie dowiezione do szkoły na Zawadzkiego.

Wiceburmistrz Wojciech Demko odpowiedział, że „dzieci młodsze są w 90% dowożone przez rodziców”. Skąd wiceburmistrz dysponuje takimi statystykami? Nie wiadomo. Jedna z matek upierała się, aby władze przedstawiły zapewnienia na piśmie, że wszystkie dzieci będą dowożone do szkoły na Zawadzkiego. Wiceburmistrz zapewnił, że wszystkie dzieci zostaną dowiezione.

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NIE POZWOLIŁA WYWIESIĆ ZAPROSZENIA NA SPOTKANIE?

Podsumowując spotkanie radny Rafał Żemojdzin wspomniał, że chcąc wywiesić zaproszenie na ogólne spotkanie z mieszkańcami w szkole podstawowej przy ulicy Krzywej spotkał się z odmową ze strony dyrektor Katarzyny Przybysz. Rafał Żemojdzin pytał o co chodzi w tej całej sytuacji? Czy chodzi o to, aby rodzice najmłodszych dzieci nie dowiedzieli się o spotkaniu?

Rafał Żemojdzin przypominał, że o planowanych zmianach szkoły i przedszkola po raz pierwszy dowiedział się w styczniu na Komisji Oświaty. Radny przypomniał również, że na Komisji Oświaty prosił o konsultacje z mieszkańcami i rodzicami. Takie konsultację jednak do tej pory się nie odbyły i na razie nie słychać, aby włodarze chcieli je zorganizować. Radny przekonywał, że gdyby nie spotkanie zorganizowane przez nich samych (radnych opozycji), wszystko zostałoby zamiecione pod dywan.

Możesz być zainteresowany

Comment (76)

 1. Co tak ubogo w tym informatorze i w gazecie -piszą to co ludzie chcą usłyszeć-nie ma żadnego słowa o dowozach i bezpiecznym dojściu dzieci do szkoły.Na spotkaniach obiecywali autobus ,drogę będą naprawiać tylko kiedy -konkrety niech ludzie się dowiedzą .Co dalej z tym grzybem i pleśnią nic nie ma w żadnej gazecie,sala do remontu z skąd gmina weźmie kasę ,zaraz zaczynają remont Urzędu . Chociaż raz niech napiszą prawdę .

 2. Co ta dyrektor opowiada przez tyle lat ,tyle dzieci ,tyle młodzieży się tam uczyła i co było wszystko dobrze a teraz co mają taką wizje .Radni nie dajcie się zwariować dobrze że chociaż ktoś przeciwstawił się .Może za kilka lat dadzą za symboliczna złotówkę dla swoich.

 3. Opowiadali na spotkaniu że była kontrola?Słyszałam że dopiero po tym spotkaniu nasłali kontrole.Wczoraj córka mi powiedziała że na Zawadzkiego powycinali wszystkie krzaki-jeżeli nie ma grzyba i pleśni to po co te zabiegi-a wiem żeby dzieciom więcej słońca w padało do klasy .Brawo biorą się do pracy po fakcie.Dodrze że panowie zorganizowaliście te spotkanie i mam jeszcze jedno pytanie jako Mama czy to prawda że nie chciała się zgodzić na powieszenie plakatu z zaproszeniem w szkole.

 4. Obiecali i co do koryta hahaha .Co teraz ekipa rządząca wymyśli ,kto jeszcze na nowe stanowisko ,urząd potrzebuje swoich ludzi.

 5. Widzę że Robercik daje czadu z ekipą piszącą na dtm,brawo panowie pytam się kto i ile dostał ,komornika ktoś spłacić i dalej opłaca pisanie.Chore dla mnie i mojej rodziny która tu mieszka tak Podzielić mieszkańców to PRODIA.Panowie co wy za bzdury piszecie gdzie te małe istotki mają chadzać do szkoły na Zawadzkiego tam taki ruch samochodów ciężarowych chyba że radni tego nie widzą .Proponuję radnym z koalicji przejść się z ul.Westerplatte do szkoły na Zawadzkiego z tornistrem myślę że po jednym razie by mieli dosyć.Jeszcze raz brawo koalicja.Jeszcze 5-miesięcy i REFERENDUM -co………. .

 6. Co to za cisza żaden nauczyciel się nie wypowiada nawet między sobą boją się rozmawiać. Oj nieładnie to że nic nam rodzicom nie powiedzieliście.

 7. Skoro dyrektor szkoly nie pozwoliła Radnemu na umieszczenie zaproszenia to zadaje pytanie, Czy szkoła podstawowa w Dzierzgoniu jest instytucją prywatną? Chce przypomniec ze dyrektor to funkcja jaką pełni nauczyciel i z tą funkcja związane są obowiązki i jak się orientuję to nie ma tam zapisu żeby dyrektor szkoły mógł działać wybiórczo w sprawach związanych ze zmianami i mógł decydować że zabroni radnym miasta umieścić informacji o spotkaniu w sprawie zmian jakie proponowane są w szkole i przedszkolu. Warto zadac pytanie czy dyrektor szkoły nie przekroczyła swoich uprawnień? a także należy zadac pytanie w czyim interesie działa?
  i jaki cal chce osiagnac?

 8. Przed spotkaniem w sali gimnastycznej dziwnym trafem godzinę wcześniej dyrektorka zwołuje radę pedagogiczną w szkole. Mam pytanie czy na tej radzie była burmistrz? bo jak powiedziała dyrektorka to posiedzenie rady zwołane było w sprawie egzaminów, czy oby tylko dlatego? Dziwnie to jakoś sie składa: 1. dyrektorka nie wyraza zgody aby Radny wywiesil w szkole zaproszenie na spotkanie w sprawie szkoly.
  2.Nikt nie powiadomił rodziców klas 1-4
  3. Zwołanie rada przed zebraniem,
  4. Nie przychodzą na spotkanie nauczyciele choć duża grupą rozmawiają przed szkołą i widza, że do sali gimnastycznej idą ludzie na spotkanie. czy to wszystko zwykły zbieg okoliczności?

 9. Czy to prawda że w piątek na Zawadzkiego kazali powycinać drzewka i krzaki bo wilgoć i grzyb.Trzeba było dopiero zrobić spotkanie żeby p.dyrektor na to wpadła ,podziwiam pani zaangażowanie ale zbyt za późno.

 10. Dlaczego pan Wojtek tak wiewiórczo odpowiadał na pytania czy był nie przygotowany .Dlaczego radni z koalicji tak szybko wyszli z sali ,pamiętam jeszcze tak niedawno mieli tyle do powiedzenia.

 11. Moim skromnym zdaniem to oni nie mają żadnych argumentów do reorganizacji szkół,byłem dzisiaj w urzędzie a tam wszyscy jak na gwoździach siedzą coś ich gryzie tylko nie wiem co????.

 12. Dlaczego szkola chce przejac 6 latki ? Ja bym to zrozumiala gdyby w przedszkolu dzialo sie zle , ale nic takiego nie ma miejsca. Jak tak pieknie bedzie wyremontowane na Zawadzkiego to oddzielic parter wylacznie dla dzieci przedszkolnych i bedzie tam przedszkole. Przeciez szkola tez ma dwa budymki i to jest ok. a przedszkole w Zulawce? tez jest przedszkolny oddzial pod nadzorem przeddzkola. Wszystko mozna jak sie chce a tu widze ze sie nie chce.

 13. Wszystko co złe dotyczy przedszkola i pracowników tej placówki.Mnie ciekawi jedno: my jako rodzice dzieci przeszkolonych uczestniczyliśmy w spotkaniach bo była informacja ogólna i każda z nauczycielek grup też informowała o spotkaniach. Ale jako rodzic dziecka, które chodzi do 2 kl. Szkoły podstawowej nikt nic nie wie. Przecież to też nas dotyczy, naszych dzieci więc dlaczego nie było spotkań z nami ?Gdyby nie to, że byłam na zebraniu w przedszkolu to nic bym nie wiedziała. Dziękuję nauczycielom przedszkola.Żal mi tylko fajnych kobiet, które oczernia DTM to dopiero jest żenada !

 14. Trole na portalu DTM tak bardzo staraja sie krytykowac Miroslawa SZ. jaki to on rycerz, a zapomnieli jakim dzielnym rycerzem byl byly burmistrz ,ktory tak bardzo dbal o dobro Jolci,ze piastowala 4 stanowiska. Wiec gdzie wowczas byliscie tak obiektywni hejterzy.

 15. Co na to koalicja taka cisza w eterze Marzena zabroniła. Tylko kasa za komisję i sesję i do domku. Brawo Wy.

 16. Wielkie podziękowania dla radnych Z.Cz i R.Ż że bronią dobra naszych dzieci i tak sobie myślę że chyba najwyższa pora ściągnąć tu TVN 24 i pokazać całej Polsce ten kabaret, który chce zrobić Pani burmistrz ze swoimi ludźmi….

 17. P. Świdrowi odebrało głos i co najdziwniejsze MIESZKAŃCY o nic go nie pytają .
  Widocznie P. Burmistrz i p. Świder byli potrzebni w komisji wyborów na sołtysa Poliks

 18. Odnioslam wrazenie ze zebranie odbylo sie nie w tym temacie co powinno.Rodzice wychodzili w trakcie bo zaczela sie prywata.zKto jest winny kogo zwonia.myslalam ze w pewnym momencie powiedza kto z kim spi.A o najwazniejszej sprawie?czyli decyzja podjeta-zenada

 19. Tak jest ! patrzec na rece i wszystko do publicznej wiadomosci . Radni Zbyszek i Rafał to na dzien dzisiejszy radni ktorzy walcza w sprawie wszystkich , takich nam trzeba a nie takich ktorzy co wybory to zawsze przykleja sie do wiekszosci w radzie . Brawo radni.

 20. Tyle nam obiecali przed wyborami radni a dziś siedzą cicho i nawet się nie odzywaja, nie slyszycie naszego głosu.

 21. A moze pewna dama zaczela czytac prawo oswiatowe ale nic nie zrozumiala bo bylo ” dzieyyci ci yye eyee do yy szkolyyy szkooolyyyyy do yyyy eee moooznaay doyoowozic od oo 3 km”

 22. A czy to doworzenie do szkoly z terenu Dzierzgonia bedzie zgodne z prawem, jak podalo Dzierzgon info to nie zachowane beda odleglosci od domu do szkoly. Dlatego nikt sie nie chce podpisac bo jak przyjdzie co do czego to wmowia wszystkim ze nie moga choc bardzo chca. Im nie mozna wierzyc !!!!!

 23. To jednak dyrektorka walczy o swoich rodziców i swój Cpn. Żenada już raz im oddali za symboliczną 1 zł. teraz ma być powtórka. Radni jesteśmy z Wami.

 24. A jaskółki donoszą że nikt w Gdańsku nie rozmawiał na temat remontu drogi,, znów kłamstwo,,.

 25. Moga zapewniac , przekonywac ale moim zdaniem tylko naiwny uwierzy ze dzieci z terenu Dzierzgonia beda dowozone do szkoly na Zawadzkiego.

 26. P. burmistrz mówiła że ma kasę w budżecie…nic nie wie radny Pskiet…nie wiedzą ile to będzie kosztowało????? Kto mówi prawdę? komu zabiorą???

 27. Jak dyrektorka nie moze upilnowac dzieci, ktore jej uciekaja do sklepu itp.to moze utworze prywatna szkole i przejme klasy 5,6,7,8 i zrobie to dla dobra dzieci a takze aby nikt nie poszedl za kraty jak dzicko wpadnie pod samochod. Pewnie gmina poprze moj projekt i szybko wprowadzimy w zycie. Ciekawy jestem co na to dyrektorka szkoły? Zapewniam, ze to dla dobra dzieci. Co glupi pomysl ? To pomyslcie jaki jest pomysł zabierania dzieci z przedszkola?

 28. Co z tą drogą 515 p. burmistrz ponoć była w Gdańsku jak informowała na spotkaniu w przedszkolu i mówiła że będzie remont tylko nie powiedziała w którym roku.

 29. Gmina nie chce rozbudowac przedszkola dla wygody dzieci i rodzicow. Mowia ze nie ma pieniedzy? to powiem tak a na urbaniste to sa i na przebudowe Dzierzgonia? To moze powiedzmy o ile zwiekszy sie budzet gminy z oplat za wiatraki?

 30. Przedszkole to dzieci od lat 3 do 6, tylko w Dzierzgoniu będzie od 3 do 5 lat. A może szkole podstawowej zabierzemy np. klasy ósme ? I będzie Szkoła Podstawowa od kl. pierwszej do siódmej.
  I co pani na to pani dyrektor SP ?

 31. A radny Swider to nic nie powiedzial na spotkamiu? Jaki malomowny a w minionej kadencji to tyle mowil i wielu do niego sie zwracalo. Przeciez tak sie zna i prowadzil kontrole w szkole w Bagarcie, oj cos zaniemowil. Moze boi sie ze nie bedzie mogl spojrzec w oczy tym, ktorzy straca prace we wrzesniu.

 32. Przez tyle lat przedszkole pracowalo bardzo dobrze , rodzice chwala, sa bardzo zadowoleni z pracy przedszkola. …..Nie dali pozwolenia na parking zeby ludzie choc troche narzekali na przedszkole. Teraz chca rozbic to przez zabranie dzieci. Przedszkole to jednostka oswiatowa, ktorej MĄDRA wladza nie powinna zabierac dzieci.

 33. Ja nie zycze nikomu utraty pracy ale reforma dotyczyla szkol a nie przedszkoli i tak humanitarnie i uczciwie to nie fair ze dyrekcja szkoly i burmistrz chca pod pretekstem zmian konsekwencje reformy przerzucic na pracownikow przedszkola. Nikt z nas nie wierzy ze to jest robione tylko dla dobra dzieci.

 34. Trole pisza o gumie a najwiekszym brakiem kultury to jest jak ogony zwineli pod siebie i uciekali ze spotkania jak szczury z tonacego okretu.

 35. A co na to radny Pskiet i radny Świder? P. Czesława proponuje 2 szkoły. Możecie to zrobić. To wasze propozycje. Nie odezwali się na spotkaniu, czyżby mieszkańcy do nich się nie zgłaszali?????

 36. A pamietacie jaki plany byly z siecia kanalizy i wody na pole przy kuksach. Ktos napisal powtorka z rozrywki chyba to prawda.

 37. Moze wynajmowanie sali w szkole to bizmes , trzeba sie temu przyjrzec kto ,za ile, gdzie dokonywane sa wplaty , bo jak mi wiadomo to na konto gminy a w tym przypadku czy tak jest ? Radni powinni sie temu przyjrzec.

 38. Powiązania – LGD-Starostwo x2-sekretarz-sekretarka-zaraz wymiana p. Dyr. Doku – Opiekun rady? (porażka) dobrze że go pogonili – Rti – co do Centrum Sportu,, Sławomir,,?. Przewodniczący RM i Rady Powiatu – zaraz zmiana p. dyr. WTZu na swoją. Ludzie otwieramy oczy i referendum. Bym zapomniał p. Roman

 39. Tak czy siak pani burmistrz już postanowiła i nie bierze pod uwagę tego, że większość jest przeciw. Ona przecież nie ma małych dzieci w wieku szkolnym, a wnuki jak się ich doczeka to postawi nowe przedszkolne.

 40. Czyz wladza klamie ? Czy wczesniej przed spotkaniem zapewniali ze maja protokoly z przegladow strazackich , sanepidu? a jak radni zorganizowali spotkanie to sie okazuje ze dopiero przeglady beda? JAJA. aaaaa bo teraz mamy do czynienia z ja ja ja .

 41. A ja mam jedno pytanie dlaczego dzieci ćwiczą na hali gimnastycznej „SIŁOWNI” przy gimnazjum skoro jakiś czas temu sanepid zakazał wstępu ze względu na warunki. A dodatkowo Pani dyrektor wynajmuje tą samą salę żonie Pana wice burmistrza

 42. Tak wyremontuja budynek i po paru latach zostanie przekazany jak Zlobek czy Dom Dziecka, PKS. Ciekawe kto przejmie pewnie stowarzyszenie albo stowazyszenia a kto bedzie prezesem stowarzyszen 100% ja ja ja .

  1. Marynia jaki PKS zostal przekazany? Nawet nie wiesz ze byl wykupiony od gminy. Marynia malo wiesz na ten temat wiec sie nie udzielaj.

 43. a może za trzy lata na ul. Zawadzkiego bedzie jakieś stowarzyszonko – prezes J. Sz. przejmie budyneczek i to wyremontowany za gminne pieniążki ?

 44. Co tam dobro i bezpieczenstwo dzieci , najwazniejsze to biznes. Mamy powtorke z rozrywki. REFERENDUM JESIENIĄ

 45. A gdzie te protokoły????? Zalecenia, o których P.burmistrz, P. dyr. i P. Demko nam mówili, słyszę że dopiero zwolujecie kontrolę…… co za oszukiwanie nas……po co nas oszukujecie, szkoda czasu, my nic nie mamy do powiedzenia???

 46. Moze jarus zalozy nastepna firme bo jest przestrzen do biznesu stworzona przez wladze i bedzie dowozil dzieci. Nowy biznes rodzinny.

 47. Tak jak mówiłam na spotkaniu rozbudujcie przedszkolne i to będzie dla dobra dzieci na lata ,ale tego pani burmistrz nie chce ciekawe dlaczego?

 48. Czepili się powiązaniom rodzinnym a co to ma do rzeczy?Mnie jako rodzica nic to nie obchodzi interesują mnie fakty, których obecna władza nie uwzględnia:odległość, bezpieczeństwo, rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. A tak na marginesie to niech DTM poszuka bardziej kto z kim jest rodziną bo chyba wszystkich nie znaleźli ha,ha,ha

 49. Dlaczego teraz po spotkaniu p. Dyrektor szkoły wycina drzewa w koło szkoły, chyba czas się skończył na wycinkę, może straż miejska się te u przyjrzy.

 50. Na wszystkich spotkaniach , w których uczestniczyła p. Przybysz i p. Burmistrz na pytanie o zwolnienia nauczycielek z przedszkola obie zarzekały się , że żadna nauczycielka nie straci pracy . Dzięki zebraniu zorganizowanemu przez panów Radnych, nauczycielki dowiedziały się, że wszystko to było mydleniem oczu, że wszystko co obie mówiły to jedno kłamstwo, bo jednak będą zwolnienia nauczycieli. Tak można „ufać” słowom naszej władzy.

 51. Moje dziecko czeka na mnie do 15:30 po szkole w dok. Nie chcę na świetlicy bo nudno a w dok zawsze ciekawie. Jak male dziecko ma iść same na krzywa z Zawadzkiego? Jak by mogło to poszło do domu ale sęk w tym że jest za małe chodzić samemu po mieście. W dok ciekawe zajęcia warsztaty ludzie wycieczki. Masakra co to będzie

 52. Na tym spotkaniu to wladza i dyrektorka zostali przeczolgani merytorycznie jak malo kto . Ich wiedza konczy sie na tym ze chca tak zrobic i basta. Zadnej wiedzy i to przykre. Dyrektorka zapedzona w kozi rog i powiedziala prawde ze prace straca Panie z przedszkola. ha ha ha cieniutko.

 53. Z domu kultury nie będą dzieci korzystać a tam są takie fajne zajęcia i klimat. Biegną prosto po szkole. A jak wyślą tą panią na Zawadzkiego to kto w tym czasie będzie w dok. Bez sensu.

 54. Panowie radni brawa za odwage. Gdyby nie wy nie wiedzialabym w ogole o jakis zmianach !! zyczylabym sobie aby takie spotkania ogolne byly nie tylko w sprawie szkol ale jest wiele problemow o ktorych nic nie wiemy Brawo panowie radni

 55. Na spotkaniu bylo wiele wątpliwości, ktore niestety nadal są. Moim zdaniem wiekszosc byla przeciw zmianom ale kogo to obchodzi?

 56. Brawo dla Radnych, którzy zorganizowali to zebranie. Tylko Oni widza co się tu dzieje, co nasza pseudo władza chce zrobić naszym dzieciom. Przecież to jakaś kpina. Jeszcze wypisują jakieś bzdury na swojej zakłamanej stronie internetowej. Tak trzymać !!!! Walczmy. Bo oni – burmistrz i jej świta- chcą pozamykać wszystkim buzie.

 57. BOGATA GMINA NASZA. Jak slyszalem to subwencja na dziecko 6 letnie, ktore jest pod nadzorem przedszkola gmina otrzymuje jakies 4600 zlotych a jak to dziecko jest pod nadzorem szkoly to otrzymuje 3600 zl. tak w przyblizeniu. To roznica jest 1000 zl na jadnegp przedszkolaka pomnozyc to przez 50-60 dzieciakow to gmina wyzbywa sie dotacji 50-60 tysiecy rocznie. Moze sie myle to niech ktos z wladz wyliczy i poda mieszkancom. Ile i dlaczego przez te decyzje stracimy subwencji.

 58. Na spotkaniu mozna bylo sie duzo dowiedziec. -dzieci nie maja dostepu do szatni. – dzieci uciekaja ze szkoly do sklepu. – pozamykane sa drzwi (a jak wybuchnie pozar to co bedzie? – do szkoly rodzice wchodzic musza przez kuchnie. To taki porzadek jest w szkole i chce dyrektorka do tego dolaczyc dzieci z przedszkola. Porownajmy to do warunkow i porzedku jaki jest w przedszkolu.

 59. Brawo radni za to ze zorganizowaliscie to spotkanie. Pracujcie tak dalej. Ludzie to doceniają. A ja pracuję z ludźmi i słyszę co mówią. Szkoda ze wladza nie słyszy.

 60. Pani burmistrz, to Pani powinna rozmawiać z rodzicami i zorganizować spotkanie ze wszystkimi rodzicami. My rodzice ze szkoły nic nie wiedzielismy. Pani dyrektor, wychowawcy nie przekazali nam żadnej informacji. Postanowione i koniec!!!! Tak się nie robi.

 61. A co z bezpiecznym dojściem maluszków do szkoły na Zawadzkiego. Czy to prawda że na jednym ze spotkań p. burmistrz powiedziała że zrobią barierki takie jak koło targowiska. Dziękuję takiej władzy przecież to droga wojewódzka, nasze pieniądze chcą wydawać,, Brawo Władza,,.

 62. Moi znajomi mówią ze pisali na innym portalu komentarze ze są przeciwni tym zmianom i do dziś ich komentarzy nie opublikowano. Ale hejt na radnych i byłą burmistrz idzie pełną parą.

 63. Co to jest w tej gminie ? Dla wladzy nie wazne jest ze Panie z przedszkola straca prace ale jak widac juz
  pomyslano o tym zeby dzieci uczyly sie chodzenia na szczudlach.

 64. Co z nauczycielami otwórzcie oczy oni i tak Was zwolnią, czemu Wam obiecują cuda jak i tak wiadomo że będą zwolnienia, jak ktoś u mnie liczyć to się doliczy ilu nauczycieli poleci.

 65. Jak widze to wladza jest zupelnie nieprzygotowana do takich zmian , nie znaja sie na tym skoro animator ma sie zajmowac w szkole dziecmi a wszystko oparte jest na obietnicach.

 66. Czy to prawda że Pani dyrektor nie pozwoliła wywiesić radnemu zaproszenia dla rodziców. Co to ma znaczyć chcą żeby rodzice nie wiedzieli o tym spotkaniu. Zwolnić ją.

 67. Panie Burmistrzu proszę na piśmie odpowiedzieć mi że Wszystkie dzieci będą dowożone. Bo to co Pan powiedział na spotkaniu to nie jest,, jasne,,.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *